gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners kritisch over toekomst van Halle

56f1eba7f9e8f39a10fab153347621a9
Redactie REGIO8 |

‘’Er is duidelijk aangegeven dat er een tekort is aan starterswoningen. Je hoort van jongeren dat ze Halle een fijn dorp vinden, maar ze vragen zichzelf af waar ze moeten wonen’’, blikt René de Planque van de werkgroep terug op de avond. ‘’Wat mij betreft moeten er geschikte woningen komen voor jongeren. Je kan allerlei plannen gaan maken om de leefbaarheid te vergroten, maar als er op een gegeven moment geen mensen meer zijn die er gebruik van maken, waar doe je het dan nog voor?’’

Een eveneens veel terugkerend thema was het verkeer in het dorp. ‘’Het zware vrachtverkeer, het vele verkeer in de Dorpsstraat en het harde rijden’’, vertelt werkgroeplid Ruth van Schriek. ‘’Ook het gebruik van zonnepanelen is veel genoemd, misschien kan een boer panelen op een dak leggen en zo het halve dorp verwarmen en het behoud van zandwegen is een punt.’’

De werkgroep gaat op korte termijn de ideeën bundelen en in samenspraak met de gemeente bekijken welke plannen uitgevoerd kunnen worden.

Foto: REGIO8

Lees ook

04 Politie0

Politie onderzoekt geweldsincident bij station in Gaanderen

De politie is een onderzoek gestart naar een geweldsincident van zaterdagavond bij het station in Gaanderen. Bij het incident raakte een minderjarig iemand gewond. Niet veel later werden twee minderjarige verdachten aangehouden.

TinyHouse20

Leerlingen uit Neede timmeren nieuw onderdak voor docent: 'Niet iets wat je alle dagen doet'

Leerlingen van het Assink Lyceum uit Neede hebben de afgelopen jaren gewerkt aan een wel heel bijzonder project. Tijdens het vak bouwkunde werkten ze aan een nieuwe woning voor docent Erwin Beumer. Na vele van lesuren passen, meten, zagen en timmeren is het nieuwe onderkomen opgeleverd in de vorm van een tiny house.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 12.17.19

Geen treinverkeer tussen Wehl en Doetinchem na aanrijding op het spoor

Tussen Wehl en Doetinchem rijden momenteel geen treinen vanwege een aanrijding op het spoor. Het is nog niet bekend wat er precies is gebeurd.

Oostrum0

Van Oostrum stopt bij ODA: ‘Ons door menig stevige etappe geloodst’

Joost van Oostrum neemt na twaalf jaar afscheid als voorzitter van de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA). De burgemeester van Berkelland was voorzitter van zowel het dagelijks als het algemeen bestuur van de dienst.

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 06.21.35

Automobilist belandt in sloot na missen van bocht in Zelhem

Een automobilist is dinsdagochtend met zijn auto in een sloot terechtgekomen aan de Doetinchemseweg in Zelhem. Een ambulance kwam ter plaatse maar de bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.