Ulft, Netherlands

Leerlingen lossen parkeerprobleem DRU op

Regio8 | 23 november 2016 14:48 | Aangepast op 23 november 2016 14:48

“Er zijn geen officiële parkeerplaatsen meer op het DRU-park, en ze zijn er nooit geweest. Hierdoor kon de politie niet optreden en konden mensen parkeren waar ze wilden”, aldus leerling Merel Sweers van het Ulenhof College in Doetinchem. De leerlingen hebben enquêtes afgenomen en zijn op pad gegaan met de bewoners van het park, om helder te krijgen wat een mogelijke oplossing zou zijn.

Vervolgens zijn er meerdere oplossingen bedacht voor de problemen die worden ondervonden door bewoners van de DRU. “De wegen worden verbreed en er komt een nieuwe weg zodat de politie makkelijker het terrein op kan”, vertelt Roderik Storms, leerling van het Almende College. “Die weg is dan ook alleen voor de politie, brandweer en de ambulance. We halen paaltjes weg, we zetten verkeersborden neer op betere plekken en we verbeteren de parkeerplaatsen.”

Rody Borkes, voorzitter van de Stuurgroep DRU, is lovend over de plannen van de leerlingen. “We hebben een proefpresentatie op school gehad en ik vond het heel verrassend wat daar uitgekomen is”, zegt de bewoner van het industriepark. “Hele simpele oplossingen, die met heel weinig middelen en weinig geld gerealiseerd kan worden. Dat is top.”

De werkgroep heeft aangegeven graag met de gemeente in overleg te gaan over de bevindingen en aanbevelingen van de leerlingen. De gemeente Oude IJsselstreek geeft aan dat dit overleg binnenkort zal plaatsvinden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Aanpak N348 bij Epse moet eind maken aan dagelijks dichtslibben bij A1-oprit

Al jaren staat de N348 bij Epse symbool voor fileleed in de spits. Nu komt er eindelijk beweging: de...

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Het voormalige pand van het Openbaar Vervoer Museum in Doetinchem wordt momenteel bewoond door een g...

Nog jaren onzekerheid over zwemmen in Nevelhorst Didam

Het duurt mogelijk nog jaren voordat De Nevelhorst bij Didam weer een officiële zwemlocatie wordt. D...

Van Oostrum geeft Winters uitleg: ‘U was écht te laat’

Burgemeester Joost van Oostrum van Berkelland heeft raadslid Bouke Winters van Samen voor Berkelland...

A3 bij Emmerich drie dagen dicht voor plaatsing nieuwe viaducten

De A3 bij Emmerich gaat komende weekend in beide richtingen dicht. Dit gebeurt vrijdag 7 november to...

Bouke Winters krijgt geen antwoord op schriftelijke vragen: ‘Voelt ondemocratisch’

Raadslid Bouke Winters van Samen voor Berkelland heeft voor de raadsvergadering over de gemeentelijk...