gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kleine groep cliënten Elver leert stemmen

3f40de74c6fd4a17631f41e0f65ef8ea
Redactie REGIO8 |

"Ik vind het heel belangrijk om te stemmen", aldus cliënt Lisa Meijer. "Ik zeg altijd maar zo, als je niet stemt mag je ook niet zeuren." Meijer demonstreerde het stemmen, en baalde van de lage opkomst van andere cliënten. "Ik had gehoopt dat er meer mensen zouden komen", stelt ze. In tegenstelling tot het verleden, is Elver heden ten dage van mening dat de stem van de cliënten wel degelijk van belang is voor de gemeentepolitiek. "We willen proberen het ze makkelijk te maken en te ondersteunen om die keuze te maken", vertelt manager Martine de Zoeten. Meijer is wel tevreden met het feit dat de dag georganiseerd werd en houdt hoop voor de toekomst. "Je weet van tevoren nooit wie er komt. Als je het niet had georganiseerd, was er helemaal niemand gekomen."

Politieke partijen waren uitgenodigd om uit te leggen wat zij voor de doelgroep konden betekenen. "Denk bijvoorbeeld aan sociaal vervoer", aldus De Zoeten. "Of aan allerlei activiteiten die voor mensen met een beperking georganiseerd worden. Maar ook aan openbaar vervoer, veiligheid op straat. Dat soort items die voor onze mensen heel belangrijk zijn, zijn vaak gemeentelijke items." Meijer erkent dat en wilde graag meehelpen aan het uitdragen van de boodschap dat stemmen belangrijk is. "Ik hoop dat doordat ik het voordoe, anderen het ook gaan doen."

Foto: REGIO8

Lees ook

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.12.03

Festival Veuran in Zelhem wil uitgroeien tot platform voor Achterhoeks talent

Wat begon als een kleinschalig festival, moet de komende jaren uitgroeien tot een breder platform voor Achterhoeks talent. Dat vertelt initiatiefnemer Luuk Wassink van festival Veuran in Zelhem. Niet alleen muzikanten moeten er een podium krijgen, ook cameramensen, geluidstechnici en creatieve makers uit de regio moeten er in de toekomst ervaring kunnen opdoen.