gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen lossen parkeerprobleem DRU op

d8e7f8de8810c067f024ecc76f1d3e58
Redactie REGIO8 |

“Er zijn geen officiële parkeerplaatsen meer op het DRU-park, en ze zijn er nooit geweest. Hierdoor kon de politie niet optreden en konden mensen parkeren waar ze wilden”, aldus leerling Merel Sweers van het Ulenhof College in Doetinchem. De leerlingen hebben enquêtes afgenomen en zijn op pad gegaan met de bewoners van het park, om helder te krijgen wat een mogelijke oplossing zou zijn.

Vervolgens zijn er meerdere oplossingen bedacht voor de problemen die worden ondervonden door bewoners van de DRU. “De wegen worden verbreed en er komt een nieuwe weg zodat de politie makkelijker het terrein op kan”, vertelt Roderik Storms, leerling van het Almende College. “Die weg is dan ook alleen voor de politie, brandweer en de ambulance. We halen paaltjes weg, we zetten verkeersborden neer op betere plekken en we verbeteren de parkeerplaatsen.”

Rody Borkes, voorzitter van de Stuurgroep DRU, is lovend over de plannen van de leerlingen. “We hebben een proefpresentatie op school gehad en ik vond het heel verrassend wat daar uitgekomen is”, zegt de bewoner van het industriepark. “Hele simpele oplossingen, die met heel weinig middelen en weinig geld gerealiseerd kan worden. Dat is top.”

De werkgroep heeft aangegeven graag met de gemeente in overleg te gaan over de bevindingen en aanbevelingen van de leerlingen. De gemeente Oude IJsselstreek geeft aan dat dit overleg binnenkort zal plaatsvinden.

Foto: REGIO8

Lees ook

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 15.13.10

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.