gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Middelbare scholieren voor één dag leraar

acf639e24e4d4aea75d139e1016433ae
Redactie REGIO8 |
"Leerlingen krijgen zeker met het vak te maken”, zegt pabo-studente Anne Onnink van de Iselinge Hogeschool. "Ze geven niet echt les, want we doen allemaal proefjes, maar ze merken wel hoe de kinderen op hen reageren en hoe zij met kinderen omgaan."

Volgens Joost Beernink, decaan van middelbare school Schaersvoorde, draagt dit project bij aan de zelfkennis van de leerlingen. "Ze moeten een profielkeuze maken en daarom is het erg belangrijk dat ze een goed zelfbeeld hebben. Misschien komen ze erachter dat ze met kinderen willen werken, of juist niet. Of dat ze goed zijn in organiseren en plannen van zo’n dag."

Lees ook

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

Camping

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.

Maas Willemsen Heerenveen

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.