gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mark Boumans als burgemeester: 'Soms wat 'popiejopie', maar hij heeft wel humor'

f81d6940e5f3eae471a9d835228e8a7f.jpg

Burgemeester Mark Boumans wordt maandagavond door commissaris van de Koning John Berends herbenoemd als burgemeester van Doetinchem. Drentenaar Boumans kwam in 2017 als burgemeester naar de Achterhoekse plaats. Ook de komende zes jaar wil hij daar graag burgervader blijven. Hoe kijken drie personen in zijn directe omgeving naar hem?

Davie Klein Gunnewiek |
"Mark is een uitstekende burgemeester", zegt Hans Martijn Ostendorp. De huidige burgemeester van de gemeente Buren werkte jarenlang met hem samen als algemeen directeur van voetbalclub De Graafschap.
4522e6e293201630fab23ebb50bc71b8.jpg
"Hij is van grote waarde voor Doetinchem", vindt Ostendorp. "We hebben als De Graafschap samen met Boumans de verbinding gezocht met de rest van de Achterhoek. Mark had oog voor de maatschappelijke positie van De Graafschap. Hij zag dat een betaald voetbalclub ook wat voor de stad kan betekenen en iets kan brengen."

'Hij dacht mee met de supporters'
Ostendorp kan zich een spannend moment van een aantal jaren geleden herinneren, dat hij samen met Boumans beleefde, rond de wedstrijd tegen Helmond Sport. "We zijn toen net niet gepromoveerd in een leeg stadion, want publiek mocht er door corona niet bij zijn. Mark dacht altijd mee met de supporters. Hij heeft serieus gekeken welke acties wel en niet konden en heeft daarbij soms ook de randjes opgezocht", aldus Ostendorp.

Dat Boumans zich onlangs kandidaat heeft gesteld voor het vicevoorzitterschap van de VNG, tekent volgens Ostendorp zijn ambitie. "Ik vind het een uitstekende gedachte dat hij zich kandidaat heeft gesteld als burgemeester vanuit een landelijk gebied."

Dat beaamt Joris Bengevoord, collegaburgemeester in Winterswijk. "Ik gun hem dat als persoon en ik zie dat hij graag wil. Hij kan het Achterhoekse geluid laten horen en laat zien dat ook een kleine of middelgrote gemeente een goede kandidaat voor dit soort functies kan leveren."
0470dc0aea74110b061709223aa7d9fb.jpg
De Achterhoek is als regio meer een eenheid geworden door Boumans, vindt Bengevoord. "De samenwerking tussen de gemeenten loopt goed. Hij heeft lef en Mark is niet bang om hard te werken."

Time management is volgens Bengevoord niet het sterkste punt van Boumans. "Als Mark al in de vergadering zit en jij bent er nog niet, dan weet je dat je echt te laat bent."

Amicaal of 'popiejopie'
"Wat je ziet dat krijg je bij Mark", zegt Ans Putman, als langstzittende raadslid in Doetinchem. "Hij komt soms wat amicaal of 'popiejopie' over, maar hij is leuk, heeft humor en is doortastend", aldus Putman. Toch weet ze ook wat zijn valkuil kan zijn. "Hij is soms te begaan met mensen."

d00b740d6248f8721c061a36f2166b4e.jpg
'Hij schept bepaalde verwachtingen'
Putman ziet dit terug bij het dossier Teamgamez. Omwonenden ervaren al lange tijd overlast van het outdoorcentrum, dat onder meer een paintballcentrum heeft. De buurt is van mening dat de gemeente moet ingrijpen en vooral geen toestemming moet geven om verder uit te breiden.

"Mark wil dan wat betekenen voor deze mensen, hij wil snel tot oplossingen komen, maar dan schept hij ook bepaalde verwachtingen", vindt Putman. "Hij doet dat met de beste intenties, want hij is wel een mensen-mens."

Volgens Putman is Boumans de meest toegankelijke burgemeester die ze heeft meegemaakt. "Hij is heel open en ik kan alles tegen hem zeggen. We zijn het niet altijd met elkaar eens en soms gaat het er ook wel even pittig aan toe, maar dat zijn we daarna vaak alweer snel vergeten."

Foto: REGIO8

Lees ook

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden