gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Krimpende Achterhoek te zien in het theater

86c46ca60f9118255a1998b38d730d7c
Redactie REGIO8 |
"Alle toneelspelers wonen in de Achterhoek en weten welke gevolgen krimp met zich mee brengt. Ze willen het publiek uitdagen om positiever te denken", vertelt schrijver Jan Freriks aan Omroep Gelderland. Freriks schreef het toneelstuk over het onderwerp. "Jongeren trekken hier weg omdat er geen woningen meer gebouwd worden. En wat moet je hier ook als er alleen maar een stelletje ouwelui woont die hun tijd afwachten?." In het toneelstuk wil hij duidelijk maken dat inwoners wel wat kunnen doen. "Ik vind het heel erg dat we een krimpgebied zijn, maar wat ik nog erger vind is dat we het ons laten gebeuren. Mensen zeggen tegen ons 'jullie zijn krimp' en wij zeggen alleen maar oké meneer." De frustratie is in de ogen van Freriks te lezen. "Hoezo? We moeten opstaan, we moeten tegen de stroom ingaan, want dit kan niet", legt hij uit.

Het toneelstuk gaat over een dorp dat leeg loopt, jongelui gaan studeren en komen niet meer terug. Voor jongeren die blijven is er te weinig perspectief. De bevolking wordt relatief steeds ouder. ‘Krimp’ roept de overheid. Dan komen de beleidsplannen en subsidies. Maar wat betekent dit voor het Dorp. Hier heerst een verlammende sfeer. Dat moet anders, de inwoners willen hun eigen toekomst bepalen. Ze gaan met elkaar op zoek naar nieuwe mogelijkheden en kansen. Het stuk gaat vrijdagavond in première in de DRU Cultuurfabriek in Ulft. Daarna is het ook te zien op 27 oktober en op 2 en 3 november.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.