gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerstmarkt keerpunt bij Streetball Silvolde

0652249a9896711dc148894b3ced0bb3.jpg
Redactie REGIO8 |
“Als je kijkt naar Silvolde, daar hebben we inmiddels ook een jongereninloop erbij”, vertelt Vonk. Hij startte met Streetball om de jeugd van de straat te krijgen toen ze overlast veroorzaakten bij De Lichtenberg in Silvolde. “Het wijkcentrum is beschikbaar gesteld voor ons en die combinatie van sporten in de zaal en het chillen in de gezamenlijke ruimte, die creëren een dynamiek die echt past bij de jeugd van deze tijd.” Het initiatief werd inmiddels uitgebreid naar Ulft en er zijn ook plannen om in Terborg met Streetball te beginnen. “Dat staat nog in de kinderschoenen. Dat zullen we echt goed moeten gaan bekijken, maar dan wel pas als Ulft echt gaat draaien.” Wel staan er voor begin volgend jaar wedstrijdjes gepland tussen de jeugd van Ulft en Silvolde.

Maar behalve sporten en chillen in het wijkcentrum wil Vonk meer met zijn initiatief. De Kerstmarkt, opgezet door de jongeren samen met de bewoners van Estinea die boven de Lichtenberg wonen, die vrijdag gehouden wordt vormt daar de start van. “In die nieuwe periode willen we toch Ulft wat meer op de kaart gaan zetten, dat daar uiteindelijk ook een soort chillruimte komt want daar hebben we het toestellenhok in principe voor. Dat zijn we langzaam aan het aankleden. We proberen in de weekenden de openstelling te garanderen voor de wijk, voor de jeugd, zodat we daar samen echt een feestje van kunnen maken. We willen het niet alleen bij sport houden, maar ook het sociaal cultureel werk weer een beetje oppakken.” Om dat de bewerkstelligen heeft Vonk contact met Mijn School van het Graafschap College. “Zodat we dat in de weekenden kunnen laten plaatsvinden. Maar ook dat staat nog een beetje in de kinderschoenen, maar er zijn wel plannen voor om dat op te gaan zetten.”
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-01 at 16.21.12.jpeg

Flinke ravage bij ongeval op de Zelhemseweg in Halle

Bij een botsing op de Zelhemseweg in Halle is maandagmiddag een flinke ravage ontstaan. Een auto kwam door onbekende reden op de verkeerde weghelft terecht, met botsing als gevolg.

Schermafbeelding 2026-06-01 162301.png

Flinke schade door waterballon op voorruit in Doetinchem, politie zoekt jonge dader

Een op het eerste oog onschuldige waterballon die richting een auto werd gegooid op de Liemersweg in Wehl, heeft maandagmiddag voor onverwacht veel schade gezorgd. De politie is daarom op zoek naar de jongen die de ballon heeft gegooid.

AZCDidam0.png

Gemeenteraad dwingt college Montferland tot pas op de plaats rond azc

De gemeente Montferland maakt een pas op de plaats in de opvang van vluchtelingen. Eerder werd er nog een plan gedeeld waarin duidelijk werd dat de gemeente één azc voor 250 mensen wilde openen. Dit gaat nu (alweer) terug naar de tekentafel.

DonutFestival0.jpg

Geen barricades, maar plantenstekjes en praattafels: hoe de Achterhoek oefent met de donuteconomie

In de Toltuin in Beltrum klonk zondag geen protestleus en wapperden geen spandoeken. Het Donutfestival koos voor een andere toon: marktkraampjes met herbruikbare kleding, plantenstekjes en producten uit gemeenschappelijke moestuinen, en tafels waar bezoekers met koffie of vlierbloesemwater met elkaar in gesprek gingen.

WhatsApp Image 2026-05-31 at 18.15.11.jpeg

Na MS-diagnose van Sam (24) komt vriendinnengroep in actie: meer dan 8.500 euro opgehaald

Wat begon als een idee van een hechte vriendinnengroep, groeide uit tot een actie die veel meer losmaakte dan alleen sportieve prestaties. Tijdens de Quintusloop in Hengelo kwamen zondag tientallen mensen in actie onder de naam ‘F*CK MS’ om geld op te halen voor onderzoek naar multiple sclerose (MS) en om hun vriendin Sam van Til een hart onder de riem te steken, en dat is gelukt. Er is meer dan 8500 euro opgehaald.

Op volle kracht passeert de Berkel de stuw onder aan de Berkelmühle in Stadtlohn. Rechtsboven het beeld van Die Badende. Foto Sander Grootendorst.jpg

Extreme bui kan tussen Borculo en Lochem tot grootschalige overstromingen leiden

Het stroomgebied van de Berkel dwingt Nederland en Duitsland tot intensieve samenwerking. Klimaatproblemen houden immers niet op bij de grens. Hoewel de Berkel aan Duitse kant nog maar een klein riviertje is, vormt het hele stroomgebied een duidelijk kader voor gezamenlijke maatregelen. Volgens de betrokken bestuurders kan die samenwerking zelfs als voorbeeld dienen voor de rest van Europa.