gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Longa’30 en DZC’68 winnaars op de Vijverberg

52a0bd94e2f8e1fc6d8be26a7287dd8d
Redactie REGIO8 |
DZC’68 werd door de jury uitgeroepen tot Vereniging van het Jaar. "Dit seizoen werd het eerste elftal kampioen en speelt de jeugd op een hoog amateurniveau", zo staat in het juryrapport. "In het verleden en heden zorgt deze club voor een uitstekende aanvoer van talenten richting het betaald voetbal. Daarnaast werkt de club aan de toekomst door vernieuwing van de accommodatie." Ook het maatschappelijke karakter van de club werd bewierookt. Naast de prijs voor Vereniging van het Jaar, werd Jan Minkhorst van de Doetinchemse club verkozen tot Voorzitter van het Jaar.

Fons Rouwhorst van het Lichtenvoordse Longa’30 mocht de prijs voor Vrijwilliger van het Jaar in ontvangst nemen. Ook de prijs voor Talent van het Jaar (Lois Niënhuis) ging naar Longa. De speelster maakt volgend seizoen de overstap naar FC Twente. Tot Scheidsrechter van het jaar werd Hans Migchelbrink verkozen.

Foto: REGIO8

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.