Ulft, Netherlands

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

Foto: REGIO8
De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voor veel supporters en de eigen statuten van de club was dit onbespreekbaar. Op de kleine Vijverberg op de route van Koningsdag spelen sommige Superboeren echter wél in de onorthodoxe kleuren.
Bart Sollman | 25 april 2025 17:26 | Aangepast op 25 april 2025 17:26
Het shirt is niet het enige element wat wellicht vreemd aandoet op de kleine Vijverberg. Het veld in het mini-stadion is namelijk van kunstgras. Ja, kunstgras. In 2012 waren er geruchten dat De Graafschap dit op eigen Vijverberg wilde leggen, de supporters kwamen toen in opstand. Het kunstgras op de koningsdagroute is voor Henk Bloemers, commercieel manager van De Graafschap ook even wennen: “Dat is het enige dat eigenlijk niet klopt in dit stadion. Verder is het natuurlijk prachtig dat wij zo’n prominente plek op de route hebben.”

En dan over het shirt, hoe kijkt de Zelhemmer daar naar? “Ik vind het wel een mooi shirt voor deze gelegenheid”, zegt. Hij plaats nog wel een kanttekening bij alle kritiek die de club kreeg op het speciale shirt. “Het logo is natuurlijk nog wel gewoon blauw-wit, dat gaan we echt nooit veranderen op een shirt. Daarnaast zitten er natuurlijk heel veel blauwe elementen in.”

In het stadion nemen drie teams met spelers van Orion Stars, De Graafschap, De Graafschap Vrouwen en andere topsporters uit de regio het tegen elkaar op. De leden van het koninklijk huis mengen zich in deze teams. De drie teams staan onder leiding van clubicoon van De Graafschap Guus Hiddink, oud-topvolleybalster Lonneke Slöetjes en rolstoeltennisspeelster Aniek van Koot.

Lees meer over:

Doetinchem|koningsdag 2025|

Lees ook

Aanrijding tussen bestuurder fatbike en scooterrijder in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een persoon op een fatbike en een scooterrijder in Doetinchem is maandagmi...

Wereldtop vrouwenwielrennen keert terug naar de Achterhoek

De wereldtop van het vrouwenwielrennen keert dit jaar terug naar de Achterhoek. De Simac Ladies Tour...

Politie zoekt getuigen van beroving Doetinchem zaterdagochtend

De politie Achterhoek-West is op zoek naar getuigen van een beroving in Doetinchem. Deze vond plaats...

Doetinchemse binnenstad zoekt verbinder voor de lange termijn

Sinds september vorig jaar is Binnenstadbedrijf Doetinchem opnieuw op zoek naar een nieuwe centrumma...

Jonge onderneemster Liz-Anne ziet Park of Dutch Dreams uitbloeien tot hotspot

Een horecazaak op 21-jarige leeftijd openen, op een gloednieuwe plek naast de binnenstad van Doetinc...

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Een motorrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Doetinchem. De politie is...