gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kreis Kleef helpt failliet ziekenhuis Emmerik met 4,5 miljoen euro

89ec0403e8973e439ccda4b9f3529139.jpg

Het St. Willibrord ziekenhuis in Emmerik kan zeker tot het einde van het jaar open blijven, ondanks het aangevraagde faillissement. Het Kreis Kleef dekt de eventuele verliezen van het ziekenhuis tot het einde van het jaar tot een maximum van 4,5 miljoen euro.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De financiële hulp werd donderdagavond toegezegd in een vergadering van de districtsraad Kleef. Christoph Gerwers, bestuurder van het Kreis, schetst tegenover Antenne Niederrhein dat het doel is om het ziekenhuis eerst in een stabiele situatie te krijgen. Ook laat hij weten dat Kreis Kleef onderzoek doet naar een overname van het ziekenhuis met verschillende partners. Wanneer daar duidelijkheid over komt, is nog niet bekend.

Het St. Willibrord ziekenhuis in de Duitse grensplaats werd op 24 mei failliet verklaard. Door stijgende kosten en teruglopende prestaties besloot Pro Homine, de vereniging waar het Emmerikse ziekenhuis onder viel, om een faillissement aan te vragen. Door het inspringen van Kreis Kleef blijft het ziekenhuis, dat ruim veertigduizend patiënten kent en 543 medewerkers heeft, zeker geopend tot het einde van het jaar.

Brandbrief
Het ziekenhuis hoopt ook dat er op deelstaatniveau, vanuit Noordrijn-Westfalen, financieel bijgesprongen wordt. Nadat bekend werd dat het ziekenhuis failliet was kwamen de artsen van het St. Willibrord in actie en stuurden ze een brandbrief naar het Ministerie van Gezondheid van de deelstaat met de oproep om het ziekenhuis te redden.

Lees ook

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.