gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Man uit Warnsveld moet cel in na steekpartij

a49e0862e652b88c79bc9a57b71e27b1
Redactie REGIO8 |
"De rechtbank rekende het de Warnsvelder aan dat hij een mes bij zich droeg en hier uiteindelijk ook op het slachtoffer instak", zo laat de Rechtbank Gelderland weten. Het slachtoffer van de steekpartij liep door de messteken twee klaplongen op. De 34-jarige inwoner van Warnsveld kreeg voor zijn daad een gevangenisstraf van 730 dagen, waarvan 306 voorwaardelijk opgelegd.

"De gevolgen hadden nog veel erger kunnen zijn", zo motiveert de Rechtbank haar uitspraak. "Verder heeft hij door zijn handelen bij omstanders grote gevoelens van onveiligheid en onrust veroorzaakt." De man wordt door een autistische stoornis als verminderd toerekeningsvatbaar aangemerkt. "De rechtbank gaat hierin mee, evenals met de door de officier van justitie en de advocaat voorgestelde woon- en behandelkader. De man moet verblijven in een Forensisch Psychiatrisch Afdeling (FPA) en zich houden aan de afspraken van die behandeling en van de reclassering."
Foto: Rechtbank Gelderland

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.