gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meer optredens in 't Hart van Loil door stichting Podiumkunsten Loil

6152252aaeb40e736019dfc8ee070cdc

De nieuwe stichting Podiumkunsten Loil, die twee weken geleden is opgericht, moet ervoor gaan zorgen dat er meer optredens naar het podium in 't Hart van Loil komen. Het allereerste optreden dat de stichting in de kerk heeft georganiseerd is Old Ni-js op 28 oktober.

Charlotte van de Kant |
“We doen dit enerzijds om de exploitatie van de kerk wat makkelijker dicht te fietsen, anderzijds omdat wij als Loil een heel actief dorp zijn, met allerlei evenementen”, vertelt medeoprichter Johnny Berendsen. “Zoals de Survival Run, Loillands en noem het maar op.” De stichting is opgericht door Berendsen, Edwin van Onna en Johan Godschalk. Ze willen de bestaande evenementen in Loil aanvullen door optredens te organiseren in 't Hart van Loil. “We hebben een hele mooie 'eventkerk' waar van alles georganiseerd kan worden", vervolgt Berendsen. "Op die manier proberen we nu gewoon minimaal vier keer per jaar een evenement te organiseren, om dat nog meer aan de gang te brengen.”

Op zaterdag 28 oktober komen de oude rockers van Old Ni-js naar Loil voor een optreden. “Voor mensen die dat niks zegt, dat is Normaal maar dan zonder Bennie Jolink”, legt Berendsen uit. “Voor 14 april hebben we ook al een worstelshow geboekt, Pro Wrestling Holland, voor een wat breder publiek. Dat is uniek dat dit in Gelderland plaatsvindt, want dat is normaal alleen in het westen van het land.” De stichting geeft aan ook te kijken of er iets gepland kan worden voor de jeugd. “En we proberen ook wat cabaret deze kant op te halen”, aldus Berendsen.

Reacties van Loilenaren
De oprichters hebben veel positieve reacties gekregen. “Op straat, maar ook via WhatsApp, mensen vinden het gewoon hartstikke mooi", zegt Berendsen. “Dat zie je nu ook terug in de kaartverkoop van Old Ni-js.” De stichting hoopt in de toekomst nog meer evenementen te kunnen organiseren. “Het zou leuk zijn om een keer een grote naam naar de kerk te halen, waarmee je ook binnen een kwartier bent uitverkocht", aldus de medeoprichter. " Dat zou gaaf zijn.” Voor nu richt de stichting zich eerst op de Achterhoek en de Liemers. “Daar willen we graag mooie events voor organiseren”, besluit Berendsen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.

GerwinGedenksteenBaakGLD

Gerwin uit Baak laat zijn hond uit en lost ineens een mysterie op

Een oplettende hondenbezitter kan zomaar een acht jaar oud mysterie oplossen. Het overkwam Gerwin Reindsen uit Baak. Toen hij vorig weekend zijn hond ging uitlaten zag hij een vreemd voorwerp in de berm liggen. Bij nadere inspectie bleek het de gestolen Stolperstein uit Zutphen te zijn.