gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerstshow pipes uit Borculo in GelreDome

3a6e5e16a69aa256f85ed482807c6e57
Redactie REGIO8 |
“Arnhem is voor ons dichtbij”, vertelt oprichter Hans Beerten. “Zeker gezien waar we normaal zitten. We zitten in Zwitserland, Denemarken, trouwens ook in Ahoy in Rotterdam, maar dit voelt toch een beetje als een Achterhoeks feestje en dat is wel heel bijzonder.” Om het extra bijzonder te maken wordt podium van veertig bij vijftien meter nog groter gemaakt. “We hebben een heel groot kasteel, een echt kasteel, normaal gesproken zou hij net in Ahoy passen. Maar speciaal voor het GelreDome hebben we er een eerste verdieping bij gebouwd met een grote gracht eromheen met een ophaalbrug. Dus in totaal is het decor nu vijftig meter breed en bijna twintig meter hoog. Het mooiste is eigenlijk nog dat we het zelf nog niet eens gezien hebben.” Het decor is ontworpen op een computer en daarna in delen opgebouwd, de leden zullen pas in Arnhem het eindresultaat zien.

Speciaal voor het optreden in het GelreDome is ook de show aangepast. “We zijn helemaal georiënteerd op de Keltische muziek, daar trekken we mee door heel Europa. En we hebben nu gemeend dat we in een Kerstshow toch ook wel kerstelementen moeten toevoegen, hele bekende liedjes maar ook wat minder bekende liedjes. Alle arrangementen zijn opnieuw gemaakt, speciaal voor deze show.” Het concert is aanstaande zaterdag, maar wordt ook volgend jaar en het jaar erop in het GelreDome opgevoerd.
Foto: Repetitie Highland Valley Pipes & Drums

Lees ook

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.