gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen leren 'deutsche Sprache' spreken

e5c341210eb06b312eb7faa5e5a7b8b5
Redactie REGIO8 |

"De Duitse taal is vooral van belang om in de eigen streek werk te kunnen vinden", aldus organisator Paul van Dun. "We hebben hier een smartindustrie die staat te schreeuwen om mensen." Volgens Van Dun ontstaat hetzelfde probleem in Duitsland en daar wil Regio Achterhoek op in spelen door de Duitse taal van jongeren uit de Achterhoek te verbeteren. "Als we er nou voor zorgen dat er over en weer gegaan kan worden met toekomstige arbeidskrachten kan dat elkaar mooi aanvullen."

De samenwerking tussen de Achterhoekse en Duitse leerlingen gaat volgens scholier Rik van het Baudartius College al heel goed. Tijdens een vraaggesprek en een estafetteloop had hij de kans om met zijn Duitse generatiegenoot Mate te praten. "Ja dat vond ik leuk", vertelt Rik. "Aangezien hij dan ook in het Nederlands probeert te antwoorden en ik in het Duits." Volgens de jonge Achterhoeker is de dag niet alleen belangrijk voor het ontwikkelen van de spraak maar is het ook gezellig. "Dat is natuurlijk goed om de taal te leren, maar ook leuk om Mate beter te leren kennen."

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich vandaag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.

Maas Willemsen Heerenveen

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.

1abe328e-7762-424f-a0f5-c5c9af1f752f

Brandweer blust brandende groenstrook in Doetinchem

De brandweer heeft dinsdagmiddag een brand op een braakliggend stuk grond in Doetinchem snel weten te blussen. Door snel handelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.