Ulft, Netherlands

Meerdere woningen ontruimd vanwege 'broeiende' cobra's in Doetinchem

Foto: 112Achterhoek-nieuws
Politieagenten, brandweerlieden en de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) zijn maandagochtend opgeroepen voor illegaal vuurwerk bij een woning aan de Perebloesem in Doetinchem. Het vuurwerk dat bij deze woning ligt kan mogelijk ontploffen, volgens de politie.
Redactie REGIO8 | 16 december 2024 16:01 | Aangepast op 16 december 2024 16:01
Een gebied rondom de woning aan de Perebloesem in de wijk De Huet is afgezet, daarnaast zijn er ook veel omliggende woningen ontruimd. De politie zegt dat het zou gaan om een emmer waar meerdere cobra’s in zitten, die is gaan ‘broeien’. De brandweer is ter plaatse om de situatie in de gaten te houden en ziet op metingen dat de emmer water steeds warmer wordt.

Omdat het gaat om zwaar vuurwerk dat mogelijk kan ontploffen is de EOD ingeschakeld om het vuurwerk onschadelijk te maken. Dit is gebeurd nabij de wijk Dichteren aan de Slagenweg.

Lees ook

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Coffeeshop Magic in Doetinchem blijft nog zeker twee maanden gesloten. Dat heeft burgemeester Mark B...

Achterhoekse stationwc’s gaan tijdelijk op slot

Op zeven Achterhoekse stations gaan de wc’s na 20.00 uur op slot vanuit veiligheidsoverwegingen. Op ...

Twee personen aangehouden voor mogelijk drugslab in Velswijk

De politie heeft afgelopen donderdag twee personen aangehouden voor het mogelijke drugslab aan de Da...

Terugkeer Berkelland Rally smaakt naar meer: ‘Ook op NK-kalender'

Na zes jaar wachten konden race- en autoliefhebbers zaterdag hun geluk niet op in de Achterhoek. Voo...

Achterhoekse roep om heropenen arrestantencomplex Doetinchem

De Achterhoekse CDA-fractie roept op om het arrestantencomplex in Doetinchem dat in 2020 gesloten is...

‘D’ran’, ‘Weerkommen’ en ‘Deurdonderen’ op Achterhoekse treinen

Arriva heeft afgelopen weekend de namen van negen nieuwe treinen gepresenteerd. Onder andere 'D’ran'...