gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Loting voor nieuwe coffeeshop Doetinchem

f3a0e5665aad1c0d513dff1fb9ed0c69.jpg
Redactie REGIO8 |
Begin dit jaar werd duidelijk dat de coffeeshop aan de Varsseveldseweg geen nieuwe vergunning kreeg. Doetinchem verwacht een ware stormloop op de nieuwe inschrijving: "Ervaringen elders in het land leren dat de animo voor de exploitatie van een coffeeshop behoorlijk groot kan zijn en gemakkelijk meer dan honderd belangstellenden oplevert."

Wel zijn er eisen verbonden aan een inschrijving. "Kandidaten moeten over een geschikt pand in het aangewezen gebied beschikken en kunnen aantonen hoe ze overlast voorkomen", aldus Doetinchem. "Daarnaast wordt een zogenoemde Bibob-procedure gestart. Deze procedure is er op gericht verwevenheid met criminaliteit te voorkomen."

Loting onder toezicht van notaris
Volgens de gemeente is voor een loting gekozen omdat het niet te doen is om alle kandidaten uitgebreid te screenen. "Na loting, onder toeziend oog van een notaris, ontstaat een lijst van tien gegadigden", aldus de gemeente. "Vervolgens gaat de kandidaat boven aan de lijst de volledige procedure in."

Foto: REGIO8

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.