gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Informatie over inbraken in Varsseveld

aa4faf287628ac942b8f28440d0f9eff.jpg
Redactie REGIO8 |
"Mensen moeten ook zelf goed opletten", aldus wijkagent Gerben Boesveld tegenover Omroep Gelderland. "Wij zetten soms onopvallende mensen in om te surveilleren en er is geen Varssevelder die dan met 112 belt vanwege een verdachte situatie. Slaapt Varsseveld soms?" Varsseveld is met 25 inbraken in het afgelopen halfjaar een hotspot. In de kern Terborg werd in dezelfde periode slechts tien keer ingebroken. De politie denkt dat de gunstige ligging ten opzichte van de snelweg reden is voor de vele inbraken in Varsseveld.

In totaal bezochten ongeveer zeventig geïnteresseerden de avond. Naast tips kregen inwoners ook inzicht in de werkwijze van inbrekers. "Op maandag lijken de boeven weekend te vieren", aldus Walter van der Gevel van de gemeente Oude IJsselstreek. "Maar dat betekent niet dat ze thuis zitten. Misschien verkennen ze dan uw buurt wel."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-28 at 22.06.45.jpeg

Verkenner Montferland kiest voor CDA, VVD, PvdA en LBM: ‘Stabiele coalitie nodig’

Gaat een krappe meerderheid van 13 zetels de gemeente Montferland in rustiger vaarwater brengen? Dat is wel wat verkenner José van Egmond adviseert. CDA (6), VVD (3), PvdA (2) en Lokaal Belang Montferland (2) moeten samen de coalitie gaan vormen. De verkenner hield de gemeenteraad tijdens haar presentatie wel echt een spiegel voor.

WhatsApp Image 2026-05-27 at 21.06.20.jpeg

‘Ontbrekend stukje kunstgeschiedenis’: Jan Toorops band met Ulft eindelijk vastgelegd

Eén zoekopdracht op de Wikipediapagina van kunstenaar Jan Toorop zegt genoeg. Wie zoekt op het woord ‘Ulft’, krijgt geen enkele hit. Opmerkelijk, want de kunstenaar verbleef rond 1900 bijna twintig jaar lang regelmatig in het Achterhoekse dorp. Voor de Ulftse Stichting Jan Toorop was dat aanleiding om een boek over die periode uit te brengen.

20260528_104650.jpg

E-Waste Race afgetrapt op basisschool Bonteburg: ‘Zonde voor de natuur'

Dertig leerlingen van Jenaplan basisschool De Bontebrug hebben donderdag de E-Waste Race afgetrapt. De komende weken gaan ze proberen om zoveel mogelijk elektronisch afval in te zamelen en te recyclen.

REKKEN.jpg

Rekken in beeld voor tijdelijke opvang gevangenen door cellentekort

Verslavingszorg Tactus wil een deel van hun pand in Rekken verhuren aan de Dienst Justitële Inrichtingen (DJI). Zij zoeken namelijk naar een locatie om meer gedetineerden kunnen huisvesten vanwege een landelijk cellentekort. Het is de bedoeling dat een ‘nieuwe doelgroep’ gevangenen zijn intrek neemt in het pand.

WhatsApp Image 2026-05-28 at 12.28.24.jpg

Gaanderense ondernemer zet waarschuwingsbord bij flexflitser: ‘Boetes lopen gigantisch op’

Het zal de meeste mensen uit Gaanderen en omgeving niet ontgaan zijn: dé flitser die tijdelijk aan de Rijksweg staat. De gemeente heeft deze zogenoemde ‘flexflitser’ sinds kort geplaatst om het aantal hardrijders terug te dringen. De medewerkers van Lady W Mode hebben nu zelf het heft in handen genomen en hebben een opvallend bord geplaatst om automobilisten te waarschuwen voor de torenhoge boetes.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Bronckhorst sluit 2025 af met miljoenenoverschot, maar waarschuwt voor tekorten

De gemeente Bronckhorst sluit 2025 af met een positief resultaat van 7,9 miljoen euro. Volgens het college staat de gemeente er financieel gezond voor, mede doordat de algemene reserve eind vorig jaar uitkwam op ruim 32 miljoen euro.