Ulft, Netherlands

Megastal Wichmond in ijskast

Regio8 | 22 december 2015 17:04 | Aangepast op 22 december 2015 17:04
Samen met omwonenden had de Gelderse Natuur- en Milieufederatie (GNMF) bezwaar aangetekend tegen de plannen voor de realisatie van een bedrijf met rond de 90 runderen in Wichmond. Bij de GNMF gaat het echter steeds over een aantal van 600 runderen, omdat initiatiefnemer Kees Koolen daar in de toekomst naartoe wil. 
Wethouder Arno Spekschoor baalt dat er over een ‘megastal’ wordt gesproken, omdat de enige aanvraag die de gemeente beoordeeld heeft, gaat over een stal met ongeveer 90 koeien. Volgens Spekschoor heeft Koolen onrust in de buurt gezaaid, door het over grote aantallen te hebben. 

Spekschoor is verbaasd
De rechtbank in Arnhem vindt dat er geen sprake is van een ‘gewoon’ melkveebedrijf, maar van intensieve melkveehouderij. Wethouder Arno Spekschoor geeft aan dat hij verbaasd is over de uitspraak van de rechter. “Het bedrijf is door de rechter beoordeeld als een intensief bedrijf en dat zagen wij niet aankomen.”

De uitspraak van de rechter betekent niet dat de plannen definitief niet doorgaan. "De gemeente moet nu een nieuw besluit gaan nemen op grond van de bezwaren", aldus Oosting. "Nu is het namelijk in strijd met het bestemmingsplan, dat was ook het argument van de rechter. Dat kan betekenen dat de gemeente niet akkoord gaat en het hele plan schrapt.”

Afwijkingsvergunning
Met een afwijkingsvergunning zou de gemeente de bouw alsnog mogelijk kunnen maken. "Burgemeesters en wethouders kunnen dat niet zelf doen", zegt Oosting. "Dan moeten er eerst harde noten worden gekraakt in de gemeenteraad. Ik hoop dat men tot inzicht komt en de plannen definitief niet door laat gaan." In januari laat de gemeente weten of ze in beroep gaan tegen de uitspraak van de rechter.

Lees ook

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Achterhoekse Laura van Kaam staat in Ziggo Dome: 'Echt een droom'

Een primeur voor de Achterhoekse zangeres Laura van Kaam dit weekend. Komende zondag staat ze voor h...

Nettelhorsterweg (N825) weer open voor verkeer

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf vrijdag aan het eind van de dag weer op...

Achterhoekers bepalen zelf het bord: streekeditie Monopoly in de maak

Veel landen hebben hun eigen variant van Monopoly, sommige Nederlandse gemeenten of plekken hebben z...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Ulft een zacht en regenachtig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...