gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen honderdjarige Wilhelminaschool uit Doetinchem mogen hele school onderkladden

c777b068cdad3c76628ca87975bb2f5a

Leerlingen van de Wilhelminaschool in Doetinchem mogen voor het honderdjarig bestaan, op hun laatste schooldag in hun huidige schoolgebouw hun hele school onderkladderen. Op 29 mei verhuizen de leerlingen lijkt het naar een tijdelijke locatie in het Ludger College.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
De kinderen mogen op de laatste schooldag alle muren, vloeren en deurposten onder kladden met tekeningen. "Het vrijuit versieren van alle muren en vloeren vertegenwoordigt de kleurrijke herinneringen en ervaringen die de Wilhelminaschool kenmerkt", zegt Wesselink. Behalve het onderkladden van de school, vormen de leerlingen ook een kilometerlang 'verhuislint', om alle spullen van de huidige locatie aan de Verdilaan naar de tijdelijke locatie aan de Vondelstraat te brengen.

“Wij hebben driehonderd leerlingen en die hebben allemaal ouders. Als iedereen een stap zet moet het verhuislint haalbaar zijn”, aldus Gerwin Wesselink, meester op de school. De Wilhelminaschool gaat tijdelijk verhuizen naar het Ludger College aan de Vondelstraat. Het verhuizen gebeurt op een speciale manier, namelijk met een kilometer lang ‘verhuislint’. Alle kinderen geven spullen door naar de nieuwe locatie. Wesselink geeft aan dat de kilometerlange lint een flinke logistieke operatie is, maar dat dit zeker moet lukken.

Basisschoolpanden
Eerder werd al bekend dat de gemeente Doetinchem verouderde schoolgebouwen wil vernieuwen. Naar verwachting stijgt het leerlingenaantal in Doetinchem tot zo'n vijfduizend leerlingen in 2036. Naast de Wilhelminaschool zal ook de VSO Isselborgh en Hogenkamp een nieuwbouwlocatie krijgen. Een aantal andere panden zullen gerenoveerd worden.

'Frisse start'
Met de nieuwbouwlocatie hoopt de school ook een frisse start te maken, momenteel zit de school namelijk tot nok toe gevuld. "Wij hopen dat wij het onderwijs dat wij nu hebben kunnen verbeteren, wij hebben nu zelfs twee lokalen in de hal gebouwd", zegt Wesselink. "Onze teamkamer is ook al opgeofferd als lokaal, eigenlijk is die ruimte veel te klein." Met het nieuwe gebouw gaat de school verder als 'Basisschool BLOEI!'.

Lees ook

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.