gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kasteel Huis Bergh voor meer dan één jaar dicht vanaf 2024

f59bf9eeb18d332d4765a142b3b723ba.jpg

Kasteel Huis Bergh in ’s-Heerenberg gaat op 1 januari 2024 voor meer dan een jaar dicht vanwege een grote restauratie en renovatie. Onder meer verduurzamende maatregelen en versteviging van het fundament moeten het kasteel toekomstbestendig maken.

Charlotte van de Kant |
Na het opfrissen en uitbaggeren van de gracht is nu het kasteel zelf aan de beurt. Binnen en buiten het kasteel zullen op het gebied van verduurzaming verschillende maatregelen worden getroffen. Dat moet er onder andere voor zorgen dat er energie bespaard kan worden. Daarnaast zullen de verzakkingen worden aangepakt en de fundamenten worden verstevigd. Op dit moment staan er al steigers rondom het kasteel. Met een grote subsidie vanuit het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap kan Stichting Huis Bergh het project bekostigen.

Tijdens de renovatie zal er ook aandacht zijn voor het groen rondom het kasteel en de kunstcollectie. Alle museumzalen worden daarvoor leeggehaald. De collectie van zo’n tweeduizend stuks wordt ergens anders opgeslagen. Daarnaast zal ook het koetshuis worden verduurzaamd, onder andere de zolders zullen geïsoleerd worden en de toiletten gerenoveerd. Dit zal van begin januari tot eind maart duren. Kasteelcafé Heeren Dubbel zal zoveel mogelijk geopend zijn. De verwachting is dat het kasteel in april 2025 feestelijk heropend kan worden.

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.