gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hotelcampus Doetinchem wacht op financiën

0570cd69aa7a823127fa5a3f07f7e1c0
Redactie REGIO8 |

"We hebben verschillende gesprekken gevoerd in de regio met geïnteresseerden", aldus initiatiefnemer Jouke Lavalaye. "Ze zijn allemaal enthousiast over het concept en willen het een warm hart toedragen. Tegelijkertijd betekent het wel dat het een financiële impuls nodig heeft om het te realiseren. Daar hebben we wel goed geloof in." Voor de realisatie is ongeveer 2,5 miljoen euro nodig. "Dat is geen heel groot bedrag voor een heel nieuw gebouw", legt Lavalaye uit. "We gebruiken met name onze creativiteit om te komen tot zo min mogelijke kosten en zo'n optimaal mogelijk gebouw en resultaat."

Tweede Kamerlid Rob Jetten van D66 is positief over het plan. "Ik denk dat als we er met zo'n campus in Doetinchem er in slagen om meer studenten aan de Achterhoek te binden, dat je daarmee misschien de krimp een beetje tegen kan gaan en ervoor kan zorgen dat jongeren vaker voor de Achterhoek kiezen." Jetten wil zich in de nieuwe Tweede Kamer voor beter onderwijs in de regio. "Ik kan als Kamerlid de Achterhoek vooral helpen door ervoor te zorgen dat tweetalig onderwijs daar beter wordt en de bereikbaarheid beter wordt. Zodat we studenten ook op die manier naar de Achterhoek kunnen lokken."

Foto: REGIO8

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.