gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen leren 'deutsche Sprache' spreken

e5c341210eb06b312eb7faa5e5a7b8b5
Redactie REGIO8 |

"De Duitse taal is vooral van belang om in de eigen streek werk te kunnen vinden", aldus organisator Paul van Dun. "We hebben hier een smartindustrie die staat te schreeuwen om mensen." Volgens Van Dun ontstaat hetzelfde probleem in Duitsland en daar wil Regio Achterhoek op in spelen door de Duitse taal van jongeren uit de Achterhoek te verbeteren. "Als we er nou voor zorgen dat er over en weer gegaan kan worden met toekomstige arbeidskrachten kan dat elkaar mooi aanvullen."

De samenwerking tussen de Achterhoekse en Duitse leerlingen gaat volgens scholier Rik van het Baudartius College al heel goed. Tijdens een vraaggesprek en een estafetteloop had hij de kans om met zijn Duitse generatiegenoot Mate te praten. "Ja dat vond ik leuk", vertelt Rik. "Aangezien hij dan ook in het Nederlands probeert te antwoorden en ik in het Duits." Volgens de jonge Achterhoeker is de dag niet alleen belangrijk voor het ontwikkelen van de spraak maar is het ook gezellig. "Dat is natuurlijk goed om de taal te leren, maar ook leuk om Mate beter te leren kennen."

Foto: REGIO8

Lees ook

JMO-20260611-Mark Pabai-SF0015

De Graafschap legt Liberiaans international Pabai vast

De Graafschap heeft de rechtervleugelverdediger Mark Pabai transfervrij overgenomen van het Sloveense FC Koper. De 25-jarig Liberiaanse-Nederlander komt uit de jeugdopleiding van FC Utrecht. Hij tekent in Doetinchem een contract voor twee seizoenen.

440402bb-505e-4e9d-beca-34b3218f0148

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Doetinchem

Een fietser is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een vrachtwagen in Doetinchem. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

Oranjetempel3

Oranjetempel Silvolde mag tóch open tijdens nachtwedstrijden: ‘Dit is echt fantastisch’

De Oranjetempel in Silvolde mag tóch nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands Elftal uitzenden. Lang werd het verboden door de gemeente Oude IJsselstreek, dat leidde tot veel onbegrip van inwoners, ondernemers én de gemeenteraad. Nu maakt het college een draai tot grote blijdschap van de ondernemer.

Rijnbrug

Rijnbrug Emmerich weekend lang dicht: verkeer moet omrijden via Rees

De Rijnbrug bij Emmerich gaat opnieuw een weekend volledig dicht voor autoverkeer. De afsluiting begint op vrijdag 19 juni om 20.00 uur en duurt volgens de huidige planning tot maandag 22 juni om 05.00 uur. Daardoor is de verbinding via de B220 tussen Emmerich en Kleve tijdelijk onderbroken.

Blikseminslag Zeddam

Bliksem slaat in boom Zeddam: niemand gewond

Een boom raakte woensdagavond zwaar beschadigd aan de Vinkenbroeksestraat in Zeddam. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in de boom. Er waren geen gewonden.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 20.44.28

Grootschalige oefening met hulpdiensten bij waterschap in Etten

Bij een locatie van het waterschap Rijn en IJssel heeft woensdagmiddag een grootschalige oefening van de VNOG plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten en figuranten waren betrokken bij de oefening.