gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge Achterhoekers leven culinaire droom in Frans sterrenrestaurant

9bef4d62a13dd32e0df3540ed7f10b4b

Sjaak-Jan de Jong uit Ulft en de Lichtenvoordse Anne Bluemink werken hard aan hun gemeenschappelijke culinaire droom. Het komende jaar vliegen de twee uit naar een driesterrenrestaurant in Frankrijk om veel te leren en kilometers te maken. Alles met als doel om ooit een eigen restaurant met Michelinsterren te hebben, misschien wel in de Achterhoek.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik vind toch dat ik iets moet bereiken in mijn leven”, zegt de 21-jarige Sjaak-Jan, die eerder op het Almende College en het Graafschap College in de Achterhoek koksopleidingen volgde. “Dit is denk ik iets wat ik zou kunnen, dus daar ga ik voor honderd procent voor.” Anne, zijn vriendin, gaat in het kielzog mee naar Frankrijk. Waar Sjaak-Jan zichzelf al als ‘sterrenkok’ ziet door zijn opgedane ervaring, richt de Lichtenvoordse zich op het gastvrouwschap. “Het begon allemaal bij Sjaak die de passie had”, vertelt Anne. “Op een gegeven vroeg hij of ik mee wilde en ik heb ja gezegd.”

Sjaak-Jan liep eerder anderhalf jaar mee bij Auberge d'Ill, een Frans restaurant dat nu twee Michelinsterren heeft. Vanaf volgende week gaat hij samen met Anne aan de slag bij La Maison Troisgros in het kleine dorpje Ouches, op ruim een uur rijden van Lyon. “Het is een restaurant met drie sterren, én een groene ster (voor duuzaarmheid, red.)”, legt Bluemink uit. Wat Sjaak-Jan hoopt te leren? “Ik heb de Franse basis er al aardig inzitten, maar ik heb nog niet veel met versproducten gewerkt. Ik wil ook graag verdergaan met visgerechten, en kleine hapjes vind ik mooi om te maken. Dus dat wil ik graag leren.”

‘Pan naar je hoofd’
Beter worden en ervaring opdoen, dat is het doel van het Achterhoekse duo. Aan de cultuur in de Franse keuken is Sjaak-Jan inmiddels gewend. “Als je het niet goed doet, of niet op hun manier, krijg je soms wel een pan of een soeplepel naar je hoofd”, zegt Sjaak-Jan lachend. “Dat kan gebeuren, dat hoort erbij. Ik kan inmiddels terugschelden, dat moet onderhand lukken.” Anne is nog niet helemaal thuis in de Franse taal: “Ik heb er wel echt moeite mee, ik probeer ook veel te oefenen. Maar als ik in Frankrijk zit, gaat het wel wat sneller.”

Van Zuid-Amerika tot Azië
Na het jaar bij La Maison Troisgros, hopen de twee nog enkele jaren ervaring op te doen in internationale restaurants, van Zuid-Amerika tot Azië. De grote droom voor de toekomst is het hebben van een eigen restaurant met, als het even kan, drie sterren. Een droom waar het duo de komende jaren vol voor gaat. “We zijn nog zo jong en we hebben niks dat ons in Nederland vasthoudt. Dus nu kan het, en daarom gaan we er vol voor.”

Lees ook

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.