gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen leren 'deutsche Sprache' spreken

e5c341210eb06b312eb7faa5e5a7b8b5
Redactie REGIO8 |

"De Duitse taal is vooral van belang om in de eigen streek werk te kunnen vinden", aldus organisator Paul van Dun. "We hebben hier een smartindustrie die staat te schreeuwen om mensen." Volgens Van Dun ontstaat hetzelfde probleem in Duitsland en daar wil Regio Achterhoek op in spelen door de Duitse taal van jongeren uit de Achterhoek te verbeteren. "Als we er nou voor zorgen dat er over en weer gegaan kan worden met toekomstige arbeidskrachten kan dat elkaar mooi aanvullen."

De samenwerking tussen de Achterhoekse en Duitse leerlingen gaat volgens scholier Rik van het Baudartius College al heel goed. Tijdens een vraaggesprek en een estafetteloop had hij de kans om met zijn Duitse generatiegenoot Mate te praten. "Ja dat vond ik leuk", vertelt Rik. "Aangezien hij dan ook in het Nederlands probeert te antwoorden en ik in het Duits." Volgens de jonge Achterhoeker is de dag niet alleen belangrijk voor het ontwikkelen van de spraak maar is het ook gezellig. "Dat is natuurlijk goed om de taal te leren, maar ook leuk om Mate beter te leren kennen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.