gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderen brengen burgemeester een ontbijt

c33d74408ce77af2886182c0adf2b67b
Redactie REGIO8 |

"Het is hartstikke gezellig, er hangt een goede sfeer en ik heb leuke gesprekjes met de kinderen", vertelt Otwin van Dijk. “Het gaat van je lievelingskleur naar heb je huisdieren en van mijn lievelingseten tot wat ik ’s ochtends op mijn boterham heb. Sommige kinderen vroegen zelfs of je kon ‘apenkooien’ in de kantine van het gemeentehuis.” Kinderen van de Knienenbult weten heel goed te vertellen aan de burgemeester waarom gezond ontbijten belangrijk is. “Anders functioneert je lichaam niet goed”, vertelt één van de leerlingen. “Je dag start dan ook goed”, vult Maartje aan. Zij heeft de burgemeester tijdens het ontbijt ook nog kunnen vragen hoe oud hij eigenlijk is.

Van Dijk vindt het ontbijt de belangrijkste maaltijd van de dag. "Soms gaan mensen maar gauw op pad zonder gegeten te hebben. Dat is echt heel onverstandig voor kinderen, maar ook voor volwassenen. Ik zorg altijd dat ik goed heb ontbeten voordat ik weg ga en daar let mijn vrouw ook goed op", grapt van Dijk.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.