gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Krimpende Achterhoek te zien in het theater

86c46ca60f9118255a1998b38d730d7c
Redactie REGIO8 |
"Alle toneelspelers wonen in de Achterhoek en weten welke gevolgen krimp met zich mee brengt. Ze willen het publiek uitdagen om positiever te denken", vertelt schrijver Jan Freriks aan Omroep Gelderland. Freriks schreef het toneelstuk over het onderwerp. "Jongeren trekken hier weg omdat er geen woningen meer gebouwd worden. En wat moet je hier ook als er alleen maar een stelletje ouwelui woont die hun tijd afwachten?." In het toneelstuk wil hij duidelijk maken dat inwoners wel wat kunnen doen. "Ik vind het heel erg dat we een krimpgebied zijn, maar wat ik nog erger vind is dat we het ons laten gebeuren. Mensen zeggen tegen ons 'jullie zijn krimp' en wij zeggen alleen maar oké meneer." De frustratie is in de ogen van Freriks te lezen. "Hoezo? We moeten opstaan, we moeten tegen de stroom ingaan, want dit kan niet", legt hij uit.

Het toneelstuk gaat over een dorp dat leeg loopt, jongelui gaan studeren en komen niet meer terug. Voor jongeren die blijven is er te weinig perspectief. De bevolking wordt relatief steeds ouder. ‘Krimp’ roept de overheid. Dan komen de beleidsplannen en subsidies. Maar wat betekent dit voor het Dorp. Hier heerst een verlammende sfeer. Dat moet anders, de inwoners willen hun eigen toekomst bepalen. Ze gaan met elkaar op zoek naar nieuwe mogelijkheden en kansen. Het stuk gaat vrijdagavond in première in de DRU Cultuurfabriek in Ulft. Daarna is het ook te zien op 27 oktober en op 2 en 3 november.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.

Brand in auto op parkeerplaats in Doetinchem snel onder controle

Een personenauto op een parkeerplaats in Doetinchem heeft dinsdagmiddag brand gevat. De brandweer had de brand snel onder controle.

GRASHIRT0

De Graafschap brengt ode aan geuzennaam en Normaal met nieuwe tenues

In het officieuze clublied van De Graafschap uit 1998 zingen Normaal-frontman Bennie Jolink en de toenmalige selectie: 'De zebra's in het blauw en wit, dat bunt keals waor pit in zit'. Aankomend seizoen brengen de Doetinchemmers een ode aan deze geuzennaam en de Achterhoekse band. De nieuwe tenues met het eerbetoon zijn dinsdag op stadion De Vijverberg gepresenteerd.