gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kernen beslissen over gemeenschapshuizen

16fe575bf8acb607249b37accc13d7c4
Redactie REGIO8 |

Er ligt nu een plan voor de resterende vier kernen”, aldus wethouder Tanja Loeff-Hageman. “Het gaat om Stokkum, om Loil, Nieuw-Dijk en Zeddam.” Voor één euro mogen de inwoners van het dorp de welzijnsaccommodatie of het dorpshuis kopen van de gemeente. De werkgroepen krijgen bij die overname 30.000 euro als exploitatiebijdrage van Montferland. Nieuw-Dijk, Stokkum en Loil krijgen daarnaast ook nog 250.000 euro om de accommodatie toekomstbestendig te maken. “Zij willen eigenlijk een nieuw plan maken”, zegt de wethouder. “Dat zou een nieuw pand kunnen zijn, maar dat zou ook kunnen betekenen dat er wordt gekeken naar de bestaande panden.”

Het voorstel wordt op 20 april door de gemeenteraad beoordeeld. Ook de burgers van de kernen zelf moeten akkoord gaan met het voorstel. “Op het moment dat de gemeenschapsgebouwen niet worden geaccepteerd, dan worden ze afgestoten”, aldus Loeff-Hageman. Concreet houdt dat in dat het pand in de verkoop gaat. “Maar ik denk dat het niet nodig is, want de plannen zijn heel mooi.”

Foto: REGIO8

Lees ook

7e1086ee-5b74-465d-b041-ef2c1f5f909c

De Graafschap hard onderuit tegen Jong AZ

De Graafschap heeft de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen met 2-5 verloren van Jong AZ. Bij rust stond het nog 1-1 op De Vijverberg. Maar zoals wel vaker bleek een beloftenploeg een flinke bananenschil te zijn.

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.