gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Miljoen voor uniek paviljoen bij natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem

04722dd5245ed9091024b002da45c61c

Bij Natuurbegraafplaats Slangenburg in Doetinchem kunnen mensen binnenkort gebruik maken van een nieuw paviljoen. In dit paviljoen kunnen mensen de ceremonies voor hun natuurbegrafenis houden. De natuurbegraafplaats waar de gemeente over beschikt zit vol en daarom is er geïnvesteerd uitbreiding van de huidige plekken. Het nieuwe paviljoen moet een natuurlijk gevoel houden bij de diensten en bijeenkomsten die horen bij een natuurbegrafenis.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
Het nieuwe gebouw op de begraafplaats heeft een ronde, glooiende vorm gekregen. Dit om er voor te zorgen dat het paviljoen opgaat in het landschap. “De muren zijn van kalkhennep en daar zitten ook tinten in als zijnde de aardlagen en alles is van natuurlijke materialen gemaakt”, schetst wethouder Henk Bulten van de gemeente Doetinchem. “Dat vergt heel veel arbeidskracht en soms ook echt handwerk. Het heeft er wel in geresulteerd dat het straks helemaal opgaat in het landschap en dat vonden we wel heel erg mooi.”

De gemeente ziet dat de vraag naar natuurbegrafenissen stijgt, daarom is het nieuwe paviljoen gerealiseerd. “De natuurbegraafplaats is er al een jaar of tien en die raakt vol”, aldus de wethouder. “We willen de mensen die de natuurbegraafplaats willen bezoeken, maar ook als er een uitvaart is, meer kunnen bieden op de manier zoals ze dat willen. De bezoekers moesten eerst ver lopen en er was geen toilet, nu zijn alle voorzieningen bij elkaar gemaakt.”

1 miljoen
De kosten liggen rond de één miljoen euro, maar volgens wethouder Bulten is het de investering dubbel en dwars waard. “Ik vind het echt heel erg mooi, ik zag de mensen hier met die kalkhennep werken en ik wist niet wat ik zag”, legt de wethouder uit. “Als ik nu opnieuw wat vaker ben geweest dan vind ik het zo mooi wat hier gemaakt is. Ik ben er ontzettend trots op dat wij dat in Doetinchem kunnen en willen realiseren.”

Lees ook

KermisFlitser

Kermis Gaanderen zoekt grootste ‘slachtoffers’ van beruchte flexflitser

De flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen is inmiddels verdwenen. Waar veel automobilisten opgelucht ademhalen, kunnen anderen nog altijd een paarse envelop op de deurmat verwachten. Voor die laatste groep heeft de organisatie van Kermis Gaanderen nu een ludieke actie bedacht.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.