gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Landhuis verrijst op oud-terrein van Aviko

6f1a49d81c9072e54985b718a8f5c701.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het was in zo’n verpauperde staat", aldus aannemer en geboren Keppelaar Jan Overbeek. De afgelopen periode is hij druk geweest om de voormalige directeurswoning op het terrein te renoveren. Aanvankelijk stond er op het terrein nog een groot fabriekspand. Deze is echter in 2008 verloren gegaan na een brand in de tijd dat krakers het terrein bewoonden. "De omgeving vindt het prachtig dat het uiteindelijk weer opgeknapt wordt", vertelt Overbeek. "De mensen worden hier gelukkig van."

De concurrentie met Kasteel Keppel kan het te realiseren landhuis in de ogen van architect Dik Verhaar niet aan. "Zo groot zal het niet worden hoor." Verhaar is namens Da Vinci Vastgoed, het bedrijf dat het terrein overnam van de barones, nauw betrokken bij de toekomstige realisatie van de woning. "Het zal een woning worden van ongeveer 1.500 kubieke meters", aldus Verhaar. "Dus je kunt echt een formidabel landhuis bouwen." Na de vondst van een koper en het definitieve akkoord van de gemeente Bronckhorst hoopt Verhaar dat er in 2017 kan worden gestart met de bouw van het landhuis.

Een terrein vol met historie

De geschiedenis van de locatie van de oude Aviko in de Keppelse bossen gaat terug tot het jaar 1914. De Coöperatieve Zuivelfabriek realiseerde de locatie in 1914 en het kwam in de volksmond bekend te staan als de boterfabriek. Vanaf 1962 kwamen de fabriek en de aanliggende directeurswoning in handen van de Aardappelverwerkende Industrie Keppel en Omstreken (Aviko). Na het vertrek van het bedrijf in 1992 stond het pand, los van bewoning door krakers, leeg. Na meer dan honderd jaar kan het complex volgend jaar starten met een nieuw leven.

Foto: REGIO8

Lees ook

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.

Geblurd Halle112.jpg

Auto's botsen op elkaar in Halle

Bij een ongeval in Halle zijn twee auto’s op elkaar gebotst. Hierbij zijn geen gewonden gevallen.