gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kerngezonde dassen luiden voorjaar in bij Anholter Schweiz

2b70a17e89acce84cdf5927aa3b88208

Met de geboorte van vier jonge dasjes is het voorjaar ingeluid in Wildpark Anholter Schweiz, vlak over de grens bij Gendringen. Het zijn de eerste nieuwgeboren dieren in het park, dinsdag werden ze aan een gezondheidscheck onderworpen en dat is geen sinecure.

Nick Hermsen |
"Als eerste halen we de jongen uit het hol en dan kijkt de dierenarts ze allemaal even na", legt Patty Bijlsma, hoofdverzorger bij het Duitse dierenpark, uit. "We luisteren naar de hartslag of dat goed gaat en we kijken in de oortjes en in de neus of alles goed is." De zes weken oude dieren bleken kerngezond te zijn en konden na de check snel weer terug het verblijf in. "Ze liggen al weer allemaal lekker in het nest en moeder was ze alweer melk aan het geven", liet de verzorger weten na de controle.

De komende maanden zitten ze nog in Anholt, maar in het najaar verhuizen twee van de dasjes naar Noorwegen. "Meestal wisselen we een beetje uit met dierentuinen", laat Bijlsma weten. "En dit geval had de dierentuin in Noorwegen een rendiervrouwtje die wij graag wilden, dus die wisselen we dan om tussen elkaar." Voor de twee andere broertjes wordt nog een nieuw thuis gezocht.

Inflatie
Bezoekers die de dieren willen zien moeten rekening houden met een hogere toegangsprijs vanwege de inflatie. "Ook voor ons is alles duurder geworden", laat Bijlsma weten. "De stroom zoals bij iedereen, maar ook bij de voerkosten merken we dat het een stuk duurder is geworden."

'Jonge dieren voor iedereen leuk'
De dassen zijn de eerste nieuwgeborenen, deze lente volgen nog bokjes, reetjes en jonge lynxen. Voor de verzorgers is het doen van een gezondheidscheck bij jonge dieren, zoals de dasjes, een van de hoogtepunten van het werk. "Jonge dieren zijn natuurlijk voor iedereen hartstikke leuk en voor ons ook", besluit de hoofdverzorger.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein
Foto: REGIO8

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.