gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Loil wil maatwerk van gemeente Montferland

8a92f4c4cdd8324f787ca65ba41b300a
Redactie REGIO8 |

"Dit is gewoon op geografische uitgangspunten vier cirkels tekenen, en kijken waar de voorzieningen naartoe moeten", aldus voorzitter Ivonne Harmsen van de Kontaktraad over de plannen van de gemeente. "Niet eens op basis van kwaliteit, maar puur op kwantiteit." Volgens Montferland bereidt het college momenteel een voorstel voor met betrekking tot de clustering. "Het gaat om beleidsvoornemens waarover nog een besluit door de gemeenteraad moet worden genomen", aldus de gemeente. "Het clusterbeleid is gericht op de handhaving van voorzieningen op een kwalitatief aanvaardbaar peil binnen redelijke afstand."

In Loil heerst angst voor de mogelijke invloed daarvan: "Dat zou betekenen dat zowel de voetbal- als de volleybalvereniging gedwongen zijn elders verder te gaan", denkt voorzitter Geert Wanders van de plaatselijke volleybalvereniging. Hij verwacht dat de verenigingen, ondanks hun huidige succes, terecht komen in Didam. "Dat vinden wij gewoon jammer. Ga niet uit van het clusterbeleid als een eenheidssaus voor de hele gemeente, kijk naar de identiteit van elk dorp en ga met de dorpen in gesprek." Harmsen sluit zich aan bij die woorden. "Organiseer dat maatwerk ook voor Loil."

Gemeente in gesprek met inwoners
Montferland geeft aan de zorgen serieus te nemen en in gesprek te willen met inwoners. Begin oktober staan er thema-avonden op de planning waar inmiddels 150 personen zich voor hebben aangemeld. "Er is nog geen vastomlijnd beeld hoe de clusters er precies uit moeten gaan zien", zo laat de gemeente weten. "Per voorziening wordt dus nog beoordeeld hoe de clusterindeling moet zijn. Het is op dit moment niet aan de orde om te bepalen welke voorzieningen wel of niet in Loil kunnen worden gehandhaafd."

Foto: REGIO8

Lees ook

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

PAASVUUR

Pasen valt acht dagen eerder, deadline voor Achterhoekse paasvuren twee maanden

Hoewel Pasen maar acht dagen eerder valt dan vorig jaar, moeten organisatoren hun paasvuren al twee maanden eerder dan vorig jaar aanvragen. ODA (Omgevingdienst Achterhoek) vraagt om uiterlijk 1 december een vergunning aan te vragen. ODA is verantwoordelijk voor de milieuvergunningen in de Achterhoekse gemeenten.