gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kasteel Huis Bergh voor meer dan één jaar dicht vanaf 2024

f59bf9eeb18d332d4765a142b3b723ba.jpg

Kasteel Huis Bergh in ’s-Heerenberg gaat op 1 januari 2024 voor meer dan een jaar dicht vanwege een grote restauratie en renovatie. Onder meer verduurzamende maatregelen en versteviging van het fundament moeten het kasteel toekomstbestendig maken.

Charlotte van de Kant |
Na het opfrissen en uitbaggeren van de gracht is nu het kasteel zelf aan de beurt. Binnen en buiten het kasteel zullen op het gebied van verduurzaming verschillende maatregelen worden getroffen. Dat moet er onder andere voor zorgen dat er energie bespaard kan worden. Daarnaast zullen de verzakkingen worden aangepakt en de fundamenten worden verstevigd. Op dit moment staan er al steigers rondom het kasteel. Met een grote subsidie vanuit het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap kan Stichting Huis Bergh het project bekostigen.

Tijdens de renovatie zal er ook aandacht zijn voor het groen rondom het kasteel en de kunstcollectie. Alle museumzalen worden daarvoor leeggehaald. De collectie van zo’n tweeduizend stuks wordt ergens anders opgeslagen. Daarnaast zal ook het koetshuis worden verduurzaamd, onder andere de zolders zullen geïsoleerd worden en de toiletten gerenoveerd. Dit zal van begin januari tot eind maart duren. Kasteelcafé Heeren Dubbel zal zoveel mogelijk geopend zijn. De verwachting is dat het kasteel in april 2025 feestelijk heropend kan worden.

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.