gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Laatste loodjes voor corso in Lichtenvoorde

6e05eb4800ee77ad75126e12948022ec.jpg
Redactie REGIO8 |

"Tot nu toe loopt het echt op rolletjes", aldus ontwerper Rob te Molder van de corsogroep De Witte Brug. Dit jaar hebben de Harreveldse wagenbouwers gekozen voor een praalwagen genaamd Kijkers. "Het is een wagen die bestaat uit vijf hele grote koppen", legt Te Molder zijn ontwerp uit. Normaal gesproken kijkt het publiek naar de langstrekkende corsowagens, maar nu worden de toeschouwers zelf aangekeken: "De koppen zitten vol met ogen", zegt Te Molder. "In totaal 92. Dat geeft hopelijk in de optocht een heel mooi effect."

Voor het bloemencorso zondag van start gaat, moeten de bloemen eerst op de juiste plek worden ‘geplakt’. "Je moet geen dakpannen leggen", zegt Cees Wolters terwijl hij een aantal bloemen met spijkers aan de corsowagen ‘plakt’. In totaal moeten meer dan 200.000 bloemen hun plek vinden op de wagen. Ontwerper Te Molder kan niet wachten op zondag: "Het streven is om zaterdagavond op tijd klaar te zijn en dan met z’n allen een mooi feestje te maken!"
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-26 at 14.48.29.jpg

Winterswijker aangehouden na onderzoek naar mogelijk explosief in auto

Een 41-jarige man uit Winterswijk is dinsdagmiddag kort aangehouden in verband met een onderzoek naar een mogelijk explosief in een voertuig. De EOD kwam ter plaatse, maar uiteindelijk bleek het niet om een explosief te gaan.

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De voetbaldames wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames zaterdagmiddag onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Noordijk grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Noordijk heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.