gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Horeca als dagbesteding aan rivier in Ulft

3378df8eef328322e2201ac5b398c824.jpg

Op het terrein langs de Oude IJssel in Ulft, tussen het DRU Industriepark en de brug Oversluis, komt een horecagelegenheid als dagbesteding voor mensen met een (verstandelijke) beperking. Volgend jaar zomer hoopt initiatiefneemster Jolanda Hettinga het pand te openen.

Charlotte van de Kant |
“We zijn heel blij dat de gemeente zo positief heeft gereageerd op ons principeverzoek”, vertelt Hettinga. “Op dit moment zitten we in de fase van het aanvragen van vergunningen.” Vorige week is de plattegrond voor het paviljoen definitief gemaakt. Om het plan te kunnen verwezenlijken is er een stichting opgericht, Theo Hendriksen, Frans van Elk en Ton Schreur zitten samen met Hettinga in het bestuur. Voor de uitvoering van de dagbesteding is Hettinga in gesprek met zorgorganisaties Oersterk, Estinea en Zozijn: “Er zijn veel cliënten die graag de horeca in willen. Het mooie is dat je daarin iedereen in zijn of haar kracht kunt laten. Soms haal je ze even uit de veilige modus om te laten zien dat ze dat ook kunnen. Daar krijgen ze veel zelfvertrouwen van, dat is prachtig om te zien. Dat maakt dit werk ook gewoon geweldig.”

De dagbesteding krijgt de naam Paviljoen de Strang. “Ik kom zelf uit Ulft, geboren en getogen”, zegt de initiatiefneemster. “Bij ons in de volksmond heet de plek waar het paviljoen komt de Strang, vandaar ook de naam. Veel mensen weten dan waarschijnlijk ook wel waar het paviljoen ongeveer moet zitten.” In Oude IJsselstreek is deze manier van dagbesteding nog niet aanwezig. “Het is hier wel uniek”, schetst Hettinga. “Ik denk ook dat het echt een toegevoegde waarde kan zijn voor Ulft. Je hebt hier namelijk niet heel veel horeca, helaas." Om inwoners op de hoogte te houden over het paviljoen, is door Ilse Schreur een instagrampagina aangemaakt.

Komen voor de cliënten
Paviljoen de Strang komt te liggen aan een fiets- en wandelroute langs de Oude IJssel. “We hebben heel bewust deze plek uitgekozen", zegt Hettinga. "Het is een fijne en rustige plek, maar ook niet te rustig. Er komen veel wandelaars en fietsers langs. Ik hoop dat wanneer mensen de weg naar het paviljoen eenmaal gevonden hebben, dat ze dan het contact met de cliënten willen blijven houden. Dat zie ik waar ik nu werk ook. Mensen komen echt speciaal voor de cliënten, dat is geweldig. Dat hoop ik hier in Ulft ook te bereiken.”

Plan Oude IJsselzone
Het initiatief wordt eerst toegestaan voor een periode van tien jaar. “Dat heeft te maken met het plan Oude IJsselzone", zegt Hettinga. Dit plan heeft als doel het gebied op de kaart te zetten en duurzaam verder te ontwikkelen. "Na de periode van tien jaar gaan we met de gemeente in gesprek om te kijken of we het initiatief kunnen voortzetten."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-24 at 09.58.55.jpeg

Wegafsluiting Doetinchemseweg bij Wijnbergen zorgt voor extra reistijd

De Doetinchemseweg tussen Wijnbergen en het viaduct over de A18 is van 23 maart tot 8 mei 16.00 afgesloten voor verkeer. Er worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd en de weg krijgt een 60 kilometer inrichting.

Graafschap College Skills The Finals.JPG

Vier studenten Graafschap College winnen landelijke vakwedstrijd

Studenten van het Doetinchemse Graafschap College schitterden afgelopen week bij landelijke vakwedstrijden. Vier scholieren wonnen goud in Skills The Finals, waarin ruim 600 vmbo-leerlingen en mbo-studenten het tegen elkaar opnamen.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.