gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Horeca als dagbesteding aan rivier in Ulft

3378df8eef328322e2201ac5b398c824

Op het terrein langs de Oude IJssel in Ulft, tussen het DRU Industriepark en de brug Oversluis, komt een horecagelegenheid als dagbesteding voor mensen met een (verstandelijke) beperking. Volgend jaar zomer hoopt initiatiefneemster Jolanda Hettinga het pand te openen.

Charlotte van de Kant |
“We zijn heel blij dat de gemeente zo positief heeft gereageerd op ons principeverzoek”, vertelt Hettinga. “Op dit moment zitten we in de fase van het aanvragen van vergunningen.” Vorige week is de plattegrond voor het paviljoen definitief gemaakt. Om het plan te kunnen verwezenlijken is er een stichting opgericht, Theo Hendriksen, Frans van Elk en Ton Schreur zitten samen met Hettinga in het bestuur. Voor de uitvoering van de dagbesteding is Hettinga in gesprek met zorgorganisaties Oersterk, Estinea en Zozijn: “Er zijn veel cliënten die graag de horeca in willen. Het mooie is dat je daarin iedereen in zijn of haar kracht kunt laten. Soms haal je ze even uit de veilige modus om te laten zien dat ze dat ook kunnen. Daar krijgen ze veel zelfvertrouwen van, dat is prachtig om te zien. Dat maakt dit werk ook gewoon geweldig.”

De dagbesteding krijgt de naam Paviljoen de Strang. “Ik kom zelf uit Ulft, geboren en getogen”, zegt de initiatiefneemster. “Bij ons in de volksmond heet de plek waar het paviljoen komt de Strang, vandaar ook de naam. Veel mensen weten dan waarschijnlijk ook wel waar het paviljoen ongeveer moet zitten.” In Oude IJsselstreek is deze manier van dagbesteding nog niet aanwezig. “Het is hier wel uniek”, schetst Hettinga. “Ik denk ook dat het echt een toegevoegde waarde kan zijn voor Ulft. Je hebt hier namelijk niet heel veel horeca, helaas." Om inwoners op de hoogte te houden over het paviljoen, is door Ilse Schreur een instagrampagina aangemaakt.

Komen voor de cliënten
Paviljoen de Strang komt te liggen aan een fiets- en wandelroute langs de Oude IJssel. “We hebben heel bewust deze plek uitgekozen", zegt Hettinga. "Het is een fijne en rustige plek, maar ook niet te rustig. Er komen veel wandelaars en fietsers langs. Ik hoop dat wanneer mensen de weg naar het paviljoen eenmaal gevonden hebben, dat ze dan het contact met de cliënten willen blijven houden. Dat zie ik waar ik nu werk ook. Mensen komen echt speciaal voor de cliënten, dat is geweldig. Dat hoop ik hier in Ulft ook te bereiken.”

Plan Oude IJsselzone
Het initiatief wordt eerst toegestaan voor een periode van tien jaar. “Dat heeft te maken met het plan Oude IJsselzone", zegt Hettinga. Dit plan heeft als doel het gebied op de kaart te zetten en duurzaam verder te ontwikkelen. "Na de periode van tien jaar gaan we met de gemeente in gesprek om te kijken of we het initiatief kunnen voortzetten."

Foto: REGIO8

Lees ook

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer die op politieagent inreed tijdens Koningsdag blijft vastzitten

Een 35-jarige man uit Doetinchem die op Koningsdag in Apeldoorn met vol gas zou zijn ingereden op een politieagent, komt voorlopig niet op vrije voeten. Dat heeft de rechtbank in Zutphen beslist.

WhatsApp Image 2026-08-10 at 22.11.36

Brand in park in Gaanderen mogelijk aangestoken: politie start onderzoek

Bij park De Doorbraak in Gaanderen is maandagavond brand uitgebroken in de berm, ter hoogte van de speeltuin. Daarbij is ongeveer honderd vierkante meter aan natuur verloren gegaan. De politie is een onderzoek gestart.