gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hotelcampus Doetinchem wacht op financiën

0570cd69aa7a823127fa5a3f07f7e1c0
Redactie REGIO8 |

"We hebben verschillende gesprekken gevoerd in de regio met geïnteresseerden", aldus initiatiefnemer Jouke Lavalaye. "Ze zijn allemaal enthousiast over het concept en willen het een warm hart toedragen. Tegelijkertijd betekent het wel dat het een financiële impuls nodig heeft om het te realiseren. Daar hebben we wel goed geloof in." Voor de realisatie is ongeveer 2,5 miljoen euro nodig. "Dat is geen heel groot bedrag voor een heel nieuw gebouw", legt Lavalaye uit. "We gebruiken met name onze creativiteit om te komen tot zo min mogelijke kosten en zo'n optimaal mogelijk gebouw en resultaat."

Tweede Kamerlid Rob Jetten van D66 is positief over het plan. "Ik denk dat als we er met zo'n campus in Doetinchem er in slagen om meer studenten aan de Achterhoek te binden, dat je daarmee misschien de krimp een beetje tegen kan gaan en ervoor kan zorgen dat jongeren vaker voor de Achterhoek kiezen." Jetten wil zich in de nieuwe Tweede Kamer voor beter onderwijs in de regio. "Ik kan als Kamerlid de Achterhoek vooral helpen door ervoor te zorgen dat tweetalig onderwijs daar beter wordt en de bereikbaarheid beter wordt. Zodat we studenten ook op die manier naar de Achterhoek kunnen lokken."

Foto: REGIO8

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.