gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge wielertalenten stralen tijdens Dikke Banden Race in Ulft

cab59980513f81bb4e754b3d59880cba

Het centrum van Ulft stond zaterdag in het teken van wielrennen. De straten werden afgezet voor de derde editie van de Ronde van Ulft, ook wel bekend als de Theo Overbeek Memorial. Niet alleen volwassenen kwamen aan hun trekken bij hun koers, speciaal voor de jeugd stond de Koen Bouwman Dikke Banden Race op de planning.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Er zijn veel kinderen die aan wielrennen doen, maar niet iedereen heeft een wielrenfiets. Zo is het idee ontstaan om met dikke banden een wedstrijd te organiseren, eigenlijk zoals iedereen dat wel eens deed in z'n woonwijk", zegt Wouter Hendriksen, betrokken bij de organisatie van de Dikke Banden Race. Kinderen legden in groepen van verschillende leeftijden een parcours af, op fietsen met dikke banden om het evenwicht goed te bewaren. "Uiteindelijk wint er iemand, maar dat is het minst belangrijke van de wedstrijd", zegt Hendriksen.

De Dikke Bandenrace in Ulft draagt de naam van de lokale wielrenner Koen Bouwman. Zelf fietst hij op dit moment het Critérium du Dauphiné en was hij er niet bij, dat maakte de lol voor de wielertalenten niet minder. "Ik heb rondes gefietst, maar dan twee keer", zegt Lot. "Het ging best goed maar daarna heb je wel vermoeide benen, vooral de bovenbenen." Daniël, is het daar mee eens: "Ik moest twee rondes, ik ben nu wel echt uitgeput." Hendriksen: "De kinderen vinden het allemaal spannend, maar aan het eind zie je allemaal lachende gezichten. Dat is het allerbelangrijkste."

'Blijvertje'
Met Bouwman, maar ook Gijs Leemreize, Robert Gesink en Joris Nieuwenhuis staat het Achterhoekse wielrennen er prima op. Des te meer reden om door te gaan met de Dikke Banden Race, om meer kinderen op de fiets te krijgen. "Wij vinden jeugdwielrennen enorm belangrijk want dat is de bouwsteen waar alles op gebouwd wordt", zegt Hendriksen. "Ik heb al tegen een aantal leden gezegd dat de Dikke Banden Race mij veel energie geeft, dit wordt wat ons betreft een blijvertje."

Lees ook

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

DruDrone10

Oppositie wil DRU redden met lening en ingrijpende veranderingen

Een groep oppositiepartijen in Oude IJsselstreek wil de financiële steun aan het DRU Industriepark koppelen aan een grondige verandering van de organisatie. In een alternatief plan stellen ADA, Pro, Dorp en Plattelandbeweging en Burgers op 1 voor om 600.000 euro te lenen aan de stichting, onder voorwaarden. Ook moet worden onderzocht of de horeca kan worden overgedragen aan een externe ondernemer.

HalveMarathonDoetinchem0

Halve marathon Doetinchem steeds populairder

De atletiekbaan van ARGO Atletiek is zondag start en finish van de halve marathon van Doetinchem. De wedstrijd beleeft de 41e editie. Zo'n duizend deelnemers hebben zich voor die afstand van ruim 21 kilometer ingeschreven. In totaal schreven meer dan 1700 hardlopers zich in, waarbij opvalt dat de 7,5 kilometer een populaire afstand is geworden.