Ulft, Nederland
Terug

IJsselweide wil thuis zijn voor verenigingen

7174ae217c9b652bb2bc8e5b05e97ba8.jpg
Redactie REGIO8 |

"Je ziet het aan de mensen", vertelt locatiemanager Jimmy Cornielje over leden van de verenigingen die gebruik maken van de hal. "In het begin werd de jas nog aangehouden in de horeca, maar nu gaat de jas uit en gaan de voeten op tafel. Mensen voelen zich thuis." Naast de sporthal, is er sinds dit weekend ook een fitnessbedrijf geopend in de hal. "We proberen de maatschappelijke functie van de sporthal met de commerciële functie van fitness te combineren", vertelt algemeen directeur Léon du Plessis van beheerder NLG. "Zo krijgen we een totaal sportaanbod."

Hoewel de bouw van de sporthal al vertraging op heeft gelopen, zijn er nog steeds mankementen te vinden: "Tot op de dag van vandaag zijn ze nog steeds bezig om de puntjes op de i te zetten", vertelt Cornielje. Daarbij gaat het om tientallen kleine zaken, maar ook de parkeerplaats moet nog worden gerealiseerd. "Maar de week voordat we open zijn gegaan stonden er nog zevenhonderd punten op de lijst. Ze hebben hard hun werk gedaan om het in ieder geval goed op te leveren."

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.