gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Krimpende Achterhoek te zien in het theater

86c46ca60f9118255a1998b38d730d7c.jpg
Redactie REGIO8 |
"Alle toneelspelers wonen in de Achterhoek en weten welke gevolgen krimp met zich mee brengt. Ze willen het publiek uitdagen om positiever te denken", vertelt schrijver Jan Freriks aan Omroep Gelderland. Freriks schreef het toneelstuk over het onderwerp. "Jongeren trekken hier weg omdat er geen woningen meer gebouwd worden. En wat moet je hier ook als er alleen maar een stelletje ouwelui woont die hun tijd afwachten?." In het toneelstuk wil hij duidelijk maken dat inwoners wel wat kunnen doen. "Ik vind het heel erg dat we een krimpgebied zijn, maar wat ik nog erger vind is dat we het ons laten gebeuren. Mensen zeggen tegen ons 'jullie zijn krimp' en wij zeggen alleen maar oké meneer." De frustratie is in de ogen van Freriks te lezen. "Hoezo? We moeten opstaan, we moeten tegen de stroom ingaan, want dit kan niet", legt hij uit.

Het toneelstuk gaat over een dorp dat leeg loopt, jongelui gaan studeren en komen niet meer terug. Voor jongeren die blijven is er te weinig perspectief. De bevolking wordt relatief steeds ouder. ‘Krimp’ roept de overheid. Dan komen de beleidsplannen en subsidies. Maar wat betekent dit voor het Dorp. Hier heerst een verlammende sfeer. Dat moet anders, de inwoners willen hun eigen toekomst bepalen. Ze gaan met elkaar op zoek naar nieuwe mogelijkheden en kansen. Het stuk gaat vrijdagavond in première in de DRU Cultuurfabriek in Ulft. Daarna is het ook te zien op 27 oktober en op 2 en 3 november.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.