gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hotelcampus Doetinchem wacht op financiën

0570cd69aa7a823127fa5a3f07f7e1c0
Redactie REGIO8 |

"We hebben verschillende gesprekken gevoerd in de regio met geïnteresseerden", aldus initiatiefnemer Jouke Lavalaye. "Ze zijn allemaal enthousiast over het concept en willen het een warm hart toedragen. Tegelijkertijd betekent het wel dat het een financiële impuls nodig heeft om het te realiseren. Daar hebben we wel goed geloof in." Voor de realisatie is ongeveer 2,5 miljoen euro nodig. "Dat is geen heel groot bedrag voor een heel nieuw gebouw", legt Lavalaye uit. "We gebruiken met name onze creativiteit om te komen tot zo min mogelijke kosten en zo'n optimaal mogelijk gebouw en resultaat."

Tweede Kamerlid Rob Jetten van D66 is positief over het plan. "Ik denk dat als we er met zo'n campus in Doetinchem er in slagen om meer studenten aan de Achterhoek te binden, dat je daarmee misschien de krimp een beetje tegen kan gaan en ervoor kan zorgen dat jongeren vaker voor de Achterhoek kiezen." Jetten wil zich in de nieuwe Tweede Kamer voor beter onderwijs in de regio. "Ik kan als Kamerlid de Achterhoek vooral helpen door ervoor te zorgen dat tweetalig onderwijs daar beter wordt en de bereikbaarheid beter wordt. Zodat we studenten ook op die manier naar de Achterhoek kunnen lokken."

Foto: REGIO8

Lees ook

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.