gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge wielertalenten stralen tijdens Dikke Banden Race in Ulft

cab59980513f81bb4e754b3d59880cba

Het centrum van Ulft stond zaterdag in het teken van wielrennen. De straten werden afgezet voor de derde editie van de Ronde van Ulft, ook wel bekend als de Theo Overbeek Memorial. Niet alleen volwassenen kwamen aan hun trekken bij hun koers, speciaal voor de jeugd stond de Koen Bouwman Dikke Banden Race op de planning.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Er zijn veel kinderen die aan wielrennen doen, maar niet iedereen heeft een wielrenfiets. Zo is het idee ontstaan om met dikke banden een wedstrijd te organiseren, eigenlijk zoals iedereen dat wel eens deed in z'n woonwijk", zegt Wouter Hendriksen, betrokken bij de organisatie van de Dikke Banden Race. Kinderen legden in groepen van verschillende leeftijden een parcours af, op fietsen met dikke banden om het evenwicht goed te bewaren. "Uiteindelijk wint er iemand, maar dat is het minst belangrijke van de wedstrijd", zegt Hendriksen.

De Dikke Bandenrace in Ulft draagt de naam van de lokale wielrenner Koen Bouwman. Zelf fietst hij op dit moment het Critérium du Dauphiné en was hij er niet bij, dat maakte de lol voor de wielertalenten niet minder. "Ik heb rondes gefietst, maar dan twee keer", zegt Lot. "Het ging best goed maar daarna heb je wel vermoeide benen, vooral de bovenbenen." Daniël, is het daar mee eens: "Ik moest twee rondes, ik ben nu wel echt uitgeput." Hendriksen: "De kinderen vinden het allemaal spannend, maar aan het eind zie je allemaal lachende gezichten. Dat is het allerbelangrijkste."

'Blijvertje'
Met Bouwman, maar ook Gijs Leemreize, Robert Gesink en Joris Nieuwenhuis staat het Achterhoekse wielrennen er prima op. Des te meer reden om door te gaan met de Dikke Banden Race, om meer kinderen op de fiets te krijgen. "Wij vinden jeugdwielrennen enorm belangrijk want dat is de bouwsteen waar alles op gebouwd wordt", zegt Hendriksen. "Ik heb al tegen een aantal leden gezegd dat de Dikke Banden Race mij veel energie geeft, dit wordt wat ons betreft een blijvertje."

Lees ook

Graafschap stadion

De Graafschap zonder uitsupporters aan seizoenstart tegen Helmond Sport

De Graafschap speelt op 9 augustus de eerste wedstrijd van het seizoen, maar moet dat doen zonder uitsupporters. De Doetinchemse club is akkoord gegaan met een aantal schikkingsvoorstellen van de aanklager betaald voetbal, naar aanleiding van vuurwerk tijdens de uit- en thuiswedstrijd in de play-offs tegen Almere City FC.

blur beek

Wielrenner zwaargewond na botsing met auto op Arnhemseweg in Beek

Bij een ongeval op de Arnhemseweg in Beek is maandagmiddag een wielrenner zwaargewond geraakt na aanrijding met een auto. De wielrenner is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

weth bland

De Regisseur, Man met een Missie en Ei van Columbus in Berkelland

Het nieuwe college van Berkelland gaat onder het mom van ‘verbinding’ met een schone lei beginnen aan een nieuwe bestuursperiode, met een ‘nieuw’ bestuursmodel. Zes zaken die zijn opgevallen tijdens de presentatie van het nieuwe raadsprogramma.

LaatsepaaltjeZC0

Laatste paaltje Zwarte Cross de grond in, opbouw officieel begonnen

Met nog zo’n vier weken te gaan tot het feest van de Zwarte Cross weer los barst, zijn de eerste zichtbare voorbereidingen een feit. De nieuwe burgemeester van de gemeente Oost-Gelre, waar het festival gehouden wordt, had de eer om het aller laatste markeerpaaltje de grond in te slaan.

WhatsApp Image 2026-06-22 at 07.21.43

Automobilist zwaargewond na botsing tegen boom in Zelhem

Bij een eenzijdig ongeval op de Halseweg in Zelhem is maandagochtend een automobilist zwaargewond geraakt. De bestuurder kwam door een nog onbekende oorzaak in de berm terecht en botste tegen een boom.

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt seizoen af met duidelijke ambities en aast op langer verblijf Niemeijer

De Graafschap is zondagmiddag op de velden van ZZC ’20 in Zelhem begonnen aan de voorbereiding op een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Onder leiding van de nieuwe hoofdtrainer Thomas Duivenvoorden werd de toon met een pittige en energieke training, gelijk gezet.