Ulft, Netherlands

IJzerlo klaar voor paasvuur

Regio8 | 3 april 2015 16:44 | Aangepast op 3 april 2015 16:44
Met tientallen vrijwilligers wordt deze dagen het terrein aan de Westendorp gereed gemaakt voor duizenden bezoekers. Twee professionals stapelen vrijdag al het aangeleverde snoeiafval op. De stapel met snoeihout is nu ruim 6 meter hoog. Zondagavond rond half 8 gaat de vlam er in.
De vrijwilligers moesten dinsdag de voorbereidingen voor het eerst in 25 jaar stilleggen. De lentestorm die over Gelderland trok liet de organisatie besluiten om mensen tijdelijk niet meer toe te staan op het weiland. Er kon daardoor geen snoeiafval meer gebracht worden. Afgelopen dagen heeft het hout dat al eerder werd gebracht in de wind kunnen drogen. 

Paasvuur IJzerloo bestaat al ruim een kwart eeuw. Het begon ooit toen een groep vrienden afval wilde verbranden als een soort voorjaarsschoonmaak. Vooral Duitse passanten vonden het vuur erg interessant. Een jaar later stond er een tent bij het vuur en een traditie was geboren. Inmiddels staan er drie grote tenten rondom het paasvuur en verwacht de organisatie duizenden bezoekers.

Lees ook

‘Jong’ De Graafschap loopt eerste averij op, Roda wint

De Graafschap heeft zijn eerste nederlaag van dit seizoen geleden. In Kerkrade oogde het veldspel va...

Optocht hoogtepunt Varssevelds Volksfeest: ‘Dit is onze versie van carnaval’

Varsseveld, het Protestante bolwerk binnen de Oude IJsselstreek, viert geen carnaval. Ook kermis, zo...

Wethouder Derksen over sluipverkeer Beek: ‘We moeten zoeken naar een middenweg'

Het sluipverkeer door grensdorp Beek is al weken onderwerp van gesprek. Bewoners van één van de twee...

Einde aan hittegolf in zicht, maar volgens Gerrit blijft het zomers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Needenaar (84) overleden na ongeval in Beltrum

Een 84-jarige man uit Neede is overleden aan zijn verwondingen na een ongeval donderdag in Beltrum, ...

Achterhoekse jaagt 'ciderdroom' achterna met eigen festival in Rha

Sophie Horstink van Fruitbedrijf Horstink uit Rha heeft een droom en dat is cider op de kaart zetten...