gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen spelen met democratie in Borculo

07ed63838b9f860d648a6aeb242c65c1.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ze leren over wat belangrijk is op het gebied van vrijheid en vrijheid van meningsuiting”, vertelt burgemeester Joost van Oostrum. “Dat doen ze met koppeltjes van twee en dan lopen ze door de fabriek heen en krijgen ze allerlei vragen die ze gezamenlijk gaan beantwoorden.” De Democratiefabriek is ontwikkeld door Stichting Vredeseducatie, een organisatie die educatieve tentoonstellingen maakt. Leerlingen van vijftien basisscholen in Berkelland bezoeken de komende dagen de fabriek. “Wij denken dat we deze kinderen op een hele ludieke manier duidelijk kunnen maken dat ze een belangrijk onderdeel zijn van de democratie”, aldus Edith van Gemerden, vertegenwoordigster van Stichting Vredeseducatie.

De leerlingen leren zo een eigen mening te vormen en hoe belangrijk het is die uit te spreken. “Democratie begint al heel jong”, zegt Van Gemerden. Om deze reden zijn dan ook leerlingen van groep 7 en 8 uitgenodigd om de tentoonstelling bij te wonen. “We leren ze niet wat democratie is maar dat het gaat om hun mening. En op het moment dat mensen een eigen mening kunnen vormen, die kunnen delen met anderen en kunnen luisteren naar de mening van anderen, dan is de basis voor democratie eigenlijk gelegd.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.

ongelukdidamBLUR.jpg

Flinke verkeershinder na ongeval met drie auto’s Didam

Na een ongeval op de Oud Arnhemseweg in Didam is dinsdagochtend in de spits een flinke verkeershinder ontstaan. Niemand raakte gewond bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-20 at 23.50.43.jpeg

Auto schiet uit bocht en slaat over de kop bij Winterswijk

Bij een eenzijdig ongeval in het buitengebied van Winterswijk zijn maandagavond twee gewonden gevallen. Een auto schoot uit de bocht en sloeg meerdere keren over de kop.

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.