gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners kritisch over toekomst van Halle

56f1eba7f9e8f39a10fab153347621a9
Redactie REGIO8 |

‘’Er is duidelijk aangegeven dat er een tekort is aan starterswoningen. Je hoort van jongeren dat ze Halle een fijn dorp vinden, maar ze vragen zichzelf af waar ze moeten wonen’’, blikt René de Planque van de werkgroep terug op de avond. ‘’Wat mij betreft moeten er geschikte woningen komen voor jongeren. Je kan allerlei plannen gaan maken om de leefbaarheid te vergroten, maar als er op een gegeven moment geen mensen meer zijn die er gebruik van maken, waar doe je het dan nog voor?’’

Een eveneens veel terugkerend thema was het verkeer in het dorp. ‘’Het zware vrachtverkeer, het vele verkeer in de Dorpsstraat en het harde rijden’’, vertelt werkgroeplid Ruth van Schriek. ‘’Ook het gebruik van zonnepanelen is veel genoemd, misschien kan een boer panelen op een dak leggen en zo het halve dorp verwarmen en het behoud van zandwegen is een punt.’’

De werkgroep gaat op korte termijn de ideeën bundelen en in samenspraak met de gemeente bekijken welke plannen uitgevoerd kunnen worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

A18OngevalBlur

Auto raakt in spin en veroorzaakt botsing op A18 bij Wehl

Een auto is maandagavond op de A18 ter hoogte van Wehl in de spin geraakt en op de rijbaan tot stilstand gekomen. Een achteropkomende automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken en botste ertegenaan.

dsc00038jesperpeeters07092026

Man overleden bij ongeval op A3 bij Emmerich

Bij een ongeval op de Duitse snelweg A3 bij Emmerich, net over de grens bij 's-Heerenberg, is maandagavond omstreeks 19.00 uur een man om het leven gekomen. Een vrouw raakte zwaargewond. Ook een kind was bij het ongeval betrokken; over de toestand van het kind is nog niets bekend. De drie zaten samen in een personenauto. De overleden man was de bestuurder.

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.