gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen lossen parkeerprobleem DRU op

d8e7f8de8810c067f024ecc76f1d3e58
Redactie REGIO8 |

“Er zijn geen officiële parkeerplaatsen meer op het DRU-park, en ze zijn er nooit geweest. Hierdoor kon de politie niet optreden en konden mensen parkeren waar ze wilden”, aldus leerling Merel Sweers van het Ulenhof College in Doetinchem. De leerlingen hebben enquêtes afgenomen en zijn op pad gegaan met de bewoners van het park, om helder te krijgen wat een mogelijke oplossing zou zijn.

Vervolgens zijn er meerdere oplossingen bedacht voor de problemen die worden ondervonden door bewoners van de DRU. “De wegen worden verbreed en er komt een nieuwe weg zodat de politie makkelijker het terrein op kan”, vertelt Roderik Storms, leerling van het Almende College. “Die weg is dan ook alleen voor de politie, brandweer en de ambulance. We halen paaltjes weg, we zetten verkeersborden neer op betere plekken en we verbeteren de parkeerplaatsen.”

Rody Borkes, voorzitter van de Stuurgroep DRU, is lovend over de plannen van de leerlingen. “We hebben een proefpresentatie op school gehad en ik vond het heel verrassend wat daar uitgekomen is”, zegt de bewoner van het industriepark. “Hele simpele oplossingen, die met heel weinig middelen en weinig geld gerealiseerd kan worden. Dat is top.”

De werkgroep heeft aangegeven graag met de gemeente in overleg te gaan over de bevindingen en aanbevelingen van de leerlingen. De gemeente Oude IJsselstreek geeft aan dat dit overleg binnenkort zal plaatsvinden.

Foto: REGIO8

Lees ook

55051e2a-cfbc-374a-ac5d-3ebbbd862bb4

Oude zwembad amper dicht of de sloop is al begonnen: 'Het gaat wel heel snel'

Eind augustus werd er nog gezwommen, inmiddels ligt een deel van zwembad De Boskoele in Gorssel en Zwembad de Berkel in Almen al in puin. De sloop is begonnen en daarmee start een bijzonder project: de gemeente Lochem laat niet één, maar twee buitenzwembaden tegelijkertijd compleet vernieuwen. Komend voorjaar moeten ze alweer open.

Bord Breedenbroek

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO Nederland maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.