gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge wielertalenten stralen tijdens Dikke Banden Race in Ulft

cab59980513f81bb4e754b3d59880cba

Het centrum van Ulft stond zaterdag in het teken van wielrennen. De straten werden afgezet voor de derde editie van de Ronde van Ulft, ook wel bekend als de Theo Overbeek Memorial. Niet alleen volwassenen kwamen aan hun trekken bij hun koers, speciaal voor de jeugd stond de Koen Bouwman Dikke Banden Race op de planning.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Er zijn veel kinderen die aan wielrennen doen, maar niet iedereen heeft een wielrenfiets. Zo is het idee ontstaan om met dikke banden een wedstrijd te organiseren, eigenlijk zoals iedereen dat wel eens deed in z'n woonwijk", zegt Wouter Hendriksen, betrokken bij de organisatie van de Dikke Banden Race. Kinderen legden in groepen van verschillende leeftijden een parcours af, op fietsen met dikke banden om het evenwicht goed te bewaren. "Uiteindelijk wint er iemand, maar dat is het minst belangrijke van de wedstrijd", zegt Hendriksen.

De Dikke Bandenrace in Ulft draagt de naam van de lokale wielrenner Koen Bouwman. Zelf fietst hij op dit moment het Critérium du Dauphiné en was hij er niet bij, dat maakte de lol voor de wielertalenten niet minder. "Ik heb rondes gefietst, maar dan twee keer", zegt Lot. "Het ging best goed maar daarna heb je wel vermoeide benen, vooral de bovenbenen." Daniël, is het daar mee eens: "Ik moest twee rondes, ik ben nu wel echt uitgeput." Hendriksen: "De kinderen vinden het allemaal spannend, maar aan het eind zie je allemaal lachende gezichten. Dat is het allerbelangrijkste."

'Blijvertje'
Met Bouwman, maar ook Gijs Leemreize, Robert Gesink en Joris Nieuwenhuis staat het Achterhoekse wielrennen er prima op. Des te meer reden om door te gaan met de Dikke Banden Race, om meer kinderen op de fiets te krijgen. "Wij vinden jeugdwielrennen enorm belangrijk want dat is de bouwsteen waar alles op gebouwd wordt", zegt Hendriksen. "Ik heb al tegen een aantal leden gezegd dat de Dikke Banden Race mij veel energie geeft, dit wordt wat ons betreft een blijvertje."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-29 at 09.41.07

Doetinchem wil fietspaden twee jaar eerder aanpakken voor ruim miljoen euro

Gemeente Doetinchem wil extra geld in de begroting van 2027 vrijmaken om fietspaden op met name De Huet eerder aan te kunnen pakken. Het college wil daar ruim een miljoen euro aan besteden.

Kip1

Per direct landelijke ophokplicht voor pluimvee na uitbraken vogelgriep

Pluimveehouders in de Achterhoek en de rest van Nederland moeten hun kippen en ander pluimvee per direct binnenhouden. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld na drie uitbraken van vogelgriep in korte tijd. Met de maatregel wil het kabinet voorkomen dat het besmettelijke virus zich verder verspreidt.

Orion

Orion Stars door na tweede ronde Champions League na winst in Noord-Macedonië

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond met 2-3 gewonnen van UGD Stip. Door de winst in de return in Noord-Macedonië hebben de Doetinchemmers het avontuur in de Champions League verlengd.

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.