Ulft, Netherlands

IJzerlo klaar voor paasvuur

Regio8 | 3 april 2015 16:44 | Aangepast op 3 april 2015 16:44
Met tientallen vrijwilligers wordt deze dagen het terrein aan de Westendorp gereed gemaakt voor duizenden bezoekers. Twee professionals stapelen vrijdag al het aangeleverde snoeiafval op. De stapel met snoeihout is nu ruim 6 meter hoog. Zondagavond rond half 8 gaat de vlam er in.
De vrijwilligers moesten dinsdag de voorbereidingen voor het eerst in 25 jaar stilleggen. De lentestorm die over Gelderland trok liet de organisatie besluiten om mensen tijdelijk niet meer toe te staan op het weiland. Er kon daardoor geen snoeiafval meer gebracht worden. Afgelopen dagen heeft het hout dat al eerder werd gebracht in de wind kunnen drogen. 

Paasvuur IJzerloo bestaat al ruim een kwart eeuw. Het begon ooit toen een groep vrienden afval wilde verbranden als een soort voorjaarsschoonmaak. Vooral Duitse passanten vonden het vuur erg interessant. Een jaar later stond er een tent bij het vuur en een traditie was geboren. Inmiddels staan er drie grote tenten rondom het paasvuur en verwacht de organisatie duizenden bezoekers.

Lees ook

Nederlandse en Duitse boeren zoeken samen oplossingen tegen droogte

Wateroverlast in de dorpen in 2010, extreme droogte in 2018 en 2019 en opnieuw kritieke waterstanden...

Onvoltooide Betuwelijn zet ongewild druk op plannen voor Noordtak

De Betuwelijn ligt in Nederland al jaren klaar. Maar het echte rendement van die miljardeninvesterin...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de keet #2

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Piek in sluipverkeer Beek verwacht, Montferland zet verkeersregelaars in

De gemeente Montferland zet, net als in de zomervakantie, op verwachte piekmomenten verkeersregelaar...

Externe controle bij IKC ’s-Heerenberg zorgt mogelijk voor nieuwe vertraging

De ingreep van de gemeenteraad om het vastgelopen IKC-project weer op gang te brengen, zorgt voorlop...

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...