Ulft, Nederland
Terug

Leerlingen honderdjarige Wilhelminaschool uit Doetinchem mogen hele school onderkladden

c777b068cdad3c76628ca87975bb2f5a.jpg

Leerlingen van de Wilhelminaschool in Doetinchem mogen voor het honderdjarig bestaan, op hun laatste schooldag in hun huidige schoolgebouw hun hele school onderkladderen. Op 29 mei verhuizen de leerlingen lijkt het naar een tijdelijke locatie in het Ludger College.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
De kinderen mogen op de laatste schooldag alle muren, vloeren en deurposten onder kladden met tekeningen. "Het vrijuit versieren van alle muren en vloeren vertegenwoordigt de kleurrijke herinneringen en ervaringen die de Wilhelminaschool kenmerkt", zegt Wesselink. Behalve het onderkladden van de school, vormen de leerlingen ook een kilometerlang 'verhuislint', om alle spullen van de huidige locatie aan de Verdilaan naar de tijdelijke locatie aan de Vondelstraat te brengen.

“Wij hebben driehonderd leerlingen en die hebben allemaal ouders. Als iedereen een stap zet moet het verhuislint haalbaar zijn”, aldus Gerwin Wesselink, meester op de school. De Wilhelminaschool gaat tijdelijk verhuizen naar het Ludger College aan de Vondelstraat. Het verhuizen gebeurt op een speciale manier, namelijk met een kilometer lang ‘verhuislint’. Alle kinderen geven spullen door naar de nieuwe locatie. Wesselink geeft aan dat de kilometerlange lint een flinke logistieke operatie is, maar dat dit zeker moet lukken.

Basisschoolpanden
Eerder werd al bekend dat de gemeente Doetinchem verouderde schoolgebouwen wil vernieuwen. Naar verwachting stijgt het leerlingenaantal in Doetinchem tot zo'n vijfduizend leerlingen in 2036. Naast de Wilhelminaschool zal ook de VSO Isselborgh en Hogenkamp een nieuwbouwlocatie krijgen. Een aantal andere panden zullen gerenoveerd worden.

'Frisse start'
Met de nieuwbouwlocatie hoopt de school ook een frisse start te maken, momenteel zit de school namelijk tot nok toe gevuld. "Wij hopen dat wij het onderwijs dat wij nu hebben kunnen verbeteren, wij hebben nu zelfs twee lokalen in de hal gebouwd", zegt Wesselink. "Onze teamkamer is ook al opgeofferd als lokaal, eigenlijk is die ruimte veel te klein." Met het nieuwe gebouw gaat de school verder als 'Basisschool BLOEI!'.

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.