gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Loil wil maatwerk van gemeente Montferland

8a92f4c4cdd8324f787ca65ba41b300a
Redactie REGIO8 |

"Dit is gewoon op geografische uitgangspunten vier cirkels tekenen, en kijken waar de voorzieningen naartoe moeten", aldus voorzitter Ivonne Harmsen van de Kontaktraad over de plannen van de gemeente. "Niet eens op basis van kwaliteit, maar puur op kwantiteit." Volgens Montferland bereidt het college momenteel een voorstel voor met betrekking tot de clustering. "Het gaat om beleidsvoornemens waarover nog een besluit door de gemeenteraad moet worden genomen", aldus de gemeente. "Het clusterbeleid is gericht op de handhaving van voorzieningen op een kwalitatief aanvaardbaar peil binnen redelijke afstand."

In Loil heerst angst voor de mogelijke invloed daarvan: "Dat zou betekenen dat zowel de voetbal- als de volleybalvereniging gedwongen zijn elders verder te gaan", denkt voorzitter Geert Wanders van de plaatselijke volleybalvereniging. Hij verwacht dat de verenigingen, ondanks hun huidige succes, terecht komen in Didam. "Dat vinden wij gewoon jammer. Ga niet uit van het clusterbeleid als een eenheidssaus voor de hele gemeente, kijk naar de identiteit van elk dorp en ga met de dorpen in gesprek." Harmsen sluit zich aan bij die woorden. "Organiseer dat maatwerk ook voor Loil."

Gemeente in gesprek met inwoners
Montferland geeft aan de zorgen serieus te nemen en in gesprek te willen met inwoners. Begin oktober staan er thema-avonden op de planning waar inmiddels 150 personen zich voor hebben aangemeld. "Er is nog geen vastomlijnd beeld hoe de clusters er precies uit moeten gaan zien", zo laat de gemeente weten. "Per voorziening wordt dus nog beoordeeld hoe de clusterindeling moet zijn. Het is op dit moment niet aan de orde om te bepalen welke voorzieningen wel of niet in Loil kunnen worden gehandhaafd."

Foto: REGIO8

Lees ook

0e4c8afe-3474-396a-a6d3-b9ce622352f2

Vrachtwagenheffing in Nederland is goed nieuws voor deze Duitse haven

Sinds de invoering van de vrachtwagenheffing op 1 juli kijken transportbedrijven vaker naar vervoer over water. Ook Rabelink Logistics uit Wehl verwacht meer containers via Port Emmerich te vervoeren.

Basar Önal

Doetinchemmer Basar Önal vertrekt na topseizoen bij NEC naar Lille

De 22-jarige Basar Önal uit Doetinchem vertrekt bij NEC en komt volgend jaar uit voor Ligue 1-club LOSC Lille. De Achterhoeker tekent tot 2030 bij de viervoudig landskampioen van Frankrijk.

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.