gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap speelt tóch in het oranje-wit op de (kleine) Vijverberg

eb0ff930cf0bbd3a2bd61058c58f5edd.jpg

De Graafschap in het oranje-witte Koningsdagshirt en niet in het blauw-wit op eigen Vijverberg? Voor veel supporters en de eigen statuten van de club was dit onbespreekbaar. Op de kleine Vijverberg op de route van Koningsdag spelen sommige Superboeren echter wél in de onorthodoxe kleuren.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Het shirt is niet het enige element wat wellicht vreemd aandoet op de kleine Vijverberg. Het veld in het mini-stadion is namelijk van kunstgras. Ja, kunstgras. In 2012 waren er geruchten dat De Graafschap dit op eigen Vijverberg wilde leggen, de supporters kwamen toen in opstand. Het kunstgras op de koningsdagroute is voor Henk Bloemers, commercieel manager van De Graafschap ook even wennen: “Dat is het enige dat eigenlijk niet klopt in dit stadion. Verder is het natuurlijk prachtig dat wij zo’n prominente plek op de route hebben.”

En dan over het shirt, hoe kijkt de Zelhemmer daar naar? “Ik vind het wel een mooi shirt voor deze gelegenheid”, zegt. Hij plaats nog wel een kanttekening bij alle kritiek die de club kreeg op het speciale shirt. “Het logo is natuurlijk nog wel gewoon blauw-wit, dat gaan we echt nooit veranderen op een shirt. Daarnaast zitten er natuurlijk heel veel blauwe elementen in.”

In het stadion nemen drie teams met spelers van Orion Stars, De Graafschap, De Graafschap Vrouwen en andere topsporters uit de regio het tegen elkaar op. De leden van het koninklijk huis mengen zich in deze teams. De drie teams staan onder leiding van clubicoon van De Graafschap Guus Hiddink, oud-topvolleybalster Lonneke Slöetjes en rolstoeltennisspeelster Aniek van Koot.

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.