Ulft, Netherlands

Legaliseer wiet in Oude IJsselstreek

Regio8 | 14 september 2015 16:49 | Aangepast op 14 september 2015 16:49

‘’Wij hebben ons kantoor van Ulft2020 naast de wietshop en we zien gewoon dat daar het halve Ruhrgebied hun wiet komt halen. Nu is het allemaal een beetje schimmig wat daar qua belasting en accijns gebeurt, ik denk dat daar miljoenen omgaan’’ aldus Olaf Molenaar. Hij zou graag zien dat er ook over de illegale inkomsten belasting wordt geheven zodat de financiële tekorten in de gemeente kunnen worden aangevuld.

Het plan lijkt niet echt kans van slagen te hebben, weet ook Molenaar. ‘’Er zitten veel bezwaren aan, natuurlijk worden er in Den Haag de wetten gemaakt. Maar ik vind niet dat in Den Haag voor het hele land wetten kunnen worden gemaakt’’ zegt Molenaar. De grensgemeenten hebben volgens hem de meeste overlast van deze problematiek. ‘’Den Haag moet daarom een uitzondering maken’’.

Maar ook op Europees niveau ziet Molenaar toch enkele kansen om de regelgeving te omzeilen. ‘’Je kunt ook dwarsliggen. Uruguay is in Zuid Amerika een land dat heeft gezegd ‘wij legaliseren softdrugs’. Als je het wil, dan kan het. Het is niet onmogelijk’’.

Lees ook

Vijftigjarige Midwinterhoorngroep Eibergen op zoek naar nieuw atelier

Een foto-expositie met in vogelvlucht de vijftigjarige geschiedenis van de Midwinterhoorngroep Eiber...

Veel rook door zolderbrand bij woning in Winterswijk

In Winterswijk is donderdagochtend brand uitgebroken op de zolder van een woning. Niemand is gewond ...

Nieuw boek over culttrainer Simon Kistemaker in de pen

De dochter van Simon Kistemaker, Linda haar man Harald, schrijver Yoeri van den Busken en Jan Eggink...

Drie aanhoudingen en duizenden euro's in beslag genomen bij politiecontrole

Bij een grote controle langs de A18 zijn woensdag onder andere zeven voertuigen in beslag genomen, d...

Bronckhorst wil 55-plussers van de bank krijgen met gezondheidscheck

Tientallen 55-plussers uit de gemeente Bronckhorst hebben woensdagochtend een gezondheidscheck gedaa...

Transportbedrijf uit Ulft experimenteert met elektrische vrachtwagen

Transportbedrijf Don Trucking uit Ulft doet wat overheden willen en gaat proefdraaien met een volled...