gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Hotelcampus Doetinchem wacht op financiën

0570cd69aa7a823127fa5a3f07f7e1c0
Redactie REGIO8 |

"We hebben verschillende gesprekken gevoerd in de regio met geïnteresseerden", aldus initiatiefnemer Jouke Lavalaye. "Ze zijn allemaal enthousiast over het concept en willen het een warm hart toedragen. Tegelijkertijd betekent het wel dat het een financiële impuls nodig heeft om het te realiseren. Daar hebben we wel goed geloof in." Voor de realisatie is ongeveer 2,5 miljoen euro nodig. "Dat is geen heel groot bedrag voor een heel nieuw gebouw", legt Lavalaye uit. "We gebruiken met name onze creativiteit om te komen tot zo min mogelijke kosten en zo'n optimaal mogelijk gebouw en resultaat."

Tweede Kamerlid Rob Jetten van D66 is positief over het plan. "Ik denk dat als we er met zo'n campus in Doetinchem er in slagen om meer studenten aan de Achterhoek te binden, dat je daarmee misschien de krimp een beetje tegen kan gaan en ervoor kan zorgen dat jongeren vaker voor de Achterhoek kiezen." Jetten wil zich in de nieuwe Tweede Kamer voor beter onderwijs in de regio. "Ik kan als Kamerlid de Achterhoek vooral helpen door ervoor te zorgen dat tweetalig onderwijs daar beter wordt en de bereikbaarheid beter wordt. Zodat we studenten ook op die manier naar de Achterhoek kunnen lokken."

Foto: REGIO8

Lees ook

OngevalEibergen

Vrachtwagen vol varkens kantelt op rotonde Eibergen, meerdere varkens overleden

Een vrachtwagen met tweehonderd varkens is maandagochtend gekanteld op een rotonde aan de Groenloseweg in Eibergen. Meerdere varkens hebben het ongeluk niet overleefd.

Inwonersbijeenkomst nabij Epse Windmolens Omroep Gelderland

Windmolens van maximaal 280 meter hoog vlak bij Epse, bewoners bezorgd

Inwoners uit Epse maken zich zorgen over het plan voor vier windmolens van maximaal 280 meter hoog langs de A1 bij Deventer. Hoewel het plan volledig op Overijssels grondgebied is, is de dichtstbijzijnde molen gepland op slechts 50 meter van gemeente Lochem. Omwonenden vrezen voor hun leefomgeving en de natuur. Donderdag kwamen ze naar een informatieavond in Deventer om hun zorgen te uiten en informatie op te halen.

C11 buslijn Aalten Bocholt

Bus C11 Aalten – Bocholt rijdt wekenlang maar drie keer per dag

Reizigers tussen Aalten en Bocholt moeten vanaf woensdag 4 november rekening houden met een flink uitgedunde busdienstregeling. Op zaterdagen vervalt de grensoverschrijdende verbinding zelfs helemaal. Door werkzaamheden aan de Hamalandstraße rijdt buslijn C11 alleen doordeweeks en nog maar drie keer per dag per richting de grens over. De beperkingen duren naar verwachting tot en met vrijdag 18 december.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen verstevigt vierde plek na winst in Utrecht

De vrouwen van De Graafschap wisten vandaag met 2-1 te winnen van hekkensluiter FC Utrecht. Zij verstevigen daarmee hun vierde plek in de Eredivisie.

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.