gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste loodjes voor corso in Lichtenvoorde

6e05eb4800ee77ad75126e12948022ec
Redactie REGIO8 |

"Tot nu toe loopt het echt op rolletjes", aldus ontwerper Rob te Molder van de corsogroep De Witte Brug. Dit jaar hebben de Harreveldse wagenbouwers gekozen voor een praalwagen genaamd Kijkers. "Het is een wagen die bestaat uit vijf hele grote koppen", legt Te Molder zijn ontwerp uit. Normaal gesproken kijkt het publiek naar de langstrekkende corsowagens, maar nu worden de toeschouwers zelf aangekeken: "De koppen zitten vol met ogen", zegt Te Molder. "In totaal 92. Dat geeft hopelijk in de optocht een heel mooi effect."

Voor het bloemencorso zondag van start gaat, moeten de bloemen eerst op de juiste plek worden ‘geplakt’. "Je moet geen dakpannen leggen", zegt Cees Wolters terwijl hij een aantal bloemen met spijkers aan de corsowagen ‘plakt’. In totaal moeten meer dan 200.000 bloemen hun plek vinden op de wagen. Ontwerper Te Molder kan niet wachten op zondag: "Het streven is om zaterdagavond op tijd klaar te zijn en dan met z’n allen een mooi feestje te maken!"
Foto: REGIO8

Lees ook

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.