gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hotelcampus Doetinchem wacht op financiën

0570cd69aa7a823127fa5a3f07f7e1c0.jpg
Redactie REGIO8 |

"We hebben verschillende gesprekken gevoerd in de regio met geïnteresseerden", aldus initiatiefnemer Jouke Lavalaye. "Ze zijn allemaal enthousiast over het concept en willen het een warm hart toedragen. Tegelijkertijd betekent het wel dat het een financiële impuls nodig heeft om het te realiseren. Daar hebben we wel goed geloof in." Voor de realisatie is ongeveer 2,5 miljoen euro nodig. "Dat is geen heel groot bedrag voor een heel nieuw gebouw", legt Lavalaye uit. "We gebruiken met name onze creativiteit om te komen tot zo min mogelijke kosten en zo'n optimaal mogelijk gebouw en resultaat."

Tweede Kamerlid Rob Jetten van D66 is positief over het plan. "Ik denk dat als we er met zo'n campus in Doetinchem er in slagen om meer studenten aan de Achterhoek te binden, dat je daarmee misschien de krimp een beetje tegen kan gaan en ervoor kan zorgen dat jongeren vaker voor de Achterhoek kiezen." Jetten wil zich in de nieuwe Tweede Kamer voor beter onderwijs in de regio. "Ik kan als Kamerlid de Achterhoek vooral helpen door ervoor te zorgen dat tweetalig onderwijs daar beter wordt en de bereikbaarheid beter wordt. Zodat we studenten ook op die manier naar de Achterhoek kunnen lokken."

Foto: REGIO8

Lees ook

dorpsfeestWehl10.jpg

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Oranjetempel0.jpg

Politiek roert zich in verbod nachtwedstrijden Oranjetempel Silvolde

Dat de Oranjetempel in Silvolde tijdens nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands elftal niet open mag houdt de gemoederen in Oude IJsselstreek bezig. Coalitiepartijen Lokaal Belang en PvdA-GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college. Beide partijen vragen zich af waarom er niet naar een oplossing wordt gezocht zodat de Tempel toch open kan.

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.