Ulft, Netherlands

Horeca als dagbesteding aan rivier in Ulft

Op het terrein langs de Oude IJssel in Ulft, tussen het DRU Industriepark en de brug Oversluis, komt een horecagelegenheid als dagbesteding voor mensen met een (verstandelijke) beperking. Volgend jaar zomer hoopt initiatiefneemster Jolanda Hettinga het pand te openen.
Charlotte van de Kant | 22 november 2021 16:05 | Aangepast op 22 november 2021 16:05
“We zijn heel blij dat de gemeente zo positief heeft gereageerd op ons principeverzoek”, vertelt Hettinga. “Op dit moment zitten we in de fase van het aanvragen van vergunningen.” Vorige week is de plattegrond voor het paviljoen definitief gemaakt. Om het plan te kunnen verwezenlijken is er een stichting opgericht, Theo Hendriksen, Frans van Elk en Ton Schreur zitten samen met Hettinga in het bestuur. Voor de uitvoering van de dagbesteding is Hettinga in gesprek met zorgorganisaties Oersterk, Estinea en Zozijn: “Er zijn veel cliënten die graag de horeca in willen. Het mooie is dat je daarin iedereen in zijn of haar kracht kunt laten. Soms haal je ze even uit de veilige modus om te laten zien dat ze dat ook kunnen. Daar krijgen ze veel zelfvertrouwen van, dat is prachtig om te zien. Dat maakt dit werk ook gewoon geweldig.”

De dagbesteding krijgt de naam Paviljoen de Strang. “Ik kom zelf uit Ulft, geboren en getogen”, zegt de initiatiefneemster. “Bij ons in de volksmond heet de plek waar het paviljoen komt de Strang, vandaar ook de naam. Veel mensen weten dan waarschijnlijk ook wel waar het paviljoen ongeveer moet zitten.” In Oude IJsselstreek is deze manier van dagbesteding nog niet aanwezig. “Het is hier wel uniek”, schetst Hettinga. “Ik denk ook dat het echt een toegevoegde waarde kan zijn voor Ulft. Je hebt hier namelijk niet heel veel horeca, helaas." Om inwoners op de hoogte te houden over het paviljoen, is door Ilse Schreur een instagrampagina aangemaakt.


Komen voor de cliënten

Paviljoen de Strang komt te liggen aan een fiets- en wandelroute langs de Oude IJssel. “We hebben heel bewust deze plek uitgekozen", zegt Hettinga. "Het is een fijne en rustige plek, maar ook niet te rustig. Er komen veel wandelaars en fietsers langs. Ik hoop dat wanneer mensen de weg naar het paviljoen eenmaal gevonden hebben, dat ze dan het contact met de cliënten willen blijven houden. Dat zie ik waar ik nu werk ook. Mensen komen echt speciaal voor de cliënten, dat is geweldig. Dat hoop ik hier in Ulft ook te bereiken.”

Plan Oude IJsselzone
Het initiatief wordt eerst toegestaan voor een periode van tien jaar. “Dat heeft te maken met het plan Oude IJsselzone", zegt Hettinga. Dit plan heeft als doel het gebied op de kaart te zetten en duurzaam verder te ontwikkelen. "Na de periode van tien jaar gaan we met de gemeente in gesprek om te kijken of we het initiatief kunnen voortzetten."

Foto: REGIO8

Lees ook

‘Jong’ De Graafschap loopt eerste averij op, Roda wint

De Graafschap heeft zijn eerste nederlaag van dit seizoen geleden. In Kerkrade oogde het veldspel va...

Optocht hoogtepunt Varssevelds Volksfeest: ‘Dit is onze versie van carnaval’

Varsseveld, het Protestante bolwerk binnen de Oude IJsselstreek, viert geen carnaval. Ook kermis, zo...

Wethouder Derksen over sluipverkeer Beek: ‘We moeten zoeken naar een middenweg'

Het sluipverkeer door grensdorp Beek is al weken onderwerp van gesprek. Bewoners van één van de twee...

Einde aan hittegolf in zicht, maar volgens Gerrit blijft het zomers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Needenaar (84) overleden na ongeval in Beltrum

Een 84-jarige man uit Neede is overleden aan zijn verwondingen na een ongeval donderdag in Beltrum, ...

Achterhoekse jaagt 'ciderdroom' achterna met eigen festival in Rha

Sophie Horstink van Fruitbedrijf Horstink uit Rha heeft een droom en dat is cider op de kaart zetten...