gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerstshow pipes uit Borculo in GelreDome

3a6e5e16a69aa256f85ed482807c6e57
Redactie REGIO8 |
“Arnhem is voor ons dichtbij”, vertelt oprichter Hans Beerten. “Zeker gezien waar we normaal zitten. We zitten in Zwitserland, Denemarken, trouwens ook in Ahoy in Rotterdam, maar dit voelt toch een beetje als een Achterhoeks feestje en dat is wel heel bijzonder.” Om het extra bijzonder te maken wordt podium van veertig bij vijftien meter nog groter gemaakt. “We hebben een heel groot kasteel, een echt kasteel, normaal gesproken zou hij net in Ahoy passen. Maar speciaal voor het GelreDome hebben we er een eerste verdieping bij gebouwd met een grote gracht eromheen met een ophaalbrug. Dus in totaal is het decor nu vijftig meter breed en bijna twintig meter hoog. Het mooiste is eigenlijk nog dat we het zelf nog niet eens gezien hebben.” Het decor is ontworpen op een computer en daarna in delen opgebouwd, de leden zullen pas in Arnhem het eindresultaat zien.

Speciaal voor het optreden in het GelreDome is ook de show aangepast. “We zijn helemaal georiënteerd op de Keltische muziek, daar trekken we mee door heel Europa. En we hebben nu gemeend dat we in een Kerstshow toch ook wel kerstelementen moeten toevoegen, hele bekende liedjes maar ook wat minder bekende liedjes. Alle arrangementen zijn opnieuw gemaakt, speciaal voor deze show.” Het concert is aanstaande zaterdag, maar wordt ook volgend jaar en het jaar erop in het GelreDome opgevoerd.
Foto: Repetitie Highland Valley Pipes & Drums

Lees ook

Windmolen0

Initiatiefnemers Windpark Doetinchem naar provincie na afwijzing gemeente

De provincie Gelderland bestudeert momenteel het verzoek van de initiatiefnemers van Windpark Doetinchem om het project verder te behandelen. Van een formele procedure is echter nog geen sprake. Eerst bepaalt de provincie welke vervolgstappen passend zijn.

WASMACHINE20

Montferland wil huidige wasservice behouden, maar aanbesteding kan roet in het eten gooien

Na jaren van discussie en een moeizame start lijkt de rust rond de Montferlandse wasservice eindelijk teruggekeerd. De gemeente is tevreden over de samenwerking met Mabeon in Doetinchem en wil daar het liefst mee doorgaan. Toch is dat allesbehalve zeker. Door Europese aanbestedingsregels moet de opdracht opnieuw op de markt worden gebracht, waardoor een andere partij er met het contract vandoor kan gaan.

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.