gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kleine groep cliënten Elver leert stemmen

3f40de74c6fd4a17631f41e0f65ef8ea
Redactie REGIO8 |

"Ik vind het heel belangrijk om te stemmen", aldus cliënt Lisa Meijer. "Ik zeg altijd maar zo, als je niet stemt mag je ook niet zeuren." Meijer demonstreerde het stemmen, en baalde van de lage opkomst van andere cliënten. "Ik had gehoopt dat er meer mensen zouden komen", stelt ze. In tegenstelling tot het verleden, is Elver heden ten dage van mening dat de stem van de cliënten wel degelijk van belang is voor de gemeentepolitiek. "We willen proberen het ze makkelijk te maken en te ondersteunen om die keuze te maken", vertelt manager Martine de Zoeten. Meijer is wel tevreden met het feit dat de dag georganiseerd werd en houdt hoop voor de toekomst. "Je weet van tevoren nooit wie er komt. Als je het niet had georganiseerd, was er helemaal niemand gekomen."

Politieke partijen waren uitgenodigd om uit te leggen wat zij voor de doelgroep konden betekenen. "Denk bijvoorbeeld aan sociaal vervoer", aldus De Zoeten. "Of aan allerlei activiteiten die voor mensen met een beperking georganiseerd worden. Maar ook aan openbaar vervoer, veiligheid op straat. Dat soort items die voor onze mensen heel belangrijk zijn, zijn vaak gemeentelijke items." Meijer erkent dat en wilde graag meehelpen aan het uitdragen van de boodschap dat stemmen belangrijk is. "Ik hoop dat doordat ik het voordoe, anderen het ook gaan doen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.

1b016bf5-2baf-3dc5-95ee-55288b6deb7d

Christiaan (26) krijgt tbs met dwangverpleging voor doden Lisanne (23)

De 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag veroordeeld voor het doden van de toen 23-jarige Lisanne. Daarvoor krijgt hij geen celstraf, maar tbs met dwangverpleging opgelegd. Volgens de rechter is de man ontoerekeningsvatbaar.

IMG_0213

Nieuwe wethouder Samen voor Berkelland ‘principieel’ uit de gemeente

Samen voor Berkelland gaat na het snelle vertrek van Ton Koenderink op zoek naar een nieuwe wethouder en één ding is zeker: hij of zij is momenteel woonachtig in Berkelland. “We gaan in de eigen kring kijken én, dat is voor ons een principe, de nieuwe wethouder komt uit de gemeente”, zegt fractievoorzitter Bouke Winters van Samen voor Berkelland (SvB).

Hessenbad V2 10

Vrijwilligers Hessenbad in Hoog-Keppel luiden noodklok: 'Moeite om shifts te vullen'

De vrijwilligers van het Hessenbad in Hoog-Keppel luiden de noodklok. Door een flink tekort aan vrijwilligers komt het voortbestaan van het zwembad in het gedrang. Met een oproep hoopt bestuurslid Marije ten Zijthoff dat het bad de komende tijd gewoon open kan met warm weer.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344

Een volgende keer die er niet meer zal komen

COLUMN / Hij kijkt me indringend aan. Steekt de rechterhand uit en stelt zich voor, hetgeen eigenlijk overbodig is. Ik weet wie hij is. En hij blijkt op de hoogte van mijn achtergrond in de sportjournalistiek. Maarre…, wat doet hij hier?

brug lochem

Arbeidsinspectie rondt onderzoek brugdrama Lochem af

Het onderzoek van de Nederlandse Arbeidsinspectie naar het dodelijke brugdrama bij de Nettelhorsterbrug in Lochem is afgerond. Het einddossier is overgedragen aan het Openbaar Ministerie (OM), dat de zaak nog niet inhoudelijk kan beoordelen.