gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Middelbare scholieren voor één dag leraar

acf639e24e4d4aea75d139e1016433ae
Redactie REGIO8 |
"Leerlingen krijgen zeker met het vak te maken”, zegt pabo-studente Anne Onnink van de Iselinge Hogeschool. "Ze geven niet echt les, want we doen allemaal proefjes, maar ze merken wel hoe de kinderen op hen reageren en hoe zij met kinderen omgaan."

Volgens Joost Beernink, decaan van middelbare school Schaersvoorde, draagt dit project bij aan de zelfkennis van de leerlingen. "Ze moeten een profielkeuze maken en daarom is het erg belangrijk dat ze een goed zelfbeeld hebben. Misschien komen ze erachter dat ze met kinderen willen werken, of juist niet. Of dat ze goed zijn in organiseren en plannen van zo’n dag."

Lees ook

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.

Hidde Jurjus

Achterhoeker Jurjus tekent voor drie seizoenen in Volendam

Doelman Hidde Jurjus heeft een contract voor drie jaar getekend bij eerstedivisionist FC Volendam. De 32-jarige Achterhoeker was transfervrij na zijn vertrek bij FC Groningen en tekent nu bij de competitiegenoot van De Graafschap.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.33.17

Brand in bos bij Zeddam, kampvuur met worsten is de boosdoener

In het bos tussen Zeddam en ’s-Heerenberg heeft een brandje gewoed. De oorzaak van de brand is een kampvuurtje geweest waar worstjes op zijn gebakken.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.22.22

Zorgaanbieder in Doetinchem moet cliënten overdragen na ingrijpen inspectie

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem vier weken de tijd gegeven om hun cliënten over te dragen aan een andere zorgaanbieder. Volgens de inspectie wordt de zorg met ernstige tekortkomingen aangeboden.