gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hulpdiensten oefenen in Duitse grensregio

dbb7c07ca017f0be97e4e5deeb7b317e
Redactie REGIO8 |
In een enorme hal op het oefenterrein van de brandweer in Nordrhein-Westfalen waren volgens Omroep Gelderland zo'n tachtig mensen bezig met de oefening. Acteurs lagen kermend en besmeurd onder nepbloed in verwrongen autowrakken. Zowel Nederlandse als Duitse ambulances scheurden de hal binnen en hulpverleners gaven elkaar via de portofoon instructies.

In oktober 2016 publiceerde RTL Nieuws een onderzoek waaruit bleek dat in de Achterhoek niet alle ambulances op tijd kunnen arriveren bij een noodgeval, zoals in de gemeente Aalten, waar in 24 procent van de gevallen een ambulance pas na een kwartier ter plaatse is, met alle gevolgen van dien. Sinds vorig jaar werken de Nederlandse en Duitse hulpdiensten nauw samen om op tijd bij een noodsituatie te kunnen zijn.
Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.

Tunnel Doetinchem

Na succesvolle oproep is vernieuwde voetgangerstunnel Doetinchem nu klaar

De voetgangerstunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem is vernieuwd en weer klaar voor gebruik. In 2023 werd via een petitie aandacht gevraagd voor de slechte staat van de tunnel. De gemeenteraad besloot 600.000 euro te reserveren voor de nodige verbeteringen.

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.