gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge Achterhoekers leven culinaire droom in Frans sterrenrestaurant

9bef4d62a13dd32e0df3540ed7f10b4b.jpg

Sjaak-Jan de Jong uit Ulft en de Lichtenvoordse Anne Bluemink werken hard aan hun gemeenschappelijke culinaire droom. Het komende jaar vliegen de twee uit naar een driesterrenrestaurant in Frankrijk om veel te leren en kilometers te maken. Alles met als doel om ooit een eigen restaurant met Michelinsterren te hebben, misschien wel in de Achterhoek.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik vind toch dat ik iets moet bereiken in mijn leven”, zegt de 21-jarige Sjaak-Jan, die eerder op het Almende College en het Graafschap College in de Achterhoek koksopleidingen volgde. “Dit is denk ik iets wat ik zou kunnen, dus daar ga ik voor honderd procent voor.” Anne, zijn vriendin, gaat in het kielzog mee naar Frankrijk. Waar Sjaak-Jan zichzelf al als ‘sterrenkok’ ziet door zijn opgedane ervaring, richt de Lichtenvoordse zich op het gastvrouwschap. “Het begon allemaal bij Sjaak die de passie had”, vertelt Anne. “Op een gegeven vroeg hij of ik mee wilde en ik heb ja gezegd.”

Sjaak-Jan liep eerder anderhalf jaar mee bij Auberge d'Ill, een Frans restaurant dat nu twee Michelinsterren heeft. Vanaf volgende week gaat hij samen met Anne aan de slag bij La Maison Troisgros in het kleine dorpje Ouches, op ruim een uur rijden van Lyon. “Het is een restaurant met drie sterren, én een groene ster (voor duuzaarmheid, red.)”, legt Bluemink uit. Wat Sjaak-Jan hoopt te leren? “Ik heb de Franse basis er al aardig inzitten, maar ik heb nog niet veel met versproducten gewerkt. Ik wil ook graag verdergaan met visgerechten, en kleine hapjes vind ik mooi om te maken. Dus dat wil ik graag leren.”

‘Pan naar je hoofd’
Beter worden en ervaring opdoen, dat is het doel van het Achterhoekse duo. Aan de cultuur in de Franse keuken is Sjaak-Jan inmiddels gewend. “Als je het niet goed doet, of niet op hun manier, krijg je soms wel een pan of een soeplepel naar je hoofd”, zegt Sjaak-Jan lachend. “Dat kan gebeuren, dat hoort erbij. Ik kan inmiddels terugschelden, dat moet onderhand lukken.” Anne is nog niet helemaal thuis in de Franse taal: “Ik heb er wel echt moeite mee, ik probeer ook veel te oefenen. Maar als ik in Frankrijk zit, gaat het wel wat sneller.”

Van Zuid-Amerika tot Azië
Na het jaar bij La Maison Troisgros, hopen de twee nog enkele jaren ervaring op te doen in internationale restaurants, van Zuid-Amerika tot Azië. De grote droom voor de toekomst is het hebben van een eigen restaurant met, als het even kan, drie sterren. Een droom waar het duo de komende jaren vol voor gaat. “We zijn nog zo jong en we hebben niks dat ons in Nederland vasthoudt. Dus nu kan het, en daarom gaan we er vol voor.”

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.