gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Horeca als dagbesteding aan rivier in Ulft

3378df8eef328322e2201ac5b398c824.jpg

Op het terrein langs de Oude IJssel in Ulft, tussen het DRU Industriepark en de brug Oversluis, komt een horecagelegenheid als dagbesteding voor mensen met een (verstandelijke) beperking. Volgend jaar zomer hoopt initiatiefneemster Jolanda Hettinga het pand te openen.

Charlotte van de Kant |
“We zijn heel blij dat de gemeente zo positief heeft gereageerd op ons principeverzoek”, vertelt Hettinga. “Op dit moment zitten we in de fase van het aanvragen van vergunningen.” Vorige week is de plattegrond voor het paviljoen definitief gemaakt. Om het plan te kunnen verwezenlijken is er een stichting opgericht, Theo Hendriksen, Frans van Elk en Ton Schreur zitten samen met Hettinga in het bestuur. Voor de uitvoering van de dagbesteding is Hettinga in gesprek met zorgorganisaties Oersterk, Estinea en Zozijn: “Er zijn veel cliënten die graag de horeca in willen. Het mooie is dat je daarin iedereen in zijn of haar kracht kunt laten. Soms haal je ze even uit de veilige modus om te laten zien dat ze dat ook kunnen. Daar krijgen ze veel zelfvertrouwen van, dat is prachtig om te zien. Dat maakt dit werk ook gewoon geweldig.”

De dagbesteding krijgt de naam Paviljoen de Strang. “Ik kom zelf uit Ulft, geboren en getogen”, zegt de initiatiefneemster. “Bij ons in de volksmond heet de plek waar het paviljoen komt de Strang, vandaar ook de naam. Veel mensen weten dan waarschijnlijk ook wel waar het paviljoen ongeveer moet zitten.” In Oude IJsselstreek is deze manier van dagbesteding nog niet aanwezig. “Het is hier wel uniek”, schetst Hettinga. “Ik denk ook dat het echt een toegevoegde waarde kan zijn voor Ulft. Je hebt hier namelijk niet heel veel horeca, helaas." Om inwoners op de hoogte te houden over het paviljoen, is door Ilse Schreur een instagrampagina aangemaakt.

Komen voor de cliënten
Paviljoen de Strang komt te liggen aan een fiets- en wandelroute langs de Oude IJssel. “We hebben heel bewust deze plek uitgekozen", zegt Hettinga. "Het is een fijne en rustige plek, maar ook niet te rustig. Er komen veel wandelaars en fietsers langs. Ik hoop dat wanneer mensen de weg naar het paviljoen eenmaal gevonden hebben, dat ze dan het contact met de cliënten willen blijven houden. Dat zie ik waar ik nu werk ook. Mensen komen echt speciaal voor de cliënten, dat is geweldig. Dat hoop ik hier in Ulft ook te bereiken.”

Plan Oude IJsselzone
Het initiatief wordt eerst toegestaan voor een periode van tien jaar. “Dat heeft te maken met het plan Oude IJsselzone", zegt Hettinga. Dit plan heeft als doel het gebied op de kaart te zetten en duurzaam verder te ontwikkelen. "Na de periode van tien jaar gaan we met de gemeente in gesprek om te kijken of we het initiatief kunnen voortzetten."

Foto: REGIO8

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.