Ulft, Nederland
Terug

Máxima op bezoek bij Sensire in Varsseveld

2d6943b46acd862c9c0f05c233d229ab.jpg

Koningin Máxima was woensdagochtend op werkbezoek bij Sensire in Varsseveld. Ze sprak daar met meerdere bestuurders over zorginnovatie, met name het project waarbij chronische longpatiënten thuis via beeld worden gemonitord.

Redactie REGIO8 |
"Het bezoek van Koningin Máxima laat zien dat er echt iets bijzonders gebeurt met de zorg in de Achterhoek", aldus bestuurder Maarten van Rixtel van Sensire. Op meer plaatsen in Nederland worden digitale middelen en technieken ingezet in de zorg. "Wat onze inzet bijzonder maakt is de omvang en het feit dat we als verschillende organisaties samen optrekken." De beeldzorg wordt sinds 2017 toegepast bij chronische longpatiënten in Oost-Nederland via de dienst COPD InBeeld.

Het project is geïnitieerd door Slingeland Ziekenhuis, zorgorganisatie Sensire, zorginnovatiebedrijf FocusCura en zorgverzekeraar Menzis. Na het gesprek bezocht Máxima het callcenter die het contact onderhoud met de cliënten. Uiteindelijk sprak de koningin ook zelf met verpleegkundigen en cliënten.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.