gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Meer optredens in 't Hart van Loil door stichting Podiumkunsten Loil

6152252aaeb40e736019dfc8ee070cdc

De nieuwe stichting Podiumkunsten Loil, die twee weken geleden is opgericht, moet ervoor gaan zorgen dat er meer optredens naar het podium in 't Hart van Loil komen. Het allereerste optreden dat de stichting in de kerk heeft georganiseerd is Old Ni-js op 28 oktober.

Charlotte van de Kant |
“We doen dit enerzijds om de exploitatie van de kerk wat makkelijker dicht te fietsen, anderzijds omdat wij als Loil een heel actief dorp zijn, met allerlei evenementen”, vertelt medeoprichter Johnny Berendsen. “Zoals de Survival Run, Loillands en noem het maar op.” De stichting is opgericht door Berendsen, Edwin van Onna en Johan Godschalk. Ze willen de bestaande evenementen in Loil aanvullen door optredens te organiseren in 't Hart van Loil. “We hebben een hele mooie 'eventkerk' waar van alles georganiseerd kan worden", vervolgt Berendsen. "Op die manier proberen we nu gewoon minimaal vier keer per jaar een evenement te organiseren, om dat nog meer aan de gang te brengen.”

Op zaterdag 28 oktober komen de oude rockers van Old Ni-js naar Loil voor een optreden. “Voor mensen die dat niks zegt, dat is Normaal maar dan zonder Bennie Jolink”, legt Berendsen uit. “Voor 14 april hebben we ook al een worstelshow geboekt, Pro Wrestling Holland, voor een wat breder publiek. Dat is uniek dat dit in Gelderland plaatsvindt, want dat is normaal alleen in het westen van het land.” De stichting geeft aan ook te kijken of er iets gepland kan worden voor de jeugd. “En we proberen ook wat cabaret deze kant op te halen”, aldus Berendsen.

Reacties van Loilenaren
De oprichters hebben veel positieve reacties gekregen. “Op straat, maar ook via WhatsApp, mensen vinden het gewoon hartstikke mooi", zegt Berendsen. “Dat zie je nu ook terug in de kaartverkoop van Old Ni-js.” De stichting hoopt in de toekomst nog meer evenementen te kunnen organiseren. “Het zou leuk zijn om een keer een grote naam naar de kerk te halen, waarmee je ook binnen een kwartier bent uitverkocht", aldus de medeoprichter. " Dat zou gaaf zijn.” Voor nu richt de stichting zich eerst op de Achterhoek en de Liemers. “Daar willen we graag mooie events voor organiseren”, besluit Berendsen.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Boumans stopt met gemengde gevoelens als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”

Vrije grensovergang

Grenscontrolefuik Beek na twee jaar weggehaald: 'Lekker doorrijden'

Geen dagelijkse files meer, geen oponthoud meer voor vrachtwagenchauffeurs. Alle extra verkeersborden, pijlwagens en andere afzettingen bij de grensovergang Beek/Elten zijn weggehaald. De snelweg A12/A3 is vrijdagochtend, 25 september, in alle vroegte weer volledig vrijgegeven.

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.