gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerstshow pipes uit Borculo in GelreDome

3a6e5e16a69aa256f85ed482807c6e57
Redactie REGIO8 |
“Arnhem is voor ons dichtbij”, vertelt oprichter Hans Beerten. “Zeker gezien waar we normaal zitten. We zitten in Zwitserland, Denemarken, trouwens ook in Ahoy in Rotterdam, maar dit voelt toch een beetje als een Achterhoeks feestje en dat is wel heel bijzonder.” Om het extra bijzonder te maken wordt podium van veertig bij vijftien meter nog groter gemaakt. “We hebben een heel groot kasteel, een echt kasteel, normaal gesproken zou hij net in Ahoy passen. Maar speciaal voor het GelreDome hebben we er een eerste verdieping bij gebouwd met een grote gracht eromheen met een ophaalbrug. Dus in totaal is het decor nu vijftig meter breed en bijna twintig meter hoog. Het mooiste is eigenlijk nog dat we het zelf nog niet eens gezien hebben.” Het decor is ontworpen op een computer en daarna in delen opgebouwd, de leden zullen pas in Arnhem het eindresultaat zien.

Speciaal voor het optreden in het GelreDome is ook de show aangepast. “We zijn helemaal georiënteerd op de Keltische muziek, daar trekken we mee door heel Europa. En we hebben nu gemeend dat we in een Kerstshow toch ook wel kerstelementen moeten toevoegen, hele bekende liedjes maar ook wat minder bekende liedjes. Alle arrangementen zijn opnieuw gemaakt, speciaal voor deze show.” Het concert is aanstaande zaterdag, maar wordt ook volgend jaar en het jaar erop in het GelreDome opgevoerd.
Foto: Repetitie Highland Valley Pipes & Drums

Lees ook

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.