gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Imkers vragen aandacht voor de bijenstand

5c2c88f3ff9f2375319896da0516ca1e
Redactie REGIO8 |

"Als we naar de hele bijenstand kijken, moeten we constateren dat die op dit moment niet optimaal is", aldus imker Leo Gensen, voorzitter van de Imkervereniging Dinxperlo-Gendringen. De relatief korte lente, het gebruik van bestrijdingsmiddelen en het verdwijnen van bloemen zijn debet aan de slinkende bijenpopulatie. De imker juicht dan ook toe dat de overheid bermen minder vaak maait, maar wijst ook naar mensen thuis. "Die moeten een vierkante meter ter beschikking stellen in de tuin", vindt Gensen. "Doe dat, doe het niet voor mij, maar doe het voor de bijen."

"Ik zit er in ieder geval over na te denken om toch een lavendelplantje mee te nemen", vertelt Niels Wuestenenk. Hij fietste langs de bijenstal en besloot een kijkje te nemen: "Ik vond het leuk", aldus Wuestenenk. "Een bij is op zich een spannend dier dat prikken kan, maar nu hebben we gezien waar honing vandaan kwam." Imker Gensen hoopt dat meer mensen het voorbeeld van Wuestenenk volgen: "Om onze hobby door te geven aan de jongeren, moeten er ook jongeren komen. Daar maken wij ons hard voor."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.