gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge Achterhoekers leven culinaire droom in Frans sterrenrestaurant

9bef4d62a13dd32e0df3540ed7f10b4b

Sjaak-Jan de Jong uit Ulft en de Lichtenvoordse Anne Bluemink werken hard aan hun gemeenschappelijke culinaire droom. Het komende jaar vliegen de twee uit naar een driesterrenrestaurant in Frankrijk om veel te leren en kilometers te maken. Alles met als doel om ooit een eigen restaurant met Michelinsterren te hebben, misschien wel in de Achterhoek.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik vind toch dat ik iets moet bereiken in mijn leven”, zegt de 21-jarige Sjaak-Jan, die eerder op het Almende College en het Graafschap College in de Achterhoek koksopleidingen volgde. “Dit is denk ik iets wat ik zou kunnen, dus daar ga ik voor honderd procent voor.” Anne, zijn vriendin, gaat in het kielzog mee naar Frankrijk. Waar Sjaak-Jan zichzelf al als ‘sterrenkok’ ziet door zijn opgedane ervaring, richt de Lichtenvoordse zich op het gastvrouwschap. “Het begon allemaal bij Sjaak die de passie had”, vertelt Anne. “Op een gegeven vroeg hij of ik mee wilde en ik heb ja gezegd.”

Sjaak-Jan liep eerder anderhalf jaar mee bij Auberge d'Ill, een Frans restaurant dat nu twee Michelinsterren heeft. Vanaf volgende week gaat hij samen met Anne aan de slag bij La Maison Troisgros in het kleine dorpje Ouches, op ruim een uur rijden van Lyon. “Het is een restaurant met drie sterren, én een groene ster (voor duuzaarmheid, red.)”, legt Bluemink uit. Wat Sjaak-Jan hoopt te leren? “Ik heb de Franse basis er al aardig inzitten, maar ik heb nog niet veel met versproducten gewerkt. Ik wil ook graag verdergaan met visgerechten, en kleine hapjes vind ik mooi om te maken. Dus dat wil ik graag leren.”

‘Pan naar je hoofd’
Beter worden en ervaring opdoen, dat is het doel van het Achterhoekse duo. Aan de cultuur in de Franse keuken is Sjaak-Jan inmiddels gewend. “Als je het niet goed doet, of niet op hun manier, krijg je soms wel een pan of een soeplepel naar je hoofd”, zegt Sjaak-Jan lachend. “Dat kan gebeuren, dat hoort erbij. Ik kan inmiddels terugschelden, dat moet onderhand lukken.” Anne is nog niet helemaal thuis in de Franse taal: “Ik heb er wel echt moeite mee, ik probeer ook veel te oefenen. Maar als ik in Frankrijk zit, gaat het wel wat sneller.”

Van Zuid-Amerika tot Azië
Na het jaar bij La Maison Troisgros, hopen de twee nog enkele jaren ervaring op te doen in internationale restaurants, van Zuid-Amerika tot Azië. De grote droom voor de toekomst is het hebben van een eigen restaurant met, als het even kan, drie sterren. Een droom waar het duo de komende jaren vol voor gaat. “We zijn nog zo jong en we hebben niks dat ons in Nederland vasthoudt. Dus nu kan het, en daarom gaan we er vol voor.”

Lees ook

regio8_Rechtbank_Zutphen3_16

Rechtbank veroordeelt Doetinchemmer voor afsteken zwaar explosief

Een 46-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het afsteken van een zwaar explosief in een woonwijk. De rechtbank legt hem een gevangenisstraf van 400 dagen op, waarvan 325 dagen voorwaardelijk. Daarnaast krijgt hij de maximale taakstraf van 240 uur en moet hij de schade van twee buurtbewoners vergoeden.

DahliatuinRekken10

Dahliatuin Rekken weer geopend: ‘Hier is het hele dorp mee bezig’

Rekken en dahlia's zijn al meer dan een eeuw onlosmakelijk met elkaar verbonden. Al sinds 1910 is er een corso tijdens het jaarlijkse volksfeest waar deze bloem een belangrijke rol speelt. Sinds 2014 heeft het dorp een eigen dahliatuin die eens in de twee jaar bloeit. Na maanden voorbereiding was zaterdag de feestelijke opening van dit seizoen.

Bouw stadhuis Bocholt

Geen bouwvakvakantie in Bocholt, renovatie stadhuis giert financieel uit de klauw

Geen bouwvakvakantie in Bocholt. Ook tijdens de zomervakantie gaat de verbouwing van het stadhuis door. De druk is groot: als de grootscheepse verbouwing op 1 januari 2027 niet klaar is, loopt de stad 8 miljoen euro subsidie van de deelstaat Noordrijn Westfalen uit Düsseldorf mis. Dat kan Bocholt zich niet veroorloven.

BORCULO

Boeren overhandigen brandbrief: 'Deze plannen zijn niet uitvoerbaar'

Honderden trekkers staan maandagavond geparkeerd bij het gemeentehuis van Berkelland in Borculo. Daaromheen verzamelen zich honderden boeren, familieleden en andere sympathisanten. Omgekeerde Nederlandse vlaggen wapperen boven de trekkers, rode boerenzakdoeken zijn weer volop zichtbaar. Het beeld doet denken aan de grote boerenprotesten van enkele jaren geleden.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.