gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Lokale partijen Doetinchem ruziën over naam

edce90aca6b31ed140c64b6c7c8efa25
Redactie REGIO8 |

"Wij zijn er klaar mee dat er verwarring is ontstaan, dat zaken die zich afspeelden bij Lokaal Belang op ons worden afgespiegeld", aldus Thiemo de Lange, kandidaat-raadslid van GemeenteBelangen. "De kiezer verwart ons met een partij en met zaken die niks met ons te maken hebben." De partij is inmiddels in gesprek met de Kamer van Koophandel over de naamvoering van concurrent Lokaal Belang. "Hun houding is op dit moment dat ze niks kunnen doen", aldus De Lange over de gesprekken. "Daarna gaan we kijken welke stappen we verder kunnen zetten, dat zou ook een gang naar de rechtbank kunnen zijn." In hoeverre die stap kans op slagen heeft, kan De Lange niet aangeven.

Fractievoorzitter Henri-George Moïze de Chateleux van Lokaal Belang herkent zich niet in de kritiek. "De kleuren die we gebruiken, zijn de kleuren van de vlag van Doetinchem. Dan lijkt dit meer op een soort gratis publiciteitsstunt." De Lange vindt niet dat deze discussie weerslag heeft op het politieke landschap in de gemeente waar maar liefst twaalf partijen meedoen. "Dit heeft niets met de lokale politiek te maken", vindt De Lange. "Het heeft er wel mee te maken dat als je verwarring schept naar de kiezer, dat dat straks problemen oplevert."

Het volledige verkiezingsdebat tussen de twaalf deelnemers aan de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Doetinchem is hier te vinden.

Foto: REGIO8

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.