gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jeugddetentie voor verkrachting in Zelhem

7ba428f5479a2a8429ef9930d19905e6
Redactie REGIO8 |
"De jongen, die toentertijd 17 jaar oud was, heeft de vrouw ’s avonds laat in het buitengebied van Zelhem van haar fiets getrokken en haar vervolgens met geweld verkracht", zo laat de Rechtbank Gelderland weten over het incident dat vorig jaar november plaatsvond. De inmiddels 18-jarige dader is veroordeeld tot 172 dagen jeugddetentie. De voorwaardelijke PIJ-maatregel, ook wel bekend als jeugd-tbs, werd opgelegd voor de duur van drie jaar. "Hierbij geldt als belangrijkste voorwaarde dat hij een langdurige psychiatrische behandeling in een kliniek moet ondergaan", aldus de rechtbank.

De verkrachting wordt gezien als een zeer ernstig strafbaar feit. "Ook heeft de rechtbank in het vonnis stil gestaan bij de grote gevolgen voor het slachtoffer. Daarnaast is op basis van uitgebrachte deskundigenrapporten komen vast te staan dat er sprake is van een dader met diverse ernstige stoornissen." Naast de eerder genoemde straffen is de dader ook veroordeeld tot betaling van de door de vrouw geleden materiële en immateriële schade.

Foto: REGIO8

Lees ook

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.

Trekkers OIJ

Honderden boeren bieden brandbrief aan bij gemeentehuis Gendringen

Zo'n 250 boeren kwamen dinsdagavond met tientallen trekkers naar het gemeentehuis van de gemeente Oude IJsselstreek in Gendringen. Ze boden een brandbrief aan, aan burgemeester Laura Werger waarin ze hun zorgen uitspreken over de brief van minister van Essen. Hoewel een gemeente in eerste instantie niet over die regels gaat, is het gemeentehuis volgens de boeren tóch de geschikte plek.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.00.48

Kop-staartbotsing op A18 bij Wehl zorgt voor verkeershinder

Bij een kop-staartbotsing op de A18 ter hoogte van Wehl is een flinke ravage ontstaan. Bij het ongeval zijn geen gewonden.