gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Krimp in kernen Bronckhorst onderzocht

260b4a71053f227ccc468a48696341eb.jpg
Redactie REGIO8 |

“We kijken niet per se naar positieve of negatieve effecten”, zegt student Timo Tönjes. “Dus wij komen hier echt om te kijken hoe de mensen het hier beleven.” Woensdag voerde het groepje studenten van de hogeschool in Velp het eerste gesprek, met inwoner Henny Dokter. “Ik vond het heel positief”, zegt Dokter. “Ze hadden veel vragen natuurlijk, want het gaat over krimp en dat is heel complex.”

Met name in Hoog-Keppel ondervinden inwoners de gevolgen van de krimp. “Onze sporthal draait op dit moment op vrijwilligers, maar die zijn al overal werkzaam”, zegt Nellie van der Pasch van de Dorpsraad. “Op de school hebben we nog zeventien leerlingen, dus die gaat volgend jaar ook dicht.” Onlangs is duidelijk geworden dat ook het Hessenbad niet zeker is van een toekomst.

Resultaten
De onderzoeksresultaten zullen begin 2018 worden gepresenteerd aan de inwoners van de kernen en gemeente Bronckhorst. “Ik hoop dat de gemeente ziet dat je niet moet denken in bedreigingen, maar moet denken in kansen”, zegt Henny Dokter. De studenten hopen een advies uit te kunnen brengen. “In het meest optimistische geval kunnen we verbeterpunten vinden voor het beleid”, besluit Tönjes.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”