gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kraanwater traditie op school Westendorp

0abc8a577d6b9e9fcc76a20d858eaf2b
Redactie REGIO8 |

"Dat doen we vooral om te zorgen dat er wat meer bewustwording komt voor kraanwater", vertelt Michel Ligtenbarg, beleidsmedewerker bij de gemeente Oude IJsselstreek. "Het is gezond en dat willen we graag aan de jeugd meegeven." Terwijl de kinderen druk bezig zijn met allerlei waterspelletjes in het kader van de kraanwaterdag, geeft directeur Dicky ter Beek aan dat een nieuwe traditie op de dinsdag is geboren. "Dit is een blijvend iets. Misschien bevalt het wel zo goed dat we er twee dagen van maken."

De kinderen lijken enthousiast. "Tot nu toe hebben we maar één kind gehoord die zei dat hij geen water lust", vertelt Ter Beek. "Voor de rest vond iedereen het heel gewoon. Alle kinderen hadden ook water bij zich." De Leemvoort is de eerste, maar de gemeente hoopt dat er meer basisscholen zullen volgen. "Ik zou zeggen doen", aldus de schooldirecteur. "Één dag in de week is prima op te brengen en het is een goed en gezond signaal naar iedereen toe."

Foto: REGIO8

Lees ook

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.

Hidde Jurjus

Achterhoeker Jurjus tekent voor drie seizoenen in Volendam

Doelman Hidde Jurjus heeft een contract voor drie jaar getekend bij eerstedivisionist FC Volendam. De 32-jarige Achterhoeker was transfervrij na zijn vertrek bij FC Groningen en tekent nu bij de competitiegenoot van De Graafschap.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.33.17

Brand in bos bij Zeddam, kampvuur met worsten is de boosdoener

In het bos tussen Zeddam en ’s-Heerenberg heeft een brandje gewoed. De oorzaak van de brand is een kampvuurtje geweest waar worstjes op zijn gebakken.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.22.22

Zorgaanbieder in Doetinchem moet cliënten overdragen na ingrijpen inspectie

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem vier weken de tijd gegeven om hun cliënten over te dragen aan een andere zorgaanbieder. Volgens de inspectie wordt de zorg met ernstige tekortkomingen aangeboden.