gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen leren 'deutsche Sprache' spreken

e5c341210eb06b312eb7faa5e5a7b8b5.jpg
Redactie REGIO8 |

"De Duitse taal is vooral van belang om in de eigen streek werk te kunnen vinden", aldus organisator Paul van Dun. "We hebben hier een smartindustrie die staat te schreeuwen om mensen." Volgens Van Dun ontstaat hetzelfde probleem in Duitsland en daar wil Regio Achterhoek op in spelen door de Duitse taal van jongeren uit de Achterhoek te verbeteren. "Als we er nou voor zorgen dat er over en weer gegaan kan worden met toekomstige arbeidskrachten kan dat elkaar mooi aanvullen."

De samenwerking tussen de Achterhoekse en Duitse leerlingen gaat volgens scholier Rik van het Baudartius College al heel goed. Tijdens een vraaggesprek en een estafetteloop had hij de kans om met zijn Duitse generatiegenoot Mate te praten. "Ja dat vond ik leuk", vertelt Rik. "Aangezien hij dan ook in het Nederlands probeert te antwoorden en ik in het Duits." Volgens de jonge Achterhoeker is de dag niet alleen belangrijk voor het ontwikkelen van de spraak maar is het ook gezellig. "Dat is natuurlijk goed om de taal te leren, maar ook leuk om Mate beter te leren kennen."

Foto: REGIO8

Lees ook

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.