gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hulpdiensten aangevallen bij brand Heelweg

2ad9b7e57075e39e09e7877389e3b431
Redactie REGIO8 |
Het vuur ontstond omstreeks 21.30 uur in Heelweg langs de N18. Het betrof een brand in een werkplaats achter een vrijstaande woning. Vanwege de enorme vlammenzee die snel opsteeg werd het opgeschaald naar GRIP 1 melding en kwam de brandweer met meerdere ploegen en een hoogwerker. In de ruimte stonden echter gasflessen wat de vlammen zeer onvoorspelbaar maakten. De brand was zo moeilijk te bestrijden dat de brandweer zich genoodzaakt voelde om zich terug te trekken uit de ruimte en te wachten op meer wateraanvoer.

Echter, bleek het optreden van de brandweer voor de eigenaar van het pand te langzaam te gaan. Daarom viel hij de hulpdiensten tijdens hun werkzaamheden aan. Dat resulteerde in zijn arrestatie. De politie kwam met meerdere voertuigen ter plaatse om te assisteren en de dreigende situatie weg te nemen.

De N18 is afgesloten om de toevoer van extra blusvoertuigen te kunnen garanderen en chaos op de weg te voorkomen. De hele boerderij inclusief werkplaats moet als verloren beschouwd worden. Het gaat nog lange tijd duren voor de brandweer het vuur kan blussen. Er zijn geen gewonden gevallen bij de brand, zowel menselijk als dierlijk.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.