Ulft, Netherlands

Maatregelen bij De Graafschap

Regio8 | 30 november 2015 13:35 | Aangepast op 30 november 2015 13:35
"De Graafschap komt in categorie 1", aldus algemeen bestuurder Hans Veldhorst. Het verlies komt onder meer voort uit het uitkeren van spelerspremies na de promotie en hoge spelerssalarissen. De indeling in categorie 1 betekent dat de club onder curatele van de KNVB komt te staan. "Er moet nu een plan van aanpak worden gemaakt waarin De Graafschap aangeeft welke maatregelen worden getroffen."

Bij FC Twente werd de kantinejuffrouw ontslagen. "Wij hebben de kantinejuffrouw nodig en het moet natuurlijk wel allemaal blijven draaien", aldus Veldhorst. "In de organisatie is weinig meer te bezuinigen. We zijn al met weinig mensen. Als er bezuinigd moet worden zal dat uit de selectie of de technische staf moeten komen. Dat zijn natuurlijk de grootste uitgaven."

Winterse versterking blijft mogelijk
Ondanks dat De Graafschap onder curatele komt te staan, is er wel ruimte voor versterkingen in de winter: "Dat wordt door externe geldschieters betaald", aldus Veldhorst. "Dat hoeft niet bij de KNVB gevraagd te worden. Het is op dit moment nog te vroeg om op namen in te gaan, maar we zoeken natuurlijk wel naar ervaren spelers."

Eredivisie-voetbal is een must
Veldhorst geeft aan dat Eredivisie-voetbal voor De Graafschap noodzakelijk is. "Dit jaar zullen we quitte draaien, maar dat lukt niet in de Eerste Divisie. We hebben een groot stadion, een flinke organisatie en een uitgebreide trainersstaf. Dat zijn natuurlijk flinke kosten. In de Eerste Divisie zijn daar nauwelijks voldoende inkomsten tegenover te stellen."

Selectie is ‘Jupiler-proof’
De selectie van De Graafschap is op dit moment meer ‘Jupiler League-proof’ dan vorig jaar: "De selectie is wel redelijk Jupiler League-bestendig. Er is een Ere- en een Eerste Divisie-salaris. Vorig jaar hadden we wat dure jongens erbij die voor Eerste Divisie-begrippen een te hoog salaris verdienden." Een transfersom voor bijvoorbeeld de excellerende doelman Hidde Jurjus zou met het oog op de financiële problemen kunnen helpen: "Elke transfer is zeer welkom daarin", aldus bestuurder Veldhorst.

Meest gelezen

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

Redactie REGIO8 | 25 nov 2025 16:08

Lees ook

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een zacht weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

UPDATE | Woning en schuur volledig verwoest na brand Halle

Een woning en schuur aan de Dorpsstraat in Halle zijn vrijdag in vlammen opgegaan. De vlammen sloege...

Oude IJsselstreek organiseert themadag over femicide: ‘De cijfers zijn schrikbarend’

De vrachtwagenbioscoop die aandacht vraagt voor femicide is neergestreken op het DRU Industriepark i...

Grote zwarte rookwolken bij uitslaande brand schuur Halle

In een net verbouwde schuur in Halle woedt vrijdagmiddag een flinke brand. De zwarte rook is tot in ...

Gorssel ziet vernieuwd MFA-ontwerp: “Smaakvol, maar kan het wel uit?”

De sportzaal loopt tijdens de informatieavond aardig vol in ’t Trefpunt, het allround dorpshuis dat ...

Doetinchem wijst komst windpark bij Oude IJssel voorlopig af

Een verzoek voor een windpark aan de Oude IJssel in Doetinchem is afgewezen door de gemeente. Het co...