Ulft, Netherlands

Mijlpaal restaurant Van Hal

Regio8 | 8 april 2015 15:37 | Aangepast op 8 april 2015 15:37
Het gerecht staat al sinds begin jaren vijftig op de menukaart van het restaurant. Het in de Achterhoek zeer bekende halve haantje werd eigenlijk uit nood op de menukaart gezet maar groeide uit tot een icoon. Ruim 60 jaar later wordt het gerecht nog steeds op traditionele wijze bereid.

Een geheim is er volgens eigenaar Casper van Hal niet. ''We doen het nog steeds zoals mijn oma het deed'' zegt hij. De haantjes werden destijds uit gemak in de bakkersoven klaargemaakt en dat wordt nu nog steeds zo gedaan. Tegenwoordig bereidt Van Hal ruim 150 halve haantjes per week.

Door het gemiddelde te berekenen van al die jaren is Van Hal tot het aantal van één miljoen gekomen. Wat hem betreft is het einde nog lang niet in zicht want het familierecept wordt niet aangepast en verdwijnt al helemaal niet van de menukaart. ''Er is geen haar op mijn hoofd die daar aan denkt'' sluit Casper van Hal af.

Lees ook

Historisch tramstation Gorssel in handen van lokale stichting

Het historische tramstation in Gorssel heeft een nieuwe eigenaar. Het gebouw uit 1926 is overgedrage...

Deelnemers trotseren ijzige kou tijdens jubilieumeditie Survivalrun Beltrum

De oudste survivalrun van Nederland werd deze zondag voor de 35e keer in Beltrum gehouden. Ongetrain...

Van Koningsdag tot explosies: Doetinchem kende een bewogen jaar

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters op het afgelopen jaar. Voor bur...

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Kort na elkaar hebben zich vrijdag in Dinxperlo twee eenzijdige verkeersongevallen voorgedaan met de...

Vrachtwagenbrand snel geblust in Lichtenvoorde

Een brand in een geparkeerde vrachtwagen in Lichtenvoorde is vrijdagochtend snel geblust. De oorzaak...

Terugblik | Dit was het jubileumjaar van Normaal

Voor liefhebbers van Achterhoekse dialectmuziek was 2025 een bijzonder jaar. De dialectrockband Norm...