Ulft, Nederland
Terug

Kerstmarkt keerpunt bij Streetball Silvolde

0652249a9896711dc148894b3ced0bb3.jpg
Redactie REGIO8 |
“Als je kijkt naar Silvolde, daar hebben we inmiddels ook een jongereninloop erbij”, vertelt Vonk. Hij startte met Streetball om de jeugd van de straat te krijgen toen ze overlast veroorzaakten bij De Lichtenberg in Silvolde. “Het wijkcentrum is beschikbaar gesteld voor ons en die combinatie van sporten in de zaal en het chillen in de gezamenlijke ruimte, die creëren een dynamiek die echt past bij de jeugd van deze tijd.” Het initiatief werd inmiddels uitgebreid naar Ulft en er zijn ook plannen om in Terborg met Streetball te beginnen. “Dat staat nog in de kinderschoenen. Dat zullen we echt goed moeten gaan bekijken, maar dan wel pas als Ulft echt gaat draaien.” Wel staan er voor begin volgend jaar wedstrijdjes gepland tussen de jeugd van Ulft en Silvolde.

Maar behalve sporten en chillen in het wijkcentrum wil Vonk meer met zijn initiatief. De Kerstmarkt, opgezet door de jongeren samen met de bewoners van Estinea die boven de Lichtenberg wonen, die vrijdag gehouden wordt vormt daar de start van. “In die nieuwe periode willen we toch Ulft wat meer op de kaart gaan zetten, dat daar uiteindelijk ook een soort chillruimte komt want daar hebben we het toestellenhok in principe voor. Dat zijn we langzaam aan het aankleden. We proberen in de weekenden de openstelling te garanderen voor de wijk, voor de jeugd, zodat we daar samen echt een feestje van kunnen maken. We willen het niet alleen bij sport houden, maar ook het sociaal cultureel werk weer een beetje oppakken.” Om dat de bewerkstelligen heeft Vonk contact met Mijn School van het Graafschap College. “Zodat we dat in de weekenden kunnen laten plaatsvinden. Maar ook dat staat nog een beetje in de kinderschoenen, maar er zijn wel plannen voor om dat op te gaan zetten.”
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.