gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge Vrolijke Drammers 'kieken wagens' bij carnavalsgroepen

cc2dd30b84bb28b18e20c89b2e0dfa39.jpg

Carnavalsvereniging de Vrolijke Drammers uit Loil is vrijdagavond met meer dan dertig kinderen langs verschillende carnavalsgroepen gegaan om wagens te kieken. Ze hopen hiermee de jeugd te enthousiasmeren voor het bouwen en de optocht te behouden.

Charlotte van de Kant |
"Carnavalswagens maken is een hele mooie traditie bij ons in het dorp", aldus Femke Peters, verantwoordelijk voor de jeugd bij De Vrolijke Drammers. "Dat wil je natuurlijk laten zien en ook de jeugd enthousiasmeren dat het mooi is en leuk is om te doen." De kinderen vinden het zelf leuk dat ze mogen kijken bij de wagenbouwers. "Ik vind het leuk dat ik kan zien wat ze aan het bouwen zijn", vertelt Harm Peters. Dat de kinderen straks ook wagens gaan bouwen, is belangrijk voor het voortbestaan van de carnavalsoptochten in Montferland. "De jeugd is de toekomst, die moeten straks de wagens gaan maken voor de optocht in Loil en Didam", legt Peters uit.

De kinderen mogen naast kijken naar de wagens, ook helpen met het bouwen. "Van lassen tot stickeren, opvullen, vlakken en nu ook verven", somt Peters de taken op. "Dat is elk stadium dat belangrijk is in het bouwen van een wagen." Een van de kinderen die met de groep mee is, is de jeugdprins van de Vrolijke Drammers Joep. Hij heeft tijdens carnaval, samen met zijn adjudanten, een belangrijke rol: "Veel rondgaan, naar scholen, met de optocht op de prinsenwagen staan en nog heel veel andere dingen."

Bij elkaar kijken
De Vrolijke Drammers gaan al meerdere jaren met de jeugd langs bij verschillende groepen. Peters merkt daarin wel een verschil met vroeger. "Waar het voorheen heel stiekem was om je wagen geheim te houden, is het nu leuk om bij elkaar te kijken en van elkaar te leren", vertelt Peters.

Jongens bouwen nu zelf
Veel van de bouwers waar de jeugd langs gaat, zijn bekende gezichten voor Peters, die sinds 2018 het wagens kieken doet. "De wagens waar we langskomen zijn van jongens die ook meegingen met wagens kieken jaren geleden", legt ze uit. "Dat is leuk."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”