gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Mark Boumans als burgemeester: 'Soms wat 'popiejopie', maar hij heeft wel humor'

f81d6940e5f3eae471a9d835228e8a7f.jpg

Burgemeester Mark Boumans wordt maandagavond door commissaris van de Koning John Berends herbenoemd als burgemeester van Doetinchem. Drentenaar Boumans kwam in 2017 als burgemeester naar de Achterhoekse plaats. Ook de komende zes jaar wil hij daar graag burgervader blijven. Hoe kijken drie personen in zijn directe omgeving naar hem?

Davie Klein Gunnewiek |
"Mark is een uitstekende burgemeester", zegt Hans Martijn Ostendorp. De huidige burgemeester van de gemeente Buren werkte jarenlang met hem samen als algemeen directeur van voetbalclub De Graafschap.
4522e6e293201630fab23ebb50bc71b8.jpg
"Hij is van grote waarde voor Doetinchem", vindt Ostendorp. "We hebben als De Graafschap samen met Boumans de verbinding gezocht met de rest van de Achterhoek. Mark had oog voor de maatschappelijke positie van De Graafschap. Hij zag dat een betaald voetbalclub ook wat voor de stad kan betekenen en iets kan brengen."

'Hij dacht mee met de supporters'
Ostendorp kan zich een spannend moment van een aantal jaren geleden herinneren, dat hij samen met Boumans beleefde, rond de wedstrijd tegen Helmond Sport. "We zijn toen net niet gepromoveerd in een leeg stadion, want publiek mocht er door corona niet bij zijn. Mark dacht altijd mee met de supporters. Hij heeft serieus gekeken welke acties wel en niet konden en heeft daarbij soms ook de randjes opgezocht", aldus Ostendorp.

Dat Boumans zich onlangs kandidaat heeft gesteld voor het vicevoorzitterschap van de VNG, tekent volgens Ostendorp zijn ambitie. "Ik vind het een uitstekende gedachte dat hij zich kandidaat heeft gesteld als burgemeester vanuit een landelijk gebied."

Dat beaamt Joris Bengevoord, collegaburgemeester in Winterswijk. "Ik gun hem dat als persoon en ik zie dat hij graag wil. Hij kan het Achterhoekse geluid laten horen en laat zien dat ook een kleine of middelgrote gemeente een goede kandidaat voor dit soort functies kan leveren."
0470dc0aea74110b061709223aa7d9fb.jpg
De Achterhoek is als regio meer een eenheid geworden door Boumans, vindt Bengevoord. "De samenwerking tussen de gemeenten loopt goed. Hij heeft lef en Mark is niet bang om hard te werken."

Time management is volgens Bengevoord niet het sterkste punt van Boumans. "Als Mark al in de vergadering zit en jij bent er nog niet, dan weet je dat je echt te laat bent."

Amicaal of 'popiejopie'
"Wat je ziet dat krijg je bij Mark", zegt Ans Putman, als langstzittende raadslid in Doetinchem. "Hij komt soms wat amicaal of 'popiejopie' over, maar hij is leuk, heeft humor en is doortastend", aldus Putman. Toch weet ze ook wat zijn valkuil kan zijn. "Hij is soms te begaan met mensen."

d00b740d6248f8721c061a36f2166b4e.jpg
'Hij schept bepaalde verwachtingen'
Putman ziet dit terug bij het dossier Teamgamez. Omwonenden ervaren al lange tijd overlast van het outdoorcentrum, dat onder meer een paintballcentrum heeft. De buurt is van mening dat de gemeente moet ingrijpen en vooral geen toestemming moet geven om verder uit te breiden.

"Mark wil dan wat betekenen voor deze mensen, hij wil snel tot oplossingen komen, maar dan schept hij ook bepaalde verwachtingen", vindt Putman. "Hij doet dat met de beste intenties, want hij is wel een mensen-mens."

Volgens Putman is Boumans de meest toegankelijke burgemeester die ze heeft meegemaakt. "Hij is heel open en ik kan alles tegen hem zeggen. We zijn het niet altijd met elkaar eens en soms gaat het er ook wel even pittig aan toe, maar dat zijn we daarna vaak alweer snel vergeten."

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.