gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jeugddetentie voor verkrachting in Zelhem

7ba428f5479a2a8429ef9930d19905e6
Redactie REGIO8 |
"De jongen, die toentertijd 17 jaar oud was, heeft de vrouw ’s avonds laat in het buitengebied van Zelhem van haar fiets getrokken en haar vervolgens met geweld verkracht", zo laat de Rechtbank Gelderland weten over het incident dat vorig jaar november plaatsvond. De inmiddels 18-jarige dader is veroordeeld tot 172 dagen jeugddetentie. De voorwaardelijke PIJ-maatregel, ook wel bekend als jeugd-tbs, werd opgelegd voor de duur van drie jaar. "Hierbij geldt als belangrijkste voorwaarde dat hij een langdurige psychiatrische behandeling in een kliniek moet ondergaan", aldus de rechtbank.

De verkrachting wordt gezien als een zeer ernstig strafbaar feit. "Ook heeft de rechtbank in het vonnis stil gestaan bij de grote gevolgen voor het slachtoffer. Daarnaast is op basis van uitgebrachte deskundigenrapporten komen vast te staan dat er sprake is van een dader met diverse ernstige stoornissen." Naast de eerder genoemde straffen is de dader ook veroordeeld tot betaling van de door de vrouw geleden materiële en immateriële schade.

Foto: REGIO8

Lees ook

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.

UitkijktorenBelvedere0

Restauratie Lochemse Belvedère dichterbij dankzij actie voor inwoners en bedrijven

Boven op de Lochemse Berg staat uitkijktoren Belvedère. Deze is al ruim een halve eeuw niet voor bezoekers te beklimmen om van het uitzicht te genieten. Ondanks dat enkele pogingen om het Lochemse icoon te restaureren mislukten, doet Stichting Behoud Belvedère een nieuwe poging.

04 slingeland ziekenhuis0

Slingeland Ziekenhuis trotseert hitte: 'Doen er alles aan om het draaglijk te houden'

Terwijl de meeste basisscholen hun deuren gesloten houden en steeds meer evenementen worden afgelast vanwege de extreme hitte, draait het Slingeland Ziekenhuis onverminderd door. Dat vraagt wel om extra maatregelen om het voor patiënten en medewerkers zo aangenaam mogelijk te maken.

hitte0

HITTEBLOG | Basisscholen dicht, strooien en evenementen afgelast: code rood in Achterhoek

Met een weeralarm van het KNMI en code rood van kracht in de Achterhoek zijn verschillende evenement afgelast en ziet het dagelijks leven er iets anders uit. Zo zijn de meeste basisscholen gesloten en werken verschillende bedrijven met afwijkende tijden. Lokaal kan het kwik zelfs stijgen tot 40°C in de regio.