gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Minder WW-uitkeringen in de Achterhoek

420cf187394590ddc359a6bd974d578f
Redactie REGIO8 |
"In de eerste helft van 2016 zijn er in de Achterhoek 4.168 nieuwe WW-uitkeringen verstrekt", aldus het UWV. "Dat zijn er 600 minder dan in de eerste zes maanden van 2015, een daling van 12%. De daling in de Achterhoek is daarmee sterker dan de landelijke daling van 9%." In totaal kregen in de maand juni 7.597 personen een uitkering binnen de regio. Dat zijn er volgens het UWV 223 minder dan aan het einde van de maand mei.

"De afname van het aantal nieuwe WW-uitkeringen is het grootst bij uitzendbedrijven, op enige afstand gevolgd door handel, industrie en bouw", laat het UWV weten. "Vooral in sectoren die sterk afhankelijk zijn van het seizoen, zoals landbouw, bouw en horeca daalde het aantal WW-uitkeringen in juni ten opzichte van mei. Bij het grootwinkelbedrijf is wel sprake van meer nieuwe WW-uitkeringen, door faillissementen en reorganisaties bij verschillende winkelketens. Voor de langere termijn is de verwachting nog steeds dat de werkgelegenheid in de detailhandel toeneemt door de groeiende koopkracht van consumenten."

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.