gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen spelen met democratie in Borculo

07ed63838b9f860d648a6aeb242c65c1.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ze leren over wat belangrijk is op het gebied van vrijheid en vrijheid van meningsuiting”, vertelt burgemeester Joost van Oostrum. “Dat doen ze met koppeltjes van twee en dan lopen ze door de fabriek heen en krijgen ze allerlei vragen die ze gezamenlijk gaan beantwoorden.” De Democratiefabriek is ontwikkeld door Stichting Vredeseducatie, een organisatie die educatieve tentoonstellingen maakt. Leerlingen van vijftien basisscholen in Berkelland bezoeken de komende dagen de fabriek. “Wij denken dat we deze kinderen op een hele ludieke manier duidelijk kunnen maken dat ze een belangrijk onderdeel zijn van de democratie”, aldus Edith van Gemerden, vertegenwoordigster van Stichting Vredeseducatie.

De leerlingen leren zo een eigen mening te vormen en hoe belangrijk het is die uit te spreken. “Democratie begint al heel jong”, zegt Van Gemerden. Om deze reden zijn dan ook leerlingen van groep 7 en 8 uitgenodigd om de tentoonstelling bij te wonen. “We leren ze niet wat democratie is maar dat het gaat om hun mening. En op het moment dat mensen een eigen mening kunnen vormen, die kunnen delen met anderen en kunnen luisteren naar de mening van anderen, dan is de basis voor democratie eigenlijk gelegd.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.

WhatsApp Image 2026-04-25 at 17.11.45.jpeg

Getuigenoproep na fataal ongeluk A12 bij Beek

De politie is op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval op de A12 van afgelopen zaterdag, waarbij een 66-jarige man uit Doornspijk om het leven kwam.

BerlinerPlatzbouwwerkzaamheden_Drohne-0019.jpg

Parkeren in Bocholt weer iets eenvoudiger, maar Berlinerplatz blijft knelpunt

Na een langdurige en kostbare renovatie is de parkeergarage onder het Europaplatz in het centrum van Bocholt opnieuw geopend. Sinds vrijdag 24 april kunnen bezoekers er weer terecht. Vooral voor Nederlandse shoppers, die de stad regelmatig bezoeken, zorgt dat voor enige verlichting van de parkeerdruk.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.