gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kritisch college bezoekt hoogspanningslijn

3065bbffd3499d6a9062d6721834e13b
Redactie REGIO8 |

De nacht voor het bezoek zijn er veel werkzaamheden geweest bij de mast langs de A18, omdat er een kabel over de snelweg getrokken moest worden. (Zie fotogalerij) “Dit als voorbereiding om het rollengordijn er aan te kunnen bevestigen”, legt Hennie Olde Samson van SPIE uit. Over ruim twee weken wordt de kabel, waar de stroom door loopt, over de A18 getrokken. “Een rollengordijn is eigenlijk precies hetzelfde als thuis een gordijn. Je trekt het gordijn dicht, alleen wij hangen daar dan een geleider aan.” Net als in de andere gemeenten komt ook die van Montferland een kijkje nemen op de werkplaats van SPIE en TenneT. “Wij gaan ze vertellen wat de stand van zaken is en hoe we in het project staan.”

Gemeente Montferland stemde eerder tegen het plan van een bovengrondse hoogspanningslijn door de Achterhoek. “Ik vind ze groot, maar dat spreekt voor zich. Ik vind het eigenlijk jammer dat ze er zijn”, stelt wethouder Walter Gerritsen. Montferland pleitte voor een ondergrondse stroomweg tussen Doetinchem en Duitsland. “We zien het belang er wel van in, want duurzaamheid is natuurlijk wel iets belangrijks ook voor de Achterhoek.” Ook de nieuwe burgemeester Peter de Baat vindt de grote witte palen niet erg aantrekkelijk. “Het is inderdaad vrij gigantisch en grootschalig. Ze zijn ook wel erg aanwezig in het landschap.”

Foto: REGIO8 & Mark Bolder

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.