Ulft, Netherlands

Hygiëne tegen kindersterfte

Regio8 | 29 september 2015 13:30 | Aangepast op 29 september 2015 13:30
"Een op de veertig vrouwen sterft tijdens de zwangerschap of in het kraambed", zegt Marieke Peulers over de situatie in Ethiopië. Reden voor haar om de Stichting Steun Ethiopische Vrouwen in het leven te roepen. "Mijn idee was dat als ik daar kennis heen breng. De kennis die wij hier in Europa hebben over met name de verloskundige gezondheidszorg. Dat ik hen daarmee kan helpen."

Peulers was al eerder in het Afrikaanse land: "De vorige keer heb ik daar wasbaar maandverband laten maken in een naaiatelier. Dat is om de hygiëne te verhogen en daarmee de kans op sterfte te verlagen." Inmiddels is het wasbare maandverband gemeengoed geworden in het Soddo Christian Hospital in Ethiopië. "Al met al is de hygiëne op een hoger peil gekomen. Daardoor hopen we dat de kinder- en moedersterfte lager wordt."

Benefietconcert
Op zondag 4 oktober staat er nog een benefietconcert op het programma om geld op te halen voor de reis van Peulers. "Marieke is een hele goede vriendin van ons", zegt dirigent Ben Simmes. Hij zal de leiding hebben over zes regionale koren die zullen optreden. "Toen we hoorden dat ze terugging (naar Ethiopië red.), besloten we voor het goede doel geld in te zamelen. Zo ontstond er al heel snel een boordevol concertprogramma." Inmiddels is er al 19.000 euro opgehaald voor de stichting. Voor het concert in het Amphion zijn nog kaarten te koop.

Lees ook

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Bengevoord blikt terug op storm in Winterswijk: 'Het was echt verschrikkelijk'

Het was woensdagavond een grote chaos in en rondom Winterswijk. Een dag na de zomerse storm is het s...

Directeur-bestuurder Kop verlaat na anderhalf jaar Amphion in Doetinchem

Directeur-bestuurder Ariane Kop, vertrekt na anderhalf jaar bij Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem...

Winnares actie ‘Win je winkel’ Doetinchem: “Los in september, oktober”

De winnaar van de actie ‘Win je winkel’ in Doetinchem is woensdagmiddag bekendgemaakt. De 36-jarige ...

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Een kind is donderdagochtend ernstig gewond geraakt na een val uit een raam van een woning aan de Co...

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Na een tropisch warme woensdag trok er een zware zomerse storm over de Achterhoek. Vooral Winterswij...