gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste loodjes voor corso in Lichtenvoorde

6e05eb4800ee77ad75126e12948022ec
Redactie REGIO8 |

"Tot nu toe loopt het echt op rolletjes", aldus ontwerper Rob te Molder van de corsogroep De Witte Brug. Dit jaar hebben de Harreveldse wagenbouwers gekozen voor een praalwagen genaamd Kijkers. "Het is een wagen die bestaat uit vijf hele grote koppen", legt Te Molder zijn ontwerp uit. Normaal gesproken kijkt het publiek naar de langstrekkende corsowagens, maar nu worden de toeschouwers zelf aangekeken: "De koppen zitten vol met ogen", zegt Te Molder. "In totaal 92. Dat geeft hopelijk in de optocht een heel mooi effect."

Voor het bloemencorso zondag van start gaat, moeten de bloemen eerst op de juiste plek worden ‘geplakt’. "Je moet geen dakpannen leggen", zegt Cees Wolters terwijl hij een aantal bloemen met spijkers aan de corsowagen ‘plakt’. In totaal moeten meer dan 200.000 bloemen hun plek vinden op de wagen. Ontwerper Te Molder kan niet wachten op zondag: "Het streven is om zaterdagavond op tijd klaar te zijn en dan met z’n allen een mooi feestje te maken!"
Foto: REGIO8

Lees ook

InstallatieCollege

Oppositiepartijen Lochem dienen motie in voor nog niet geïnstalleerd college

De gemeenteraad van Lochem heeft woensdagavond een motie aangenomen voor het nieuwe college, die op dat moment nog niet geïnstalleerd was. De oppositiepartijen D66, CDA, LochemGroen! en Meedenken met Lochem vonden dat er ‘geen scherpe keuzes’ werden gemaakt in het eerder gepresenteerde coalitieakkoord.

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.

IMG_0213

‘Angst slechte raadgever, als gemeente niet laten chanteren’

95 sociale huurwoningen in Ruurlo, Borculo en Neede. Een prachtig bouwplan, daar is iedereen het over eens. De kneep zit ’m in de aankoop van vijftien modulaire woningen voor ontheemde Oekraïners in Ruurlo, waar een tiental buurtbewoners niet permanent op zit te wachten.

regen10

Code geel van kracht: stevige onweersbuien verwacht

Code geel is afgegeven in de Achterhoek. Veel wind en stevige onweersbuien worden verwacht deze woensdagmiddag- en avond. Net als dinsdag kunnen hagel en windstoten optreden, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI).

Joost van Oostrum

CDA ziet als tik op de vingers bedoelde motie juist omarmd worden

De fractie van Samen voor Berkelland (SvB) heeft in schriftelijke vragen de termen ‘Inheemse Berkellanders’ en ‘uitheemse bevolking’ gebezigd. Dat leverde niet alleen een afkeurende reactie van burgemeester Joost van Oostrum op, maar ook een motie van het CDA. Maar die tik op de vingers werd juist omarmd; niet alleen SvB maar álle zes fracties dienden het CDA-voorstel mede in.

Motorvierdaagse10

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.