Ulft, Netherlands

Megastal Wichmond in ijskast

Regio8 | 22 december 2015 17:04 | Aangepast op 22 december 2015 17:04
Samen met omwonenden had de Gelderse Natuur- en Milieufederatie (GNMF) bezwaar aangetekend tegen de plannen voor de realisatie van een bedrijf met rond de 90 runderen in Wichmond. Bij de GNMF gaat het echter steeds over een aantal van 600 runderen, omdat initiatiefnemer Kees Koolen daar in de toekomst naartoe wil. 
Wethouder Arno Spekschoor baalt dat er over een ‘megastal’ wordt gesproken, omdat de enige aanvraag die de gemeente beoordeeld heeft, gaat over een stal met ongeveer 90 koeien. Volgens Spekschoor heeft Koolen onrust in de buurt gezaaid, door het over grote aantallen te hebben. 

Spekschoor is verbaasd
De rechtbank in Arnhem vindt dat er geen sprake is van een ‘gewoon’ melkveebedrijf, maar van intensieve melkveehouderij. Wethouder Arno Spekschoor geeft aan dat hij verbaasd is over de uitspraak van de rechter. “Het bedrijf is door de rechter beoordeeld als een intensief bedrijf en dat zagen wij niet aankomen.”

De uitspraak van de rechter betekent niet dat de plannen definitief niet doorgaan. "De gemeente moet nu een nieuw besluit gaan nemen op grond van de bezwaren", aldus Oosting. "Nu is het namelijk in strijd met het bestemmingsplan, dat was ook het argument van de rechter. Dat kan betekenen dat de gemeente niet akkoord gaat en het hele plan schrapt.”

Afwijkingsvergunning
Met een afwijkingsvergunning zou de gemeente de bouw alsnog mogelijk kunnen maken. "Burgemeesters en wethouders kunnen dat niet zelf doen", zegt Oosting. "Dan moeten er eerst harde noten worden gekraakt in de gemeenteraad. Ik hoop dat men tot inzicht komt en de plannen definitief niet door laat gaan." In januari laat de gemeente weten of ze in beroep gaan tegen de uitspraak van de rechter.

Lees ook

Lampjes, liedjes en lange tradities: Sint Maarten blijft in Duitsland groots boven ‘elfde van de elfde’ start carnaval

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is Sint Maarten een springle...

Oude IJsselstreek herstelt tikfout APV, toch geen carbid op Nieuwjaarsdag

De gemeente Oude IJsselstreek past kort voor oud en nieuw nog even de Algemene Plaatselijke Verorden...

Lochem wil afvaldump tegengaan met containertuintjes: ‘Het is iedere dag raak’

De gemeente Lochem heeft een waar afvalprobleem. Verschillende soorten afval belanden steeds vaker n...

Cadeau van Duitse profvoetballer Gosens aan 'zijn' Elten krijgt vorm

De plannen voor een grote bos-speelplaats op de Eltenberg krijgen nu echt vorm. Met de ondertekening...

Achterhoek bouwt aan zorgzame regio: vijfduizend extra woningen nodig

Tot 2031 zijn er in de Achterhoek zo’n vijfduizend extra woningen nodig voor ouderen en kwetsbare gr...

Vrachtwagen ramt meerdere bomen op Borculoseweg, chauffeur blijft ongedeerd

Bij een eenzijdig ongeval op de Borculoseweg in Barchem is donderdagochtend een vrachtwagen, geladen...