gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Loil wil maatwerk van gemeente Montferland

8a92f4c4cdd8324f787ca65ba41b300a
Redactie REGIO8 |

"Dit is gewoon op geografische uitgangspunten vier cirkels tekenen, en kijken waar de voorzieningen naartoe moeten", aldus voorzitter Ivonne Harmsen van de Kontaktraad over de plannen van de gemeente. "Niet eens op basis van kwaliteit, maar puur op kwantiteit." Volgens Montferland bereidt het college momenteel een voorstel voor met betrekking tot de clustering. "Het gaat om beleidsvoornemens waarover nog een besluit door de gemeenteraad moet worden genomen", aldus de gemeente. "Het clusterbeleid is gericht op de handhaving van voorzieningen op een kwalitatief aanvaardbaar peil binnen redelijke afstand."

In Loil heerst angst voor de mogelijke invloed daarvan: "Dat zou betekenen dat zowel de voetbal- als de volleybalvereniging gedwongen zijn elders verder te gaan", denkt voorzitter Geert Wanders van de plaatselijke volleybalvereniging. Hij verwacht dat de verenigingen, ondanks hun huidige succes, terecht komen in Didam. "Dat vinden wij gewoon jammer. Ga niet uit van het clusterbeleid als een eenheidssaus voor de hele gemeente, kijk naar de identiteit van elk dorp en ga met de dorpen in gesprek." Harmsen sluit zich aan bij die woorden. "Organiseer dat maatwerk ook voor Loil."

Gemeente in gesprek met inwoners
Montferland geeft aan de zorgen serieus te nemen en in gesprek te willen met inwoners. Begin oktober staan er thema-avonden op de planning waar inmiddels 150 personen zich voor hebben aangemeld. "Er is nog geen vastomlijnd beeld hoe de clusters er precies uit moeten gaan zien", zo laat de gemeente weten. "Per voorziening wordt dus nog beoordeeld hoe de clusterindeling moet zijn. Het is op dit moment niet aan de orde om te bepalen welke voorzieningen wel of niet in Loil kunnen worden gehandhaafd."

Foto: REGIO8

Lees ook

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.