gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste weken Gulle Waard aangebroken

8f6eaf4a031c937ac6991d33b30be5d6
Redactie REGIO8 |

“Het genot zou misschien wat groter zijn geweest als we in medewerkersaantallen het wat groter hadden kunnen afsluiten”, zegt kok Nel Schellekens. De meeste collega’s zijn inmiddels vertrokken. “Dat betekent dat we zelf vol aan de bak moeten om de gasten van een natje en een droogje te voorzien.” Toch vindt Nel het jammer dat ze zelf achter het fornuis staat. “Nou moet ik in de keuken staan, in plaats van dat je mensen de hand kunt schudden.”

In januari van dit jaar maakte het restaurant bekend te gaan sluiten aan het einde van 2016. “Toen kwamen de reserveringen”, zegt Nel. “Dus de gasten die komen, die denken er een waanzinnige party van te maken, maar die hebben niet in de gaten dat de kok de hele dag aan het huilen is”, zegt Nel lachend. Toch is ze op dit moment vooral druk met koken en niet met het afscheid. “Ik ben niet bezig met het laatste moment dat de Gulle Waard de deur dicht doet.”

Nieuwe locatie
Nel en mede-eigenaar Henk den Herder willen wel op een nieuwe locatie verder gaan, op een minder arbeidsintensieve manier. “Ik blijf aan de kook, het ligt er aan hoe erg ik het ga maken.” De nieuwe locatie is er al. “En of, ja supervet. Echt heel gaaf. Daar zullen mensen heel erg verbaasd over zijn”, aldus Nel Schellekens. “We komen weer met een echte klapper.” Achterhoekers hoeven niet ver te reizen om de kookkunsten van Nel te proeven, want Nel en Henk blijven in de buurt. “Ik ben Achterhoeker voor het leven dus we willen heel graag hier blijven en dat gaat ook gebeuren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.