Ulft, Nederland
Terug

Laatste loodjes voor corso in Lichtenvoorde

6e05eb4800ee77ad75126e12948022ec.jpg
Redactie REGIO8 |

"Tot nu toe loopt het echt op rolletjes", aldus ontwerper Rob te Molder van de corsogroep De Witte Brug. Dit jaar hebben de Harreveldse wagenbouwers gekozen voor een praalwagen genaamd Kijkers. "Het is een wagen die bestaat uit vijf hele grote koppen", legt Te Molder zijn ontwerp uit. Normaal gesproken kijkt het publiek naar de langstrekkende corsowagens, maar nu worden de toeschouwers zelf aangekeken: "De koppen zitten vol met ogen", zegt Te Molder. "In totaal 92. Dat geeft hopelijk in de optocht een heel mooi effect."

Voor het bloemencorso zondag van start gaat, moeten de bloemen eerst op de juiste plek worden ‘geplakt’. "Je moet geen dakpannen leggen", zegt Cees Wolters terwijl hij een aantal bloemen met spijkers aan de corsowagen ‘plakt’. In totaal moeten meer dan 200.000 bloemen hun plek vinden op de wagen. Ontwerper Te Molder kan niet wachten op zondag: "Het streven is om zaterdagavond op tijd klaar te zijn en dan met z’n allen een mooi feestje te maken!"
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.