gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Imkers vragen aandacht voor de bijenstand

5c2c88f3ff9f2375319896da0516ca1e.jpg
Redactie REGIO8 |

"Als we naar de hele bijenstand kijken, moeten we constateren dat die op dit moment niet optimaal is", aldus imker Leo Gensen, voorzitter van de Imkervereniging Dinxperlo-Gendringen. De relatief korte lente, het gebruik van bestrijdingsmiddelen en het verdwijnen van bloemen zijn debet aan de slinkende bijenpopulatie. De imker juicht dan ook toe dat de overheid bermen minder vaak maait, maar wijst ook naar mensen thuis. "Die moeten een vierkante meter ter beschikking stellen in de tuin", vindt Gensen. "Doe dat, doe het niet voor mij, maar doe het voor de bijen."

"Ik zit er in ieder geval over na te denken om toch een lavendelplantje mee te nemen", vertelt Niels Wuestenenk. Hij fietste langs de bijenstal en besloot een kijkje te nemen: "Ik vond het leuk", aldus Wuestenenk. "Een bij is op zich een spannend dier dat prikken kan, maar nu hebben we gezien waar honing vandaan kwam." Imker Gensen hoopt dat meer mensen het voorbeeld van Wuestenenk volgen: "Om onze hobby door te geven aan de jongeren, moeten er ook jongeren komen. Daar maken wij ons hard voor."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-05 at 22.30.48.jpeg

Montferland werkt aan nieuw participatieplan azc na burgerinitiatief, initiatiefnemer ontevreden

De gemeente Montferland gaat een nieuw communicatie- en participatieplan maken rond de zoektocht naar een locatie voor een asielzoekerscentrum (azc). Dat kondigde burgemeester Annemarie Fellinger donderdagavond aan tijdens de raadsvergadering waar ook een burgerinitiatief tegen een azc in de gemeente op de agenda stond. Het voorstel van het burgerinitiatief werd door de gemeenteraad aangepast, wat bij de initiatiefnemers op kritiek stuitte.

STILL Berkelland0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Berkelland gemeenteraadsverkiezing 2026

De zes lijsttrekkers van de gemeente Berkelland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over asielopvang, woningbouw en de toekomst de zwembaden in de gemeente. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Berkelland terug.

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.