Ulft, Netherlands

Legaliseer wiet in Oude IJsselstreek

Regio8 | 14 september 2015 16:49 | Aangepast op 14 september 2015 16:49

‘’Wij hebben ons kantoor van Ulft2020 naast de wietshop en we zien gewoon dat daar het halve Ruhrgebied hun wiet komt halen. Nu is het allemaal een beetje schimmig wat daar qua belasting en accijns gebeurt, ik denk dat daar miljoenen omgaan’’ aldus Olaf Molenaar. Hij zou graag zien dat er ook over de illegale inkomsten belasting wordt geheven zodat de financiële tekorten in de gemeente kunnen worden aangevuld.

Het plan lijkt niet echt kans van slagen te hebben, weet ook Molenaar. ‘’Er zitten veel bezwaren aan, natuurlijk worden er in Den Haag de wetten gemaakt. Maar ik vind niet dat in Den Haag voor het hele land wetten kunnen worden gemaakt’’ zegt Molenaar. De grensgemeenten hebben volgens hem de meeste overlast van deze problematiek. ‘’Den Haag moet daarom een uitzondering maken’’.

Maar ook op Europees niveau ziet Molenaar toch enkele kansen om de regelgeving te omzeilen. ‘’Je kunt ook dwarsliggen. Uruguay is in Zuid Amerika een land dat heeft gezegd ‘wij legaliseren softdrugs’. Als je het wil, dan kan het. Het is niet onmogelijk’’.

Lees ook

De Graafschap verliest van koploper ADO Den Haag

De Graafschap is er niet in geslaagd om koploper ADO Den Haag te verslaan. In het Werktalent Stadion...

Hans Boxem maakt rentree in politiek Berkelland

Hans Boxem, voormalig wethouder, raadslid én gedeputeerde van de Provincie Gelderland, maakt zijn re...

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

In de nacht van maandag op dinsdag zijn er weer explosies geweest in Doetinchem. Bij zeven woningen ...

Reiger Suspension uit Hengelo vertrekt met eigen servicetruck naar Dakar Rally

Reiger Suspension uit Hengelo reist dinsdag met hun eigen servicetruck af naar Barcelona, om vervolg...

Fietser gewond na aanrijding met automobiliste, laagstaande zon speelt rol

Een automobiliste heeft dinsdagmiddag twee fietsers over het hoofd gezien in Silvolde, met een aanri...

Kerstmarkten in Duitsland blijven inzetten op extra veiligheid

Veel Duitse steden zetten fysieke barrières in om aanvallen met voertuigen te voorkomen. In de deels...