gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kernen beslissen over gemeenschapshuizen

16fe575bf8acb607249b37accc13d7c4
Redactie REGIO8 |

Er ligt nu een plan voor de resterende vier kernen”, aldus wethouder Tanja Loeff-Hageman. “Het gaat om Stokkum, om Loil, Nieuw-Dijk en Zeddam.” Voor één euro mogen de inwoners van het dorp de welzijnsaccommodatie of het dorpshuis kopen van de gemeente. De werkgroepen krijgen bij die overname 30.000 euro als exploitatiebijdrage van Montferland. Nieuw-Dijk, Stokkum en Loil krijgen daarnaast ook nog 250.000 euro om de accommodatie toekomstbestendig te maken. “Zij willen eigenlijk een nieuw plan maken”, zegt de wethouder. “Dat zou een nieuw pand kunnen zijn, maar dat zou ook kunnen betekenen dat er wordt gekeken naar de bestaande panden.”

Het voorstel wordt op 20 april door de gemeenteraad beoordeeld. Ook de burgers van de kernen zelf moeten akkoord gaan met het voorstel. “Op het moment dat de gemeenschapsgebouwen niet worden geaccepteerd, dan worden ze afgestoten”, aldus Loeff-Hageman. Concreet houdt dat in dat het pand in de verkoop gaat. “Maar ik denk dat het niet nodig is, want de plannen zijn heel mooi.”

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.