gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste weken Gulle Waard aangebroken

8f6eaf4a031c937ac6991d33b30be5d6.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het genot zou misschien wat groter zijn geweest als we in medewerkersaantallen het wat groter hadden kunnen afsluiten”, zegt kok Nel Schellekens. De meeste collega’s zijn inmiddels vertrokken. “Dat betekent dat we zelf vol aan de bak moeten om de gasten van een natje en een droogje te voorzien.” Toch vindt Nel het jammer dat ze zelf achter het fornuis staat. “Nou moet ik in de keuken staan, in plaats van dat je mensen de hand kunt schudden.”

In januari van dit jaar maakte het restaurant bekend te gaan sluiten aan het einde van 2016. “Toen kwamen de reserveringen”, zegt Nel. “Dus de gasten die komen, die denken er een waanzinnige party van te maken, maar die hebben niet in de gaten dat de kok de hele dag aan het huilen is”, zegt Nel lachend. Toch is ze op dit moment vooral druk met koken en niet met het afscheid. “Ik ben niet bezig met het laatste moment dat de Gulle Waard de deur dicht doet.”

Nieuwe locatie
Nel en mede-eigenaar Henk den Herder willen wel op een nieuwe locatie verder gaan, op een minder arbeidsintensieve manier. “Ik blijf aan de kook, het ligt er aan hoe erg ik het ga maken.” De nieuwe locatie is er al. “En of, ja supervet. Echt heel gaaf. Daar zullen mensen heel erg verbaasd over zijn”, aldus Nel Schellekens. “We komen weer met een echte klapper.” Achterhoekers hoeven niet ver te reizen om de kookkunsten van Nel te proeven, want Nel en Henk blijven in de buurt. “Ik ben Achterhoeker voor het leven dus we willen heel graag hier blijven en dat gaat ook gebeuren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.