gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste loodjes voor corso in Lichtenvoorde

6e05eb4800ee77ad75126e12948022ec
Redactie REGIO8 |

"Tot nu toe loopt het echt op rolletjes", aldus ontwerper Rob te Molder van de corsogroep De Witte Brug. Dit jaar hebben de Harreveldse wagenbouwers gekozen voor een praalwagen genaamd Kijkers. "Het is een wagen die bestaat uit vijf hele grote koppen", legt Te Molder zijn ontwerp uit. Normaal gesproken kijkt het publiek naar de langstrekkende corsowagens, maar nu worden de toeschouwers zelf aangekeken: "De koppen zitten vol met ogen", zegt Te Molder. "In totaal 92. Dat geeft hopelijk in de optocht een heel mooi effect."

Voor het bloemencorso zondag van start gaat, moeten de bloemen eerst op de juiste plek worden ‘geplakt’. "Je moet geen dakpannen leggen", zegt Cees Wolters terwijl hij een aantal bloemen met spijkers aan de corsowagen ‘plakt’. In totaal moeten meer dan 200.000 bloemen hun plek vinden op de wagen. Ontwerper Te Molder kan niet wachten op zondag: "Het streven is om zaterdagavond op tijd klaar te zijn en dan met z’n allen een mooi feestje te maken!"
Foto: REGIO8

Lees ook

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.

OmroepGLDZwembad

Lochem bouwt twee nieuwe buitenzwembaden

Nog één zomer kunnen inwoners hun vertrouwde baantjes trekken in de buitenbaden van Gorssel en Almen. Daarna maken ze plaats voor bouwvakkers en grote kranen. Beide zwembaden worden volledig vernieuwd. Deze week konden inwoners tijdens verschillende bijeenkomsten horen hoe die werkzaamheden eruit gaan zien.